Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

BlackAdder87

Z nové verze Dumba nejsem zklamaný, ale ani mě bůhví jak nenadchl. Z čeho ovšem zklamaný jsem je, že mám pocit, že se z Tima Burtona stává rutinér. To co se objevuje v jeho posledních filmech, je pouze slabý závan jeho dřívější kreativity. Tak snad mu jeho studnice nápadů ještě úplně nevyschla a v příštím filmu předvede víc. PS: Doufám v to o to víc, protože by to měl být Beetlejuice 2. :-) ()

Ace.A.T.L.

Upoutávky slibovaly hodně, ale dostavila se tak polovina. Začalo to rásně Disneyovsky a sklouzlo to do průměrnýho filmu. Dumbo tady neni hlavním "hrdinou" a je spíš jako jeden z mnoha hlavních postav. Celkově příběh vizuálně určitě okouzlí, ale je otázka, jestli tahle klasika, měla vůbec kdy vzniknout v hraný a CGI podobě. Neříám, že jsem se nebavil, ale na druhou stranu jsem ani nebyl nijak ohromenej. Čistej průměr. Za mě průměrný 3* a s velkým váháním DOPORUČUJU ()

bazmat

Burtonovsky milá pohádka. Je znát, že Dumbo se nám za těch pomalu 80 let trochu změnil - už nehalucinuje růžové slony po lahvi bublinek, teď mu stačí šňupnout si peří a lítá z jedné strany cirkusu na druhou. ()

LencaN

Byla jsem zklamaná, čekala jsem víc. Animovaná původní verze se mi líbila, ale verze 2019 dává Dumbovi na zadek, ve špatném slova smyslu. Tohle bylo takové smutné a depresivní. Dumbo je utlačovaný, vysmívají se mu, špatně zacházejí s jeho maminkou i s ním. Navíc jednoruký kovboj taky nepůsobí dvakrát pohádkově. V tomto to bylo velice netradiční. Ne prototyp pohádky. Bohužel mě to nijak nezaujalo. Ani soundtrack nebyl nijak výrazný. Z počátku jsem si myslela, že vidím špatnou verzi, že to přece nemá být kreslené, protože ta animace byla evidentní, až pak konečně přišel na plátno Colin Farrell a další. Vůbec nechápu, kde nechal Tim Burton svůj typický rukopis. Toto se mu totiž vůbec nepodobá. Je to tím příběhem a zpracováním na něj příliš obyčejné. Nepovedlo se to. Úplně to zkazilo pověst Dumba jako roztomilého sloníka. Navíc tady nemluví a chybí to tomu příběhu. O to smutnější to vše je. ()

trickmaster

Krasny rodinny film. Nektera nizka hodnoceni zde nechapu. Pokud jsem 18ti lety alkoholik, vecne nespokojeny se zivotem a nachazim se ve fazi, kdy jsem se rozesel s imaginarni pritelkyni a mama me zrovna vyhodila z bytu, radost mi tento film zrejme nespravi. U rodinnych filmu by jste meli brat v potaz, ze je rodinny. A tento film splnil veskera ocekavani. Nadherna Evia Green, skvely Colin Farrell a kouzelny Devito 😁! Pravem 4* ()

Xardaxis

Co se týče Dumba, nikdy jsem nečetla knihu a nikdy jsem neviděla originál. Možná díky tomu se mi tahle pohádka fakt líbila a vůbec mi nevadilo, že je věnováno tolik prostoru i klasickému hereckému obsazení. Dumbo je krásně roztomilý, scény s jeho maminkou jsou dojemné, nechybí tu boj mezi dobrem a zlem, týrání zvířat v cirkusech a samozřejmě happyend a láska. Být dítě, sjedu si to klidně třikrát dokola. ()

kolly13

Farrell a Keaton už dohání koženého Afflecka, takže DeVitto je na to sám. Až příliš krásné postivičky Dumba jsou v kontrastu s kvalitou, hereckým vyjádřením a režií snímku. Jedinou útěchou je, že se to líbilo mým dětem. Ale za dospělého palec dolů. ()

bonovox

Disney privádza do hranej verzie ďalšiu kultovú postavu a žiaľ nezachraňuje to ani veľký Tim Button. Ten v posledných rokoch stráca svoju kreativitu a aj Dumba ponúka v režime autopilota. Výprava je samozrejme na skvelej úrovni, taktiež po hereckej stránke top (hlavne návrat De Vita poteší). Predvidatelny scenár ale všetkému podráža nohy. Škoda ()

brasek

Lietajúceho slona Dumba som nikdy nemal v nejakej veľkej láske. Lenže pod týmto filmom je podpísaný Tim Burton a zrazu je všetko iné, dokonalé a plné emócií. ()

NiksCZ

Další vcelku sterilní, nepříliš zábavná Disney reimaginace, která se většinu filmu vleče a je opět plná digitálního bordelu, který ovšem vypadá velice hezky (Byť uměle). Má to, sice šablonovité, ale celkem příjemné postavy (s výjimkou těch záporných, ty jsou příšerné), hezké scenérie a dost obstojný soundtrack, takže... 6/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Klasický americký rodinný film. Všetko je veľkolepé, herecké výkony veľmi dobré, kulisy a efekty vymakané aj príbeh ujde. Dumbo tu však nie je hlavnou postavou len akýmsi katalyzátorom deja v Holtovej rodine, ktorá tu je centrom. ()

bigmatko

Kreslený Dumbo patrí pre mňa k slabším Dysneyovkám a jeho hraná verzia ma veru nepresvedčila o opaku. V tomto filme funguje hlavne vizuálna stránka vzhľadom k tomu, že príbeh dumba neobsahuje žiadne veľké trápenie, ani žiadnu veľkú zábavu. Je to milý rodinný film ale chýba mu energia. Každopádne ma však hrané dysneyovky tešia a s radosťou očakávam ďalšie a hlavne Levieho kráľa a Aladina v najbilžšej dobe. Zvyšok bude nasledovať. Osobne som zvedavý ako spracujú Mulan. ()

Tomas182

Zklamání, zklamání a zase zklamání. Jediné, co na filmu je trošku pozitivní je to, že vidíme jak se zachází se zvířaty v Cirkusech a možná to někomu otevřelo oči a nebude nadále cirkusy podporovat. ()

Cerbajz

Jedno z nejroztomilejších uskupení pixelů, který jsem kdy viděl, i totální necita musí při pohledu na Dumba pookřát. Ale tím to v zásadě končí. Jinak je to totiž těžký průměr a člověk je (bohužel tak nějak ještě stále, možná z vlastní setrvačnosti a víry) zvyklý vídat od Burtona prostě lepší, originálnější a propracovanější záležitostí, které ve své době vybočovali, většinou vizuálně, ale mnohdy i scenáristicky, režijně atd. ()

Kamil111

Nepovedené, stejně jako dosavadní zbytek idiotské série, která chce převádět animovanou klasiku na hrané, resp. více či méně digitálně animované verze. Kde není myšlenka a cit, jenom peníze, ani Tim Burton nepomůže. Jediný klad, který jsem postřehl, byl originálu odpovídající podíl černošských herců (tedy téměř žádný), což v kontrastu s nedávnými kreacemi série je až neuvěřitelné. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018