poster

Overlord

 • USA

  Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Ultimátní Guilty Pleasure a nejlepší válečný horor vůbec. Hereditary je nejzásadnější horor roku, Ghostland nejintenzivnější,Quiet Place nejoriginálnější a Overlord nejakčnější a nejbrutálnější. Overlord už od 5 minuty servíruje smršť Eye-Candy atrakcí, které nepovolí a nenechají diváka vydechnout až do závěrečných titulků. Technicky precizně dokonalé naleštěné akční řádění s dechberoucí kamerou, atmosférou řízlou nostalgickým Wolfensteinem, sympatickou bandou vojáků na jejichž osudu Vám záleží a velkolepou akcí podpořenou šťavnatým Gore, kde se maskéři neskutečně vyřádili a servírují moc pěkné záběry. ( Při scéně s páteří mi vyletělo srdce z krku!). Filmu se daří několikrát budovat solidně napětí, nechybí i šokantní jump scares a zabíjení nácků nikdy ve filmu nebylo efektivnější a zábavnější než zde. ( Zombie je méně, ale o to větší nezastavitelné sviňě to jsou). Příběhově film sice nenadchne, ale kdo od hororu z druhé světové očekával nominace na oscary je mimo. Zde jasně forma vítězí nad obsahem, což né každý zkousne, ale kdo přistoupí na pravidla filmu, ten bude nadšením a vzrušením doslova stříkat. Škoda, že do českých kin se nejspíš Overlord nepodívá, doma u TV ztratí kouzlo. Takhle nadšený z kina jsem letos odcházel naposled při Deadpoolovi 2. 90%(12.11.2018)

 • korbitch22
  ***

  Zajímavý je, že spojení nácků a hororu perfektně funguje v počítačových hrách, ale ve filemch se to snad nepovedlo nikdy. Mannova pevnost byl příšerný shit už tenkrát a filmy jako Outpost nebo Frankenstein's Army díru do světa vážně neudělaly. Tohle měl změnit nadějný Overlord a chvilku to vypadalo opravdu nadějně, efekty dobrý, hodně krve atd. Jenže mytologie i atmosféra nulová, všechno jsou jen nějaký pokusy bez démonů atd. a všechen ten potenciál se postupem času ztratí a zůstane jen řemeslně slušný akční béčko. Tenhle žánr je pro film prokletý a přitom kdyby si dal někdo opravdu záležet, filmový Wolfenstein by mohl být historickou událostí. V rámci tohohle mixu zatím snad nejpovedenější, ale o ničem jiném, než zapomenutelném průměru nemůže být ani řeč. 55%.(28.6.2019)

 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "A proč dali náckové rušičku do věže na kostel, vojíne Boyci? Prokristapána, Boyci. Dali ji na kostel, protože náckové jsou příšerný sv*ně. A všechny příšerný sv*ně udělají všechno pro to, aby zničili všechno dobrý na tomhle světě! Proto musíme být stejně příšerný jako oni." Zpočátku to vypadá na válečný film. Prvních 40 minut sledujeme, jak vojáci plní své úkoly, aby zlikvidovali tu rušičku. Poté je k vidění třeba hlava oddělená od těla, která mluví. Je to krvavé a brutální, a připomíná mi to Mrtvý sníh. Zombie-nácci proti americkým vojákům, kteří mají v čele bojácného černocha. Akční scény jsou slušné, triky našlapané a herecké výkony na pohodu. "Musíme dokončit naši práci... Musíme nechat Tibbeta sejmout Hitlera." - 70%.(5.3.2019)

 • Spiker01
  ****

  Gore, válečný, střelený, až téměř parodující, a už méně horor. Takový je dlouho vyhlížený Overlord, jehož začátek člověka posadí na zadek a celkově se nese ve stylu legendární ukázky zrušené hry Brothers in Arms. Pak už to tak intenzivní není, ovšem tohle období mám rád a bavilo mě sledovat, jak si Julius Avery hezky pohrává s žánry. A jsem nakonec rád, že to nepatří do Cloverfieldu, jakožto limitovaný separátní příběh to slouží perfektně a ačkoliv to z jistého úhlu pohledu otevírá vrátka na sequel, kvůli neúspěchu v kinech se jej těžko dočkáme, dle mého by to bylo stejně násilně roubované. PS : Wyatt Russel je už skoro stejně cool jako jeho táta ve svých začátcích, jen tak dál.(8.2.2019)

 • flanker.27
  odpad!

  Nasrat, nasrat a ještě jednou nasrat. Věděl jsem to už dávno, že kde se vyskytují iniciály J. J. A., nemám se vyskytovat já, ale já vůl tomu dal stejně šanci. Což jsem neměl dělat, neb německé pohádky běžící v sobotu dopoledne na TV Nova jsou lepší než tahle kupa hoven. Když byl Abrams malý pindík, asi hrál hodně Wolfensteina, kterého však adaptovat nemůže, neb B. J. Blaskowitz je pro J. J. Abramse, který zatím dorostl ve velkého amerického madrfakra s komplexem na černé chalány, moc bílý. A tak namísto adaptace počítačové legendy zaštítil tenhle projekt, jakýsi spin-off Hvězdných válek, kde za stromtroopery zaskakují příslušníci SS se stejně kvalitní muškou, za povstalce parta gerojů amerikanskich s nejhumánnějším černochem filmové historie a za princeznu s pokličkami na uších pak francouzská bona toho času vedoucí osobní vendetu. Na béčkový horor se tahle sračka příliš snaží tvářit vážně, jakože realisticky, např. úvodem se pokouší napodobovat Bratrstvo neohrožených, pak dojde na ládování povinné politicky korektní kaše a to finále, který začne po neskutečně protahovaném úvodu a prostřední části, je tak směšně blbý (i Eso Rimmer likvidoval třetí říši realističtěji než tahle - hmmm, vhodné slovo asi ještě nebylo vymyšleno), že jsem to musel asi ve třech čtvrtinách nemilosrdně stopnout, vymazat z disku a teď pokud možno ještě z paměti. Válečné horory s nacisty nepatří mezi milníky kinematografie, přesto taková The Keep má alespoň atmosféru a co se týče tvorby übersoldatů, dokonce i jinak blbý Outpost byl pořád lepší než tohle.(17.2.2019)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

 • - Zbraně, které se objevily ve filmu, byly pušky M1 Garand a Springfield M1903, samopal Thompson, MP-40, kulomet MG-34, Plamenomet Flammenwerfer 41 a útočná puška STG 44. (K98)

 • - Jde o první film od produkční společnosti J.J. Abramse Bad Robot, který dostal rating R, tedy nepřístupný do 17 let. (NiWi)