Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

Paja55

Jako malá jsem měla knížku s CD poslechem, zbožňovala jsem i pohádku a nové zpracování přinesli hezkou podívanou. Nezjišťovala jsem informace, to abych byla překvapená, což často nedělám. Přichází Colin Farrell jako válečný veterán, otec dvou dětí a Eva Green jako krásná akrobatka, myslím, že výběr je skvělý. And here comes the baby elephant ! So adorable ! ..Každopádně se nevyrovná originálu z roku 1941, ale zpracování je velmi milé, příjemné a dožene k slzám. 80% ()

Mikecat

Hraná rozprávka sa nikdy nedotiahne na animovanú, ale tento Dumbo sa mi veľmi páčil. Je to také dospelejšie, akčné s príbehou a dosť silnou myšlienkou aj citmi sloníča k matke. Pripájam vtipné hlášky: Vandevere: Vy máte v stole opicu? Medici: Jen pro prípad nouze. Holt: Jsi pripravena? Královna nebe: Na slonech lítam scela bežne, a ty? Holt: s rukou v kapse..Medici Vandeverovi, ktorí si podpálil svoj Dreamland: Mám dojem, že máte väčší problém...Bankár vraví Medicimu: Pojdte, koupím vám hotdog.. Čítam tie priemerné hodnotenia, podľa mňa to bolo veľkolepé, malo to všetko, čo má správna rozprávka mať, tu dokonca s mierou utrpenia, akou sa cirkusáci prebíjajú svetom, spojená s odvahou zachrániť Dumbovu mamu, vrátiť ju zo zajatia do voľnej prírody, kde na záver Dumbo lieta vo voľnej prírode a užíva si slobodu. Podľa mňa je ten odkaz veľmi jasný, dá sa cirkus zachrániť aj bez uväznených zvierat a položí na lopatky aj dotované korporácie. Veľkolepé. ws ()

Dejf4

Celé je to bez nápadu, energie a humor též chybí. Dumbo je dán do pozadí a celý příběh se točí kolem šablonovitých postav. Tohle prostě nemůže bavit velké, ani malé. 5/10 ()

pafka

Kdyz pominu, ze nametem je uplna kravina, tak jeste tvurci vycucli z mouky stavu. Mozna v tom ma prsty Burton, ktery s atmosferou umi a ta tomu asi velmi pomohla. Ale do Tv s detma se to zvladnout da a usnete jen na chvili. ()

Mart2n

Absolutně vyhořelý, bez invence, bez jakéhokoliv zájmu o film... Kdyby Vám řekli, že triky jsou z roku 99, že scénář napsal Tomáš Magnusek..., nebude těžké uvěřit. Velmi smutné! {2/10} ()

luciekout

tohle mohlo být strašně dobré, místo toho je to strašně sterilní, bez emocí, o hvězdu míň, protože to dělal Burton a šel pod svou úroveň, velká škoda ()

blondboss

Celovečerná hraná verzia Dumba vyšla celkom fajn a celkom to aj bavilo. Asi to bude tým, že je tu viditeľný rukopis Tima Burtona, aj keď určite viacero filmov mu vyšlo o niečo viac. Dumbo je ale vizuálne spravený nádherne a roztomilo a v zásade všetci tí ostatní už len pôsobia ako krovie motajúceho sa okolo neho. Asi by som trošku viac vypiplal dej a možno šiel viac do detailov, ale pre detské publikum to určite postačí a dospeláci si oddýchnu. Na štvrtú hviezdu to ale tesne nie je. 65 % ()

maestrotatum

Doteraz mám doma omalovánku Dumba z čias keď som ešte ako maličký chalaň navštevoval škôlku. Hovorí sa, že Dumbo nenaplnil ani najmenšie očakávania, takže ja som vopred nič neočakával aby som nebol sklamaný avšak musím priznať, že vo filme snáď nie je ani jedna sekunda, ktorá by pripomínala majstrovskú filmonádu extravagantného Burtona. Ale na druhej strane Dumbo je presne tým jednoduchým a odlahčením, rodinným filmom pre detúrence, ktorý by mohol v pohode nájsť svoje pevné miesto na televíznych obrazovkách v každoročnom vysielaní v sviatočnom čase. [64%] ()

BlondJames

Převapilo mě, že Tim Burton natočil film, který se mi nelíbil.Slůně bylo ňuňaté, o tom žádná, ale celkově to bylo tak moc akční, až to na mě působilo chatoicky, a nedokázala jsem si to prostě pořádně vychutnat, a rozhodně to nezachránili ani skvělí herci.Radši si budu užívat vzpomínku, kdy jsem četla knížku jako malá holka a moc se mi líbila, a nebo viděla původní animovanou pohádku, takhle (film) si ale Dumba pamatovat nechci. ()

Gig

Řemeslně odvedená práce s rukopisem Tima Burtona, ale vnitřně prázdná. Starý kreslený Dumbo má daleko víc života a má toho daleko víc co říct. ()

Brk

No, nevím jestli to dnešní prcky, zvyklý na efekty všeho druhu, nějak ohromí nebo zaujme. Nemělo to napětí, kouzlo a ani Burtonovo rukopis. Nebýt Keatona a Evičky s tím jejím pohledem, asi bych nedokoukal. Nejvtipnější byl nakonec cynickej bankéř. Ušmudlaný tři. ()

Astonko

Filmu sa nedá uprieť, ako je už u Tima normou, pekný vizuál a čarovná atmosféra. Natiahnuť však hodinový film na skoro dvakrát takú dĺžku bez nových nápadov tak, aby to bavilo, nejde. Všetci sa snažia, od režiséra cez úžasné herecké obsadenie až po samotného Dumba s megakukadlami, s nedostatočným scenárom však toho moc nenarobia. Ďaľšia škoda (mám pocit, že ich je v poslednej dobe nejako veľa). 6/10 ()

BlackAdder87

Z nové verze Dumba nejsem zklamaný, ale ani mě bůhví jak nenadchl. Z čeho ovšem zklamaný jsem je, že mám pocit, že se z Tima Burtona stává rutinér. To co se objevuje v jeho posledních filmech, je pouze slabý závan jeho dřívější kreativity. Tak snad mu jeho studnice nápadů ještě úplně nevyschla a v příštím filmu předvede víc. PS: Doufám v to o to víc, protože by to měl být Beetlejuice 2. :-) ()

Ace.A.T.L.

Upoutávky slibovaly hodně, ale dostavila se tak polovina. Začalo to rásně Disneyovsky a sklouzlo to do průměrnýho filmu. Dumbo tady neni hlavním "hrdinou" a je spíš jako jeden z mnoha hlavních postav. Celkově příběh vizuálně určitě okouzlí, ale je otázka, jestli tahle klasika, měla vůbec kdy vzniknout v hraný a CGI podobě. Neříám, že jsem se nebavil, ale na druhou stranu jsem ani nebyl nijak ohromenej. Čistej průměr. Za mě průměrný 3* a s velkým váháním DOPORUČUJU ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018