Reklama

Reklama

Mike Regan je milionář, vlastnící leteckou společnost a žije v nejmodernějším chytrém domě, plném moderních technologií, se svou ženou Rose a 17letou dcerou Kaitlyn. Mikeova společnost vyvine aplikaci s názvem "Omni Jet", která umožní získat letenku tak lehce, jako objednat taxi, a tak společnost může získat tolik potřebný finanční kapitál a začít obchodovat nabídkou akcií. To však vyžaduje souhlas Komise pro cenné papíry a burzy. Ve společnosti se Mike potkává s Edem Porterem, 28letým konzultantem informačních technologií, který zachrání jednu z prezentací Omni Jet. Jeho práce Mika osloví a tak ho požádá, aby opravil domácí Wi-Fi, na kterou si jeho dcera stěžuje, že je pomalá. Porter také upgraduje GPS navigaci v Mikeově autě a tvrdí, že pracoval v Národní bezpečnostní agentuře (NSA) a zúčastnil se vojenské akce v Kandaháru. Porter se seznámí s Kaitlyn a naváže s ní komunikaci prostřednictvím sociálních sítí, jenže Mike ho vyhodí poté, co Kaitlyn pozve Portera do domu, protože je jím fascinována. Edova slibná kariéra ve společnosti tak končí. Zdrcený Porter začne Mika sledovat a nabourá se do jeho soukromých dat, následně i do jeho domu a tajně sleduje, prostřednictvím bezpečnostních kamer a zařízení celou jeho rodinu. Špehuje především Kaitlyn. Porter rozesílá falešné e-maily Mikeovým klientům a na komisy pro cenné papíry, čímž ohrožuje záměry Mikovy společnosti. Převezme plnou kontrolu nad technikou domu, což prezentuje, že v noci se otvírají dveře, zapínají světla, pouští se hudba i sprcha. Falešnými emailem, pošle Rose výsledky mamografu s tím, že má pozitivní test na rakovinu prsu. Rose je velmi zoufalá, ale její výsledky testů byly podle jejího ošetřujícího lékaře ve skutečnosti negativní a lékař jí ubezpečí, že žádný email neposlal. Poté si Mike uvědomí, že za tím vším stojí Porter... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (59)

