Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Koukám, že tady se hodnotí spojení zvířata + cirkus a né samotný film. Dumbo krásný, vizuál parádní a příběh uspokojivý. Hodnotím lépe než originál. ()

Sebastianek1

Tohle se nepovedlo. To slůně bylo roztomilý, ale to je asi tak všechno. Asi prvně, co se mi nelíbila ani Eva Green, Farrell mě nezaujal nikdy. ()

incognito

Zapomenutelný remake animované klasiky. V tomhle případě, ale nejde o otrocké předělávání záběr po záběru, ale o "nový" příběh. Ty tam jsou mluvící zvířata. Hlavní roli přebírají lidé a děti. A tady je první velký problém, představitelé dětských rolí nedokážou ze sebe vymáčknout ani základní emoce. Zvířata, všechna pouze CGI, jsou zde jen jako hlavní atrakce a protože jim chybí jiskra života tak nedokáži z diváků vytěžit emoce a empatii a tím celý příběh trpí. Dumbo se řadí rozhodně k těm horším adaptacím Disneyho animovaných klasik. ()

papadoce

Hraná verzia nie je ani zďaleka takou čarovnou ako bol animovaný originál. Hviezdny a streštený Tim Burton zohnal do svojho experimentu skutočne prvú hereckú ligu. Farrell, Keaton, DeVito, Arkin, či Evička Greenová, to je naozaj silná zostava. Lenže silná zostava potrebuje silný príbeh. To sa v hranom a počítačovom Dumbovi nestalo. Navyše to celé nabublali na ubíjajúcich 112 minút a bolo vymaľované. Treba tiež povedať, že Collin bol vo svojej roli slabý a nepresvedčivý a keďže film nasledoval po dokonalých Gentlemanoch a jeho Koučovi, o to viac to bolí. Asi jediný kto bol super bol DeVito. Samotný Ďumbier bol milý a zlatučký, ale vlastne ani nebol stredobodom pozornosti, keďže na rozdiel od originálu tu hrali prím ľudské postavy. Film sa stal pútavejším príchodom pána Wonderera na scénu. Priznám sa, že som mal ďaleko väčšie očakávania a nezachránila to ani Evička Greenovie v sieťovaných čiernych pančuškách. Za tri a sklamanie. Nezabavíte sa vôbec. ()

Mr.Ward

Po otřesném “V pasti času”, nepovedeném “Louskáčkovi” a až příliš dospělém “Kryštůfkovi” se to konečně povedlo a Disney má na svém kontě další povedenou live-action movie na motivy svého klasického animáku. Navzdory průměrným recenzím, a tomu, že původní animak nepatří mezi mé top Disneyovky, se mi to fakt líbilo. Duše dítěte jásala. ()

honzia

Dumbo je sama roztomilost, jenž umí zahrát na city, ale co dál? Byl jsem malinko v očekávaní různých bizarních postav, které jsem pod taktovkou Tima Burtona očekával, a trošku mě zarazila jejich absence, která třeba v Alence stále byla. Ani mě moc kromě Dannyho DeVita nebavili, nezaujali, nestrhli herci. Příběh je prostě pohádkový s občasným prazvláštním chováním postav. Ale co stojí za to, je vizuálnost prostředí, ta bere dech, omamuje mysl, trikově snad na Oskara. A co se mi hrozně líbilo, byly odkazy na kresleného Dumba, který je skvělý. Za mě pohodový film, ale já se stejně radši napiji šampaňského s Dumbem ze 41. ()

Dinsberg

Srovnávat to s disneyovským originálem ani nebudu, remake totiž neobstojí. Pár světlých momentů, kdy Dumbo poprvé letí atd. Ale tohle není film o Dumbovi. Spíš je to nípání se ve způsobech moderního zábavního průmyslu, jen jako reminiscence ze začátku dvacátého století. Boj o svobodu si nepředstavuju v narativu takhle sterilně. ()

