poster

Gentleman s pistolí (festivalový název)

 • USA

  The Old Man & the Gun

 • Slovensko

  Gentleman s revolverom

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Old Man & the Gun

 • Austrálie

  The Old Man & the Gun

 • Kanada

  The Old Man & the Gun

 • Nový Zéland

  The Old Man & the Gun

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2018, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Pohodová atmosféra je sice hezká věc, ale jen ona sama nestačí, když je okolo ní prázdno. Redford vlastně jen chodí od banky k bance a s úsměvem loupí. Občas má k ruce Glovera s Waitsem, ale ti jsou tu vlastně jen do počtu. Laciná i nijaká je i romantická linka a šťávu nemá ani policejní pátrání. Sice bych chtěl Redfordovu derniéru hodnotit výš, ale nejde to. Nudil jsem se. 30%(21.1.2019)

 • Fr
  ***

  ,,KDYŽ HO KONEČNĚ DOPADLI, TAK POLICISTÉ, KTEŘÍ HO ZATÝKALI UVEDLI...ŽE SE USMÍVAL...“ /// Pomalá, nostalgická atmosféra – nejen kvůli triu Redford, Glover, Spacek. Ten film je výjimečnej stářím a nostalgií k němu. A jestli jde o Robertovo rozloučení… tak asi je to pro něj i jeho fandy paráda. My ostatní to vezmeme jako filmovou rutinu. Asi jako když vzal do ruky zbraň gentleman Michael Caine. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že každej správnej Forrest utíká a utíká a .... 2.) Jedu jen kusy (téměř) podle skutečnosti. 3.) Thx za titule „Cibina“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.1.2019)

 • luka4615
  ****

  Herecký bard Robert Redford oznámil, že The Old Man & the Gun bude jeho posledním filmem, po němž se odebere do hereckého důchodu. Činí tak ve snímku, který je vyváženým mixem "heist" filmu a decentní "old-school" zábavy. The Old Man & the Gun rovněž zaujme svou kamerou, soundtrackem, svižným příběhem a hereckými výkony, z nichž vyjma Roberta Redforda vyčnívá Casey Affleck či Sissy Spacek. Ve finále tedy dostaneme skvěle odsýpající nostalgickou vzpomínku na filmy, v nichž nehrál prim počet vystřílených nábojnic, nýbrž lupič-gentleman a jeho vytříbený styl. Jako nostalgický závan a derniéra jednoho excelentního herce tedy The Old Man & the Gun funguje více než výborně, pročež ho mohu s klidným svědomím jen a jen doporučit. Skvělá práce! „....and you say 'I wouldn't want you to get hurt cause I like you, I like you a lot, so don't go breakin my heart now, ok?“(30.1.2019)

 • lamps
  ****

  Těžká vlna nostalgie a pro Redforda (bez Newmana) nejlepší možná rozlučka. Lowery tentokrát režíruje sympaticky a daří se mu prodat životní energii a nadhled titulní postavy - její nekonečná rebelie je vtisknuta i do konceptu vyprávění, které ve finále vlastně úspěšně vzdoruje vytvářenému očekávání a rozvíjené motivy zaklapává vyloženě po svém. A většinou moc zábavně a nerušivě.(22.1.2019)

 • hroubek
  ****

  Moc příjemný old school film. Režisér David Lowery je zajímavý a šikovný režisér, který umí krásně střídat žánry. Nemá problém natočit film pro Disneyho a pak natočit komorní drama o dvou hercích, kde jedna z postav má celou dobu přes sebe přetažený ubrus s otvory. A teď pro nás připravil rozlučku s kariérou Roberta Redforda. A povedlo se mu. Lowery záměrně natočil film, aby působil staře, přesto nepostrádá šmrnc a eleganci. Stejně jako hlavní hrdina. Robert Redford je zde parádní a svým charisma si hned získá naší pozornost. Casey Affleck má dobrou roli a zahrál jí přesvědčivě. Sissy Spacek předvádí hezký výkon a během pár minut pochopíme co na ní hlavní hrdina vidí. Film je i přes kratší stopáž trochu pomalejší, ale není to tolik na škodu, ba naopak. Krásně pracuje s postavy, retro atmosférou a humorem, kterého je zde akorát. Asi film neuvidím víckrát, přesto nemohu říci, že by mě zklamal nebo nudil. The Old Man & the Gun je hezký film a jako rozlučka s kariérou jednoho velkého herce funguje velmi dobře.(11.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace