• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Rodinný / Fantasy

USA, 2019, 112 min

Kdyby byla možnost dala bych tři a půl hvězdičky, čtyři dát nemůžu, jelikož tomu něco chybělo. Měla jsem pocit, že Tim Burton při točení tohoto snímku měl nějaké omezení, jakoby to nebyl ani on. Navíc se film neustále rozděluje pro dvě skupiny diváků - dospělí x dítě. Místy tam jsou rozkošné a vtipné scény, které pobaví malé děti, ale pak se náhle objeví ty temnější a depresivní, které by dle mého názoru dítě nemělo vidět. Dumbo je opravdu rozkošná postava a možná problém byl v tom, že se dějová linka hodně soustředila na lidské postavy než na zvířecí. Obsazení mi udělalo radost, Colin Farrell nezklamal, Eva Green se k Burtonovi hodí (že by druhá Helena B.C.?), jenom v téhle roli mi připadala na pohled maličko "tvrdá", byť se mělo jednat o kladnou postavu. Nejlepší z obsazení jsou bez pochyby děti Milly a Joe, skvěle zvolení herci. Na konci ukáply dvě slzy, ale i tak má Burton daleko lepší filmy. Animovaný film jsem viděla za celý život asi dvakrát a nikdy jsem k němu moc nenašla cestu, pamatovala jsem si scénu s děsivými růžovými slony, které tvůrci nakonec do tohoto filmu také zakomponovali, za což dávám velké plus.(31.3.2019)

Dumbo je roztomilý ušatý slon, který pomocí peříček začne, lítat. Majitel cirkusu v tom vídí něco exkluzivního, tak z toho udělá atrakci pro lidi kvůli penězům. Problém je v tom, že příběh klade větší důraz na lidské problémy než na ty zvířecí. Postrádá to humor, takže to může i dokonce nudit malé děti při projekci a hopsající Eva Green na slonovi to taky nezachrání. Dávám 55%(29.3.2019)

"Dumbo" sa nakoniec ukázal príjemne fungujúco. Pamätám si, ako to bolo hneď odsúdené na neúspech. Stačilo len povedať, že Disney bude robiť remake Dumba a režisérom bude Tim Burton, bolo to dopredu odsúdené ako film, ktorý nemá šancu uspieť. No ja si myslím, že film napokon ukázal, že má čo ponúknuť. Myslím si, že Tim Burton vie pekne pracovať s cirkusom a v tomto filme sa to preukazuje. Dumbo je tu podľa mňa veľmi zlatý. Len sa človek pozrie na tie jeho veľké oči a obrovské uši a má pre neho slabosť. Deti, ktoré sú tu s ním sú rovnako veľmi príjemné. A dobre sa na ne pozerá.Colin Farrell hrá postavu, ktorá je trošku klišé, no dokážem ho prijať. Danny DeVito je pre mňa ako riaditeľ cirkusu zvolený dobre. A už ukázal svoje talenty v inom Burtonovom filme. Mám inak pocit, že Michael Keaton si túto rolu veľmi užíval a dával do toho celú svoju mimiku. A občas ma vedel poriadne pobaviť. Je tu skvelé vidieť Burtonovu réžiu v scénkach ako s horiacim domom alebo s ružovými slonmi. To je pre mňa skvelý efekt. Oproti originálu ma tu aj teší, že vidíme Dumba lietať oveľa viac. Kým v starom filme lietal dokopy len posledných 10-15 minút a film dokopy trval hodinu, tak tu si tých lietajúcich scénok užijeme oveľa viac. Osobne si myslím, že film by bol oveľa lepší len keby mal trošku lepšiu story. Príbeh je trošku klišé a vieme odhadnúť viac menej všetko čo sa stane. Vieme ako sa jednotlivé postavy ukážu, alebo postupne pretvoria. A to je trošku mínus. Ale pre mňa všetko ostatné funguje. Vzťahy Dumba s deťmi sú dobré, lietajúce scénky sú dobre, cirkusanti sú skvelí a celkovo by som mohol pokračovať. Film má atmosféru, má dobré momentky a nemám problém sa k nemu vrátiť. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B+(29.3.2019)

Pokud někdo čeká návrat Tima Burtona ve velkém stylu, v tomto filmu ho nenajde. Pokud někdo čeká precizní filmové zpracování legendární pohádky Walta Disneye, zde ho bohužel nenajde (kvalit zfilmované Knihy džunglí nedosahuje ani zdaleka). Filmový Dumbo má spoustu věcí a scénáristických přešlapů, které kazí jinak příjemný rodinný film a Burton rozhodně nepřináší nic, čím by film jakkoliv ozvláštnil. Zbývá tak pouze nenáročná rodinná zábava, která potěší spíše v TV než na velkém plátně, protože film nijak neoplývá velkolepostí, jak by se mohlo na první pohled zdá.(9.5.2019)

Tim Burton mi touhle pohádkou udělal velkou radost. Herecky velmi našlapané ( Collin Farrel i Eva Green okouzlující a padouch Michael Keaton solidní). Veškerá cirkusová představení působivá a jakmile Dumbo máchne ušima, tak husí kůže i slzy jsou na místě. Ke konci je film i nečekaně dost napínavý, hezky vygradovaný a pro děti místy i trošku děsivý. Paráda užil jsem si to. 80%(4.4.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. března 2019 v Los Angeles. (Varan)

• - Natáčení začalo v červenci 2017, natáčelo se v Anglii (Buckinghamshire a Bedfordshire). (Varan)