V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Trailer 1

tron

Čo ja viem. Príliš ma to nebavilo. Nebolo to zlé, ale nejednalo sa ani o hororovú udalosť. Solídny priemer s dobrými maskami, pár fajn scénami a zaujímavým umiestnením do obdobia 2. svetovej vojny. Negatívne hodnotím nezaujímavé postavy a občasné, veľmi jemné ladenie do čiernej komédie (čo mi v hororoch nevyhovuje). Mám z toho čudný pocit. Ako keby tvorcovia nevedeli, čo konkrétne natáčajú; ešte pomerne krátko pred premiérou vraveli, že je to rip-off Cloverfieldu, potom to nejakým divným spôsobom zostrihali a nie je to napokon ani vojnový film, ani akčný, ani horor, ani zombies a určite to ani nespadá do cloverfield-univerza. ()

Necrotongue

Být Overlord typickým válečným filmem, ohodnotil bych práci tvůrců zřejmě odpadem, jenže tohle byla klasická vyvražďovačka pro lidi, kteří si uměli vychutnat Wolfenstein a Residenta, takže jsem si tu šílenost užil a své připravené poznámky o historických nepřesnostech jsem hbitě vyhodil. Tady mi vážně přišlo veškeré kritizování zbytečné, pokud vám nevadí pár prolitých hektolitrů krve, občasné hlubší nahlédnutí do anatomie člověka a malý francouzský fanoušek baseballu, hoďte se do klidu, vypněte mozkové funkce (kromě těch základních, samozřejmě) a máte slušnou šanci, že se u snímku pobavíte. ()

silentname

Tak som sa konečne dočkal. Pôvodne som čakal na film v novembri v našich kinách, no tam sa akosi nedostal. Žeby mali distribútori problém? Neviem. Ale je to škoda, lebo toto bola našlapaná jazda tak, ako som čakal, že to bude. Záleží asi od toho čo od toho čakáte. V jadre si myslím, že "Overlord" je skutočne dobrým filmom. Ale nemáme tu toľko zombies, koľko by možno niektorí fanúšikovia hororu chceli. Máme tu však solídny film z obdobia druhej svetovej vojny, kde musia americkí vojaci splniť misiu. A ako vojnový film to funguje veľmi dobre. Úvodná akčná momentka je perfektná a funguje. Dráma je tam veľmi dobre spracovaná a cítime to spojenie medzi vojakmi. A samozrejme je to cítiť, keď jeden z nich zrazu zomrie. A prežívame to spolu s nimi. Čo sa postáv týka, tak sú trošku všedné, ale zase dosť zaujímavé na to, aby som chcel sledovať ďalej. Máme nášho hrdinu, máme nášho veliteľa. Potom je tu vojak, ktorý je trošku hovado a máme tu chalana, ktorý sa tu skoro akosi ocitol omylom. Potom tu máme Chloe, ktorá je podľa mňa skvelá. Nebráni sa ísť bojovať a je ochotná riskovať keď ide o jej malého brata. Wyatt Russell je skvelý ako veliteľ Ford. A jeho motivácie sú dobré. Boj so zombies je tu trošku tak na okraj. Nejde o zombie apokalypsu. Ide skôr o misiu, ktorá má zabrániť tomu, aby sa niečo podobné stalo. Alebo aby mal Hitler nemŕtvu armádu silných vojakov, ktorí prežijú aj niekoľko guliek. Je to silné a dosť tvrdé, no na druhú stranu si myslím, že minulý rok som videl aj jeden film, ktorý je ešte násilnejší, než bol tento. A čo podľa mňa funguje je aj to, že Nemci robili vraj rôzne experimenty na telách a ľuďoch. A aj keď neviem či by dokázali priniesť niečo takéto, tak viem si predstaviť, že by niečo také reálne byť mohlo. Aj keď je to výmysel. Koniec koncov kto vie čo všetko ich doktori dokázali vymyslieť. Takže nemám problém tomu aj celkovo uveriť. Nemám problém si film kedykoľvek pozrieť znovu, má podľa mňa dobrú atmosféru. Ako vojnový film super, ako zombie horor už síce až tak nie, ale dokážem film zobrať pre to, čo mi reálne ponúkol. Takže podľa mňa stojí za pozornosť ak máte radi dobré thrillery. Hodnotenie: B+ ()

MrHlad

Na papíře to znělo lákavěji. Overlord je dobře natočený akční horor s nemrtvými, nácky a nemrtvými nácky. Jen na něj tvůrci neměli moc peněz, takže trvá dost dlouho, než se rozjede a nakonec toho Julius Avery a J.J. Abrams nepředvedou tolik, aby se to dalo považovat za opravdovou pecku. Díky dobrým hercům, poctivému filmovému násilí a ke konci solidnímu tempu je to však nakonec docela fajn. Čekalo se ale asi víc. ()

AlfaNumerO

Jako oddychovou blbinu to beru, gore prvky potěší, německy mluvící Němci též. Úzkostlivý černoušek je naprosto rušivý a svými stavy naprosto nabourávající tempo filmu. Nemluvě o tom, že je obecně známo, že černoši (narozdíl od zombie) do popředí za druhé světové moc pouštěni nebyli a tady na něm stojí celý film. Wink wink dnešní narušené době. Odmyslete si ho ve všech scénách a jde o čiré potěšení. PS: nemám nic proti černouškům. 61% ()

• Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Duoscop)
  • Nanášení makeupu Pilou Asbækovi v jeho znetvořené formě trvalo každý den 5 hodin. (NiWi)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (ČSFD)

Související novinky

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (více)