Gentleman s pistolí

• USA The Old Man & the Gun (více)
Trailer 2

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

Trailer 2

Jara.Cimrman.jr

"Mají daleko víc zkušeností s loupením, než máme my s jejich chytáním." Já nemám žádný zkušenosti s vykrádáním bank, což je v mým věku trošku ostuda, tak se snažím alespoň filmově vzdělávat. Většinou mi to moc nejde, protože cílem bejvají prachy a těch mám dost. Jenže tady jde o zábavu z loupení a to už mi připadá jako zajímavej důchodovej koníček. Forrest a jeho Parta za zenitem jsou zkrátky fajn pohoďáci, kteří mi dodali spokojenej úsměv na tvář a neotravovali mě zbytečnostmi v podobě rodinnejch, morálních nebo penzijních traumat. Prostě užívat si člověk musí umět v každým věku a já se toho zkouším držet. ()

Autogram

Prečo si Redford myslí, že keď si dá fúzy, tak ho nikto nespozná? To je ale dosť nepodstatná otázka pri filme, na konci ktorého je viac nejasností, ako na jeho začiatku. Zdalo sa, že film zostane komorným príbehom postaršej dvojice, ale kriminálna zápletka s (ne)vysvetlenými útekmi to zbytočne zamotávala. Slabšie tri hviezdy za komornú časť a zvyšok radšej ignorujem. –––– Celý život se člověk stará o ostatní, ale zapomíná při tom na sebe. ()

Avathar

David Lowery doručil krásne nostalgickú a pohodovú kriminálku, ktorá ma dostala skvelými postavami, ako aj parádnou chémiou medzi Redfordom a Spacek. Žiadny nadupadný akčný thriller to nie je, rozprávanie je naopak príjemne pomalé a filmu by sa skôr hodila škatuľka „feel good kriminálky“. Ja som si ju užil náramne. ()

Qitek

Když má chlap rodinu a práci, co ho nebaví, je z něj "flegmoš" (výbornej Affleck). No a pak je tu ostřílenej děda co má taky někde rodinu, která ho sotva kdy viděla, ale tenhle děda gentleman dělá zase něco, co ho naplňuje štěstím (Redford). A když tenhle ten děda jde za flegmatickým Affleckem na hajzl a vy spatříte poprvé za celej film Affleckovu postavu šťastnou, až dojatou... Mě to vehnalo krásně nostalgickou slzu do oka. Nádherná, překrásná, dokonalá, minimalistická a bezchybně zahraná scéna. Nádhernej odpočinkovej klenot a rozlučka s legendou šítá na míru. Chlapa, kterej dělá co miluje, prostě nezměníš. David Lowery svrzuje a stvrzuje, že je borec. Další zářez z ranku "Perly sviním 2018" ()

Forsberg11

Mňa to vážení minulo... Sory jako, ale Robko Redford pri všetkej úcte je už za zenitom a zdá sa mi, že ho už to herectvo ani nebaví, no a Casey Affleck bol maximálne nevýrazný a nudný.... a to patrí medzi mojich vyvolených hercov... Naviac humor nestál ani za starú onú a akcia už vôbec nie. Vykrádať banky rečami, ach... Takže som rád, že som prežil tých biednych 90 minút. Palec hore dávam za atraktívne zvolené lokácie a dobrú dobovú atmosféru. 40 %!! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu Telluride. (ČSFD)
  • Scénář vychází z článku Davida Granna z roku 2003 v The New Yorker s názvem „Starý muž a zbraň“. (ČSFD)

Související novinky

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (více)