Gentleman s pistolí

• USA The Old Man & the Gun (více)
Trailer 2

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

Trailer 2

Malarkey

Atraktivní námět je zpracován do podoby pomale vyprávěného a silně staromilného filmu, který v mnoha ohledech není špatný, ale celkově vzato jsem chvílemi měl co dělat, abych film vůbec dokoukal. Herecky na nikoho z hereckých legend nemůžu říct ani popel. Naopak musím sklonit poklonu Robertovi Redfordovi a Sissy Spacek, že se takových rolí chopili se ctí. Každá z postav je ale svým způsobem něčím vysloveně zvláštní. Nevím, jestli je to tím, že čím starší osobnost jsme, tím specifičtější se stáváme, nicméně kupodivu nejdivnější tu nebyl právě Robert (i když o něm to vlastně je), ale Casey Affleck, který hraje brutálního flegmatika vyšetřovatele a všechno mu je docela u prdele. A ano...v dnešní době je velice populární točit s hereckými legendami příběhově kvalitní a pro jejich filmografii významná dramata, nicméně v tomto případě se to bohužel nestalo. ()

Fr

,,KDYŽ HO KONEČNĚ DOPADLI, TAK POLICISTÉ, KTEŘÍ HO ZATÝKALI UVEDLI...ŽE SE USMÍVAL...“ /// Pomalá, nostalgická atmosféra – nejen kvůli triu Redford, Glover, Spacek. Ten film je výjimečnej stářím a nostalgií k němu. A jestli jde o Robertovo rozloučení… tak asi je to pro něj i jeho fandy paráda. My ostatní to vezmeme jako filmovou rutinu. Asi jako když vzal do ruky zbraň gentleman Michael Caine. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že každej správnej Forrest utíká a utíká a .... 2.) Jedu jen kusy (téměř) podle skutečnosti. 3.) Thx za titule „Cibina“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

tron

„Policajti, ktorí ho zatýkali, tvrdili, že sa usmieval.“ Občas to nie je tak úplne ono, ale inak šarmantne zvládnutá záležitosť, ktorú milovaný Bob Redford ťahá dopredu bez najmenších problémov ako kôň, ktorý si je istý svojimi silami, vie, čo chce a ako to dosiahnuť. Najviac ma bavili Bobove spoločné scény s Caseym Affleckom (bohužiaľ je ich dosť málo) a i samotného Caseyho postava ako taká; páčilo sa mi, ako ho poháňalo pátranie po lupičskom gangu, ako mu to vlievalo novú silu do rodinného života. To bolo strašne krásne. Film je silný i v mnohých ďalších momentoch, napr. vo finále ani nedýchate, lebo si prajete, aby to dopadlo dobre, hoci máte tušáka, že to moc dobre nedopadne. Trochu som nepochopil scénu s dcérou a vnukom – prečo neboli na konci? To mu o nich detektív nepovedal? Prečo??? Snímke okrem vážnosti a dojatia (a skvelého soundtracku) pomáha i humor (záverečná koláž s útekmi). 20% navyše za to, že je to rozlúčka. ()

EvilPhoEniX

Pěkná Redfordova rozlučka s kariérou o obdivuhodném kriminálnikovi, který nespočetněkrát utekl z vězení a vykradl přes 100 bank. Samotné loupeže jsou zábavné a usmívající se Redford gentleman je super. Baví i Casey Affleck v roli policisty, který se snaží Redforda dopadnout. Škoda, že útěky z vězení byly shrnuty jen v 5 minutách a žánr komedie je zde celkem nevyužitý. Přesto slušná retro podívaná, která má kouzlo i srdce. Mám to pomezí 3 a 4, ale vzhledem k tomu, že se jedná o poslední Redfordův zářez rád zvednu.70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Mají daleko víc zkušeností s loupením, než máme my s jejich chytáním." Já nemám žádný zkušenosti s vykrádáním bank, což je v mým věku trošku ostuda, tak se snažím alespoň filmově vzdělávat. Většinou mi to moc nejde, protože cílem bejvají prachy a těch mám dost. Jenže tady jde o zábavu z loupení a to už mi připadá jako zajímavej důchodovej koníček. Forrest a jeho Parta za zenitem jsou zkrátky fajn pohoďáci, kteří mi dodali spokojenej úsměv na tvář a neotravovali mě zbytečnostmi v podobě rodinnejch, morálních nebo penzijních traumat. Prostě užívat si člověk musí umět v každým věku a já se toho zkouším držet. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu Telluride. (ČSFD)
  • Scénář vychází z článku Davida Granna z roku 2003 v The New Yorker s názvem „Starý muž a zbraň“. (ČSFD)

Související novinky

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale…

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho…