Lesní rituál

• Velká Británie The Ritual

Po tragické události, při které zemře jejich kamarád, se parta čtyř kamarádů vydává do švédské přírody uctít jeho památku a zároveň upevnit narušená přátelství. Po úrazu jednoho z nich a nepřízni počasí se zpátky do civilizace vydávají "zkratkou". Jak řekne jeden z nich - kdyby zkratka byla cesta, dávno by se jí říkalo cesta. A má pravdu - na co skupina v lese narazí, neexistuje příliš racionální vysvětlení a všichni musí bojovat s démony - ať už s těmi, na které nyní narazí, tak s těmi, které mají hluboko uvnitř po smrti kamaráda... (kery-)

Fibonacci

veľmi veľmi slušný horor. svižné tempo, príťažlivé prostredie aj postavy a predovšetkým to napätie, kedy som čakal čo za tym všetkym je. skôr ma dostanú duchárčiny, ale ritualis je fakt koo! ()

Von Kempelen

3/4 filmu hodně dobrý, už jsem si říkal, že mi zas horrory začnou bavit, ale ten závěr to zazdil opravdu drtivě. Přitom téma se severským pohanstvím nebo spíš se sejdem, vypadalo hodně lákavě. Škoda jen, že když už tak nějak nuceně zmizelo to tajemno a (ne)vyřčená hrůza, že pak nenastoupily nějaký povedený gore prvky, tím mohl film slušně vygradovat. ()

Ocicak

Překvapivě Netflix zvedá padenou latku i když ne úplně nad hlavu. Atmosféra výborná ale nic co bychom už neviděli. Pár náznaků panického chování a snaha to kontrolovat. Ovšem režisér pochopil že sebelepší lokace nemůže být bez hlavy a paty, tudíž nepřítel byl zpracován originálně až fantazy efektivně. Takto by měl vypadat komplexní příběh ve ,,found footage,, Ovšem po dlouhém půstu horror který vtáhne. ()

AnnaSophia

Průměr by to nebyl, kdyby se tvůrci drželi reality. Pro mě naprosto neuspokojivé vyústění. Každopádně velmi zajímavá (nerozvitá) myšlenka, to se musí nechat. ()

Dzunk

Horor? COO? Původní slovo horror z latiny má mít význam hrůza či zděšení. V tomhle jsem žádnou hrůzu nebo zděšení nenašel. Trapná snaha o vykradení záhady z blairwitch, která postrádá její amtosféru, kameru a samozřejmě originalitu. Přišlo mi to snad ještě méně strašidelné než winchester, což je téměř až neuvěřitelný. Měl jsem nějaká očekávání plynoucí z nadšených reakcí na internetu, ale ty se záhy proměnila v obří zklamání. ()

Sukuba

Ach ano! Horory v lese a z lesa mě sice baví, ale málokdy mě nějaký skutečně nadchne. Tenhle les to dokázal, aspoň do doby, než se poprvé naplno ukázal pronásledovatel. Jeho vzezření je docela vtipné, což malinko kazí předchozí dojem. Také bych uvítala méně akční konec, něco komornějšího by do zbytku pasovalo líp. Celkové hodnocení to ale nezmění. ()

Kaschul

Parta chlapů kolem čtyřicítky, vyrazí do Švédské divočiny na turistický výlet a ztratí se v lese kde straší. Tak by se dal shrnout děj nového hororu od Netflix. Popis k filmu sice také říká: "Všichni musí bojovat s démony - ať už s těmi, na které nyní narazí, tak s těmi, které mají hluboko uvnitř." Jenže, to já tam vůbec neviděl. Zhlédnul jsem film, který v ničem nevyniká (na druhou stranu ani v ničem nekulhá). Je vlastně úplně průměrný. Ve všech aspektech. Zajímavé je, jak moc se vyhýbá klasickým klišé. To by v Hollywoodu neprošlo. V hororu točeném pro Hollywood by čtyřicátníky nahradili uječení teenageři, okamžiky napětí by střídala leknutí, a nakonec by se rozjela taková akce, že by i John Rambo záviděl. Problém je, že to klišé bohužel nic nenahradí a výsledek je tzv. "nemastný a neslaný". Přesto jsem se večer, po odpolední "těžké" práci nenudil. ()

abanek

Do ty doby nez se ukaze o co jde - 100%.Prvni chata v lese - jizda.Konec - asi z jinyho filmu...Ale porad dobry... ()

Aceboris

Super, konečne niečo čo stálo za pozretie z dielne Netflixu. Úplne jednoduché a predsa skvele. Partia kamošov sa dohaduje kam sa vyberú na ďalší výlet. Padajú rôzne návrhy, ale ani jeden nie je dobrý. Zrazu si jeden z nich chce niečo kúpiť v priľahlom obchode, fľašu vodky. Avšak ako to býva tak narazili akurát na taký obchod kde sú zlodeji. Jedného z partie zabijú. Aby si uctili jeho pamiatku tak si vyberú jeho výlet do Škótska. A tu to pekne začína. Nebude stačiť cesta na mape, ale skratka a tá znamená v takýchto filmoch problém. Ja som si film užíval , fakt výborná hudba ktorá je zameraná na okolitý šuchot a fantáziu diváka. Vrelo odporúčam u mňa 8/10 ()

Dalajlada

Výborně udělaný horror. Parádní prostředí severských lesů, dobře zahrané, efekty čupr. Atmosféra naprosto dokonalá. Nápad sice není úplně nejnovější, ale je pěkně zpracovaný. Škoda toho závěru, který to trochu přepálí a tu atmosféru zlikviduje. Nicméně velice se mi to moc líbilo. ()

tina18

Celkom dobrý snímok, nebyť neskutočnej predvídateľnosti udalostí. Po prvých 20 min bolo úplne jasné ako sa čo vyvinie, a ktoré postavy sa dostanú ako ďaleko. I napriek tomu celkom slušné -60%. ()

EternalS

Ale jó, připojím se myslím ke zdejší většině když vyzdvihnu především první dvě třetiny filmu. Úvodní scéna v lesní chajdě je opravdu vymazlená a originální, pěkně mě mrazilo. Práce se zvukem taktéž vynikající. Ke konci, když se rozdají prakticky všechny karty na stůl, už nejde ani tak o horor, jako spíš o akční snímek. Musím však přiznat, že samotné vyobrazení lesního démona se mi docela zamlouvalo. Malinko mě jen zarazilo to, že na začátku bubák neměl problém lozit a skákat po stromech, ale na konci (SPOILER) se zněj vyklube zmutovaný čtyřnohý los-sob. Jelikož jsem velký fanoušek hororů, budu malinko přísnější a udělím 3 hvězdy, ačkoliv by si Rituál objektivně zasloužil 3 a půl. ()

lukas.pukas.

Hodně přijemné překvapení , až na konec který neříkám že sklamal ale tak trochu se to pak všechno tak nějak rychle vysvětlilo odhalilo a to tajemno které tahnulo celý film bylo tu tam , škoda ale vůbec to ničím nekazí celi film , jenom bych to asi uzavřel tím tajemným aby si na to divák přišel sám popřipadě si to vysvětlíl po svém. Ale každý má jiný vkus a i přesto to byl hodně luxusne povedený snímek , co se tyče kamery hlavně zvuku a i efektu 85% víc takových hororku a ne znovu natočena nenavist . ()

McGuffin

The Ritual zklame. Joe Barton vyšle pár chlapů na cestu temným lesem a cestou je i diváky všelijakými překvápky straší. Z lesa vyjde živý jen jeden, ale nikdo neví proč. Jak říkával Hitchcock, chcete-li lidi děsit, musíte budovat napětí, ne jen na ně vybafnout. Napětí se buduje nutností splnit nesnadný úkol, před kterým nejde uniknout a se kterým nemá kdo pomoci. Že by zrovna tyhle hlavní postavy dostaly za úkol vyjít z lesa živé a proč, to zřejmé není. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Duffman 97

Skvělý horor,který nesází na lekačky ale na atmosféru.Je sice komorní ale lepší než nějaká Annabelle a podobné kokotiny ()

Yuri_Boyka

Atmosféra v prvej polovicu filmu bola na úrovni. Po odhalení monštra to však išlo dole vodou. Samotný dizajn paroháča nie je zlý, avšak v žiadnom prípade nie je desivý. ()

Koloman_R

Zvažoval som či dám tri alebo štyri, nakoniec dám tri. Záver na mňa troška moc, ale inak dobré. Minimálne prvá polovica super. Atmoška tam je. ()