PeterJon

Burton buď vyhorel, alebo sa úplne podriadil Disneymu. Hlučné, nudné, nepútavé, prázdne. Pre deti to môže byť, ani tam nie sú nejaké temnosti alebo jeho úchylnosti 2* ()

helrohir

Ďalšia z disneyovských moderných hraných adaptácií ich klasických animákov na prvý pohľad zaujme hlavne menom režiséra či hviezdnou hereckou zostavou. Tým pádom u mnohých divákov určite vyvstávali nadpriemerné očakávania nad konečným výsledkom. Pôvodnú animovanú verziu som nevidel, a preto nemám s čím porovnávať. Preto budem len konštatovať, že som vzhľadom k očakávaniam videl trochu slabšie Burtonove remeslo, ktoré zráža aj jednoduchý scenár, ale na druhej strane je v príbehu všetko, čo má rodinný film obsahovať. Občasný humorný závan, alebo naopak, pár dojímavých a ľútostivých scén, sympatické postavy, a aj po trikovej stránke je film vcelku na úrovni. Neviem sa však zbaviť pocitu, že film sa dal zrealizovať aj osobitejšie a mohol lepšie rozvinúť aj ľudské charaktery. 60%. ()

PlysovyMacko

Túto rozprávku o sloníkovi s veľkými ušami vďaka ktorým vie lietať som milovala ako dieťa. Príbeh sa odohráva v cirkuse a postavy sú  buď zlé, ktoré chcú Dumba za atrakciu alebo dobré pomáhajuce Dumbovi a jeho mame. Táto jednorozmernosť neprekáža, keďže ide o film pre deti. Digitálny sloník je mega zlatý. ()

IZFNP

Je to kruté, je to rozkošné, je to dojemné a je to kalkul jak sviňa. Čož nemôžem filmu až tak vyčítať, predloha bola rovnaká. Čo by ste chceli od filmu o CGI sloníčati, ktoré má veľké oči a uši a je neskutočne krásne... a okolie sa mu smeje a berie mu maminku. Neviem, či mám na toto nervy, asi z filmu už nikdy nechcem vidieť ďalší záber, masochizmus len odtiaľ potiaľ. Nedokážem odhadnúť, ako film zapôsobí na deti, ja mám z detstva z kreslenej verzie ešte stále PTSD. Na rozdiel od animáku však film stavia Dumba do úlohy večnej obete a vedľajšej úlohy. Ako rodinný film to asi vcelku funguje, tie posolstvá o rodine tu síce nie sú nijak objavné ani ideou, ani formou, ale sú tu. Taký priemer - a to sloníča si prosím, ďakujem. ()

ZHODNOTITEL

Docela zdlouhavé a natahované. Naštěstí to, co je pro Burtona typické zde nemá hlavní slovo - pravděpodobně, že Disney má svůj vlastní styl. Tedy čekat klasický film Tima Burtona nelze. Skoro mi přijde, že režisér byl na tento projekt vybrán proto, aby byly divákem omluveny nedostatky Každopádně je to silně citový film, jak už všichni vědí z dřívějšího zpracování. A přestože si člověk několikrát povšimne nedokonalosti digitální animace, ke zvířecím hrdinům si vytvoří silné pouto. ()

Doctor003

Tento film jsem viděl když byl menší ted tu máme předělávku Skvělé postavy i efekty i děj a další ale něco tam chybí napětí apod Ale ještě to jde ()

The_soloist

Jsou to silnější dvě hvězdy, nicméně nemůžu jít výš, protože celý film je pouze o roztomilosti. Říká se, že každý film je tak dobrý jako jeho záporák, ale Michael Keaton byl špatný vtip. V podstatě zlý moula, který si zapálí park. ()

Dixieboy

Tvorbu Tima Burtona miluju, ale přál bych si, aby okamžitě přestal dělat filmy pro Disneyho :( Tohle byl efektní průser s výborným castingem. Až na příšerné dětské herce... ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018