V nepříliš prosperujícím cirkuse Medici se narodí slůně s obrovskýma ušima. Jeho majitel Max Medici pověří péčí o malou zrůdičku bývalého krasojezdce Holta Farriera, který se právě vrátil z 1. světové války bez ruky. Na koních už stejně nemůže jezdit, protože je Max v čase nouze prodal. Holtovy děti Milly a Joe si se slůnětem, kterému se všichni smějí, rozumějí a jednoho dne zjistí, že své obrovské uši dokáže používat jako křídla a létat. Z Dumba se stane atrakce, která upadajícímu cirkusu pomůže na nohy. Začne se o něj zajímat podnikatel Vandevere, který vlastní zábavní park Dreamland. Přijme Mediciho za společníka, jeho lidé mají vystupovat v Dreamlandu a Dumbo má být spolu s krásnou akrobatkou Colette zlatým hřebem programu. Při jednom představení ale Dumbo zaslechne hlas své matky, kterou od něj oddělili a drží ji v kleci v jiné části Dreamlandu, a celé číslo zkazí. Aby se to neopakovalo, rozhodne se Vandevere paní Slonovou zabít. Tehdy se zaměstnanci cirkusu v čele s Holtem, jeho dětmi a Colette vzbouří a umožní Dumbovi během představení z cirkusu uletět... (TV Nova)

Matty

Hlavním hrdinou animovaného Dumba bylo slůně. V hrané verzi Tima Burtona je slůně především atrakcí v šablonovitém příběhu několika fádních postav, které paradoxně trápí, že někdo využívá zvířata jako atrakce. Jinak jde o zcela rutinně zrežírovaný film bez jiskry a (překvapivě) taky bez pamětihodných vizuálních nápadů a (skoro) bez humoru. Původní disneyovka je o hodinu kratší, mnohem kouzelnější, dojemnější a obsahuje scénu s růžovými slony (ke které Burton jen krátce odkáže), napsanou zřejmě pod vlivem absintu. Čili sobě a svým dětem raději znovu pusťte Dumba z roku 1941. 50% ()

tron

„Je zo vzdialeného východu.“ – „Z ako vzdialeného?“ – „Z veľmi, veľmi vzdialeného.“ Hoci to v čase natáčania vyzeralo ako ďalší (koľký v poradí už?) zbytočný film Tima Burtona, napokon to paradoxne mohol byť jeden z jeho najlepších, viď. jedinečné, geniálne a jemu akoby na mieru šité prostredie extravagantného cirkusu plného vydedencov, čudákov a stratencov. Nakoniec je to ale len priemer so strašne predvídateľným, miestami až vyložene nudným scenárom, je tam málo vyložene humorných alebo rozkošných, či dojemných scén, herci sú dosť slabí (až na Dannyho DeVita) a je to zbytočne dlhé. Nepáčil sa mi ani zvláštny žánrový hybrid, kedy je to v jednej chvíli rozprávka, v druhej už akoby to chcelo nostalgicky spomínať na dobu, ktorá sa už nikdy nevráti a následne sa to opäť vráti k neškodnému štýlu, v ktorom sloníča ROZUMIE ľudskej reči. S prižmúrenými očami 60%, ale miestami som mal veľkú chuť dať 40. ()

Enšpígl

Po tom co jsem na Febio festivalu koukal asi 7 minut na nějakýho rumunskýho blbce jak s rozbitou hlavou onanuje a tento víkend mě byl pro změnu dopřán několiminutový záběr na koule nějakýho dánskýho úchyla je malý letající slůně s velkýma ušima jediná možnost jak neskočnit na sexuální terapii. I když sotva ve filmu přišel na scénu Danny DeVito vzpomínky na film The Sinful Dwarf se ve mě vybavily na plno, některé filmy člověka bohužel poznamenají na delší dobu. U tohoto filmu jsem krom vzpomínek na jednu uchylárnu měl ještě dojem, že fantazie a jedinečný rukopis Tima Burtona byli potlačeny na úkor modrýho dojemnýho kukuč sloního mláďátka. čímž neříkám, že toto se dětem nebude líbit je to totiž primárně opravdu dělaný pro ně, přilišná hra na city, neřešené postavy, bezvýrazné dialogy. Ještě, že ve filmu hraje hodně silná sestava mých oblíbenců, škoda, že Michael Keaton neměl víc prostor a samozřejmě Eva Green, ta se mě snad nikdy neokouká a pohled do jejich očí to je sám o sobě krásný zážitek, ale hold tohle je především o slůněti a tak se čumí do jeho kukudel a jak zde vidno svůj účel to plní. Já ale čekal víc nápadů a fantazie. ()

MrHlad

V krachujícím cirkusu se narodil Dumbo, slon s obříma ušima. Zpočátku ho považují za zrůdu, když se však ukáže, že může díky svým plachtám létat, všechno se změní. Když Dumba a celý cirkus koupí cynický podnikatel, myslí si všichni, že je čekají zlaté časy. Opak je ale pravdou… Z nové hrané disneyovky Tima Burtona vylezla překvapivě nesourodá podívaná, u níž si nejsem jistý, pro koho měla být určená. Chybí tu humor, samotný Dumbo je sice roztomilý, bohužel velká část děje se točí okolo lidských hrdinů, jejichž příběhy nejsou moc zábavné a zajímavé a na pohádku jsou navíc i dost vážné. Sloní hrdina je fajn, ale celkově je tahle předělávka zoufale průměrná, bez nápadů a bez energie. A bojím se, že se u ní budou nudit jak děti, tak i dospělí. ()

T2

Rozpočet $170miliónovTržby USA $114,766,307Tržby Celosvetovo $238,518,314Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,507,280Tržby za predaj DVD v USA $10,395,441║ Riadne vyprchaný Burton, akoby sa tu po celý čas hľadal. Filmová spoločnosť Disney začína byť čoraz viac sterilná, bez iskry, bez lepšieho nápadu, točia fakt len zbytočnú rutinu. Herci sa snažia, detská roztomilé, aj Colin Farrell to ťahá, o tom niet pochýb ale vo výsledku to aj tak nepridá nič na vyše. /60%/ ()

• Celosvětová premiéra proběhla 11. března 2019 v Los Angeles. (Varan)
  • Eva Green se bojí výšek – během natáčení dokázala překonat svůj strach, a to za pomoci profesionálního umělce, který ji trénoval v jejích kaskadérských kouscích. (Stoka)