• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

• POMO

Geekovskejma laskominama a technickou dokonalostí fantasticky nabušená kravina. Proč zrovna takováhle taškařice musí mít luxusně nejvyhrocenější, do poslední kapky potenciálu vymlácený závěrečný fight, který do sytosti uspokojí i nejvyspeedovanějšího fandu žánru? Overlord připomene všechno možné od Sky Captain přes Dead Snow až po Rodriguezovu Planetu Teror. Je jakoby dražším, áčkově uhazenějším grind housem, který se ale (bohužel) na rozdíl od typických zástupců subžánru bere vážně, hraje si na velké hrdiny a dodržuje politické korektnosti. Vzniká tak protipólní mix dojmů, ohodnotitelný jakkoliv od jedné až po pět hvězd. Podle toho co od něj očekáváte a v jakém jste zrovna náladovém rozpoložení. [Sitges FF](13.10.2018)

AAAAAAA.... RaTaTaTa BUM Prask! Naposledy jsem mel takhle intenzivni zazitek z akce v Battle of Bastards. Skoda ze ta posledni akce se ne az tak vyrovna te uplne prvni, ale tak je tak skvela, ze si hned po vylezeni kina musite vyhledat rezisera... Ale zbytek nezaostava, vsechny rany citite a do toho se vam hudba preleva z ala Williamsovych motivu do ala Zimmerovskych vruceni. Neni to az tak zvracene a over the top jak Frankenstein's army, ale to tlaceni na hyperrealistickou strunu (vse v ramci Zombie-Nazi zanru samo) da i tem komornejsim hnus scenam ten spravny tlak. A to je to snimane jako horor a ne dokumentarne. Herci jsou na spravne vlne a kdyz se prenesete pres to, ze slozeni U.S. vojaku u tak dulezite mise by asi vypadalo jak po vyprani v prasku Arijec dostane se vam krasneho filmu, ktery je mozna lepsi, nez by mel. Na 5/5 to nema ani nahodou, ale bude to ten film tohoto roku, ktery si pustim nekolikrat a budu na nej vzpominat v dobrem. Podobné filmy: Frankenstein's army, Where Eagles Dare, Saving private Ryan. Videno ve Forum Vilnius, kde to bylo krasne ohulene a kino prazdne protoze vedle bylo Cold Play.(14.11.2018)

Chapem aj nizke komentare, ale videl som to v megahlasnom kine na obrovskom platne v Nemecku a tuto akcnu rezbu, ako to perfektne opisal uzivatel RUSSELL a uplne suhlasim s jeho komentarom, som si uplne uzival. Proste staci vypnut mozog, ist sa bavit, pokial vam nevadia brutalne vyvrazdovacky a jump scare tu tiez nechyba.(11.11.2018)

• Dandy95

Na tenhle film bych dokázal napsat 5-ti stránkovej rant založeným na tom, jak jsou zámořští kritici nadšení z něčeho, co z diváka dělá úplnýho kreténa. Bohužel zatím nenacházím ta správná a dostatečně silná slova, jak jenom na pár řádcích vystihnout ten prostředníček, kterej na mě Avery s Abramsem tímhle filmem ukazují a budu tedy muset doplnit chybějící řádky mého komentáře později. Posledním bodem mé recenze jsem si už ale naprosto jistý... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... FUCK YOU, MOVIE!!!(17.11.2018)

• Arsenal83

Niekomu zjavne nestačí, že druhá svetová vojna bola sama o sebe dostatočným hororom, musí ešte ukradnúť aj názov operácie a vymyslieť si zombiekov, aby to bolo vraj strašidelné. Pritom by možno stačilo pár záberov na echt nacistickú tvár a ten strach by bol reálnejší. Ale spájať Walking dead s vojnovým filmom je naozaj veľmi smiešne.(15.11.2018)

• - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

• - Film byl dokončen ještě předtím, než oficiálně vyšel jeho předchůdce The Cloverfield Paradox (2018). (S.U.E.S.)

• - Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (Stoka)