silentname 

všechny recenze uživatele

I.T. asi ani reálne komentár nepotrebuje. Popravde nemám k tomu moc čo povedať. Je to veľmi jednoduchý, predvídateľný a nie veľmi zaujímavý príbeh. Postavy sú mi dokopy ukradnuté, akcie sa moc nedočkáme a má to veľmi málo prekvapení na to, aby som to dokázal v čomsi výrazne pochváliť. Je to proste film spracovaný tak, aby fungoval. Aby nebol moc nudný, aby nebol moc zložitý a nepotreboval žiadnu výraznú prídavnú hodnotu. Pierce Brosnan tomu nevie moc pridať, James Frecheville je celkom okey, no miestami už pôsobil príliš. A smutné je, že som pri sledovaní úplne zabudol,že bol vo filme aj Michael Nyqvist. Ako sa vám podarí niečo také? Proste priemerný film, ktorý v televízii nijako nenadchne. Ale asi ani neurazí. Dá sa na to pozrieť s kľudným výrazom. Hodnotenie: C ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|74%| Máme tu další film s režisérem Johnem Moorem. Takže se tu smlsne banda odpůrců tohoto dobrého režiséra. Já si nemůžu pomoct, ale co všichni proti Moorovi mají? Viděl jsem od něj vše kromě Letu Fénixe (brzy to asi napravím). Za nepřátelskou linií – to byl dobrý film, ty 4* jsem mu dal s klidnou duší. Satan přichází je taková moderní verze Damiena. Nebylo to nic extra, ale režijně celkem zvládnuté – solidní 3*. Max Payne – také dost kritizovaný film podle legendární PC hry a mě se líbil – 4*. No a vrcholem Moorovi tvorby je pátá Smrtonosná past, která je snad většinou považována za nejhorší film tohoto rejži. No, dost o tom, mám svůj vlastní a nezvratný názor. Nyní k tomuto snímku I.T. Trailer mi nepřišel nejhorší, přesto jsem čekal pouze průměr až nadprůměr. Tento koncept je už dost využitý. Během sledování tohoto filmu jsem byl ale víc a víc překvapený. Sice se nejedná o žádnou velkou pecku, přeci se tu občas projeví částečně hloupoučký scénář a úplné finále bylo trochu urychlené a odfláklé, ale i tak si nemůžu na nic konkrétního stěžovat. Prostě vydařený a napínavý thriller s dobrými postavami a solidním psychopatem, který rodině Reganových pěkně zatápí. No, k tomuto dílu jsou i konkrétní výtky. Proč Pierce Brosnan klesl k takovým filmům? Byl to Bond a nyní se bojí nějakého mladíka, co obtěžuje jeho rodinu? Proč si to s ním nevyřídí? Sakra, to je ale dle mého názoru velmi divné smýšlení. Nikomu to neberu, pouze se snažím si ostře obhájit názor na tento film a jeho režiséra. Brosnan to zahrál jednak dobře a jednak, co zmůže proti mazanému, chytrému a ještě silně psychopatickému hackerovi? S tím by nic nezmohl ani John Rambo. ;) Takže od začátku. Film se hezky rozjíždí, ani ta 1/3 mě nenudí. Brosnan se začne seznamovat s I.T. odborníkem a poté začne být trochu víc obezřetnější když zjistí, že tolik touží po jeho dceři. Už v tu chvíli, kdy psychopatický hacker odjíždí autem, kde se začne chovat hystericky, že nemohl strávit čas s dcerou Brosnana si mě film získal. Poté začne hacker slídit po domě hlavního hrdiny, dávat na net, zveřejňovat jejich videa fotky, ničit Reganovu pověst v jeho firmě atd. Takže furt se něco dělo, film prostě nenudil. Máme tu i jednu bouračku, která nebyla natočena nejlépe, ale větší problém jsem s tím neměl. Finále už bylo trochu slabší, hloupější, ale můj výsledný dojem z filmu mi to nepokazilo. Nadprůměrná koukatelná záležitost, ke které se minimálně ještě jednou možná dvakrát ještě vrátím. Krom Brosnana, který to zahrál obstojně mě bavili i další postavy. Jeho dcera, manželka a hlavně i ten psychopat. Hudba byla dobrá. No, to by bylo asi vše. Jsem zvědav, co další Moore natočí. Já mu ale věřím. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Mohla by to byť skvelá epizóda Black Mirror, keby tento seriál začal svoju púť v osemdesiatych rokoch. Itéčkár dneška samozrejme nemá problém nabúrať všetko, čo sa len dá, pretože to je vlastne základný predpoklad toho, aby sa vôbec niečo vo filme dialo. Vážne by som nechcel pozerať rozhovory s tvorcami a hercami pri propagácii, kedy asi museli hovoriť o nebezpečnosti hackerstva, sociálnych sietí a podobné veľmi vtipné záležitosti. A to nám bola pred vyše dvadsiatimi rokmi smiešna aj omnoho zábavnejšia Sieť. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ach jo. James Bond nám odešel do důchodu, stal se z něj prezident letecký společnosti a těžce vyměknul, takže si nedokáže poradit ani z jediným ubohým hackerským čuráčkem kterej se jakoby vtírá do jeho přízně a jeho rodiny zahranej je navrch naprosto dřeváckým a necharizmatickým rádoby psychopatem, kterej je, jakože drsnej, ale spíš působí jako trapnej ubožák, kdy za celou první půli filmu je vrcholem teroru to, že napíchne Piercovi barák, tam mu pustí nahlas muziku a kropení trávníku, pak pokročí na vyšší level když natočí jeho dceru, jak si při sprchování kliká na myšku a hodí to na web, pak vyhrožuje, že Piercovi shodí jeho letadla on mu 10x řekne, že ho fucking kill you, ale trvá mu to kurva dlouho než tak (ne) učiní. Nudný nekoukatelný peklo.15% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pokud naserete tak trochu jeblého Ítýho s kobylím xichtem, může se dost dobře stát, že se vám prohákuje až do obýváku a promění váš „sociální život“ na Assbukách v digitální peklo jako tuhle Pírsovi. Dobře to znám, když jsem se onehdá chystal koupit Lufthansu a chtěl ji pomocí přechytřelé a fuckt husté mobilní aplikace pro Nokie 3210 přetransformovat na výrobu jednorázových tubusů pro islámské sebevražedné útočníky, vylil jsem tehdy za hrubé porušení pracovní kázně na hodinu jistého Jeníka Mühlfeita, protože ten kokot na ní nebyl schopen s vystudovaným VUMLem najít ani nabíjecí konektor, natož z ní udělat dotykáč, a akorát imrvére trousil nějaké pičózní motivační poučky, dobré leda tak pro monopolní prodej dokurvených operačních systémů. Zmrd mi pak z pomsty vyDDoSoval můj stodvacetiosmikilový modem, protože mi stokrát poslal mailem svou grafomanskou příručku „Jak se mletím hoven a líbáním prdelí stát profesionálním tlučhubou a vrcholovým nenažerem“, a já pak nemohl týden na porno. A to zrovna tenkrát ukázala na internetách Brenda Volšová kozy!!! A taky mi až k nevydržení zhloupnul můj chytrý dům, páč mi Jenda k tomu všemu kreknul zvonek sirkou, a než na to technici přišli, myslel jsem, že mě sklátil tinitus. No nic, jsem přesvědčen, že jsem s tím samolibým úchylem zažil daleko srylerovatější, inteligentnější, květnatější, akčnější a méně šablonovité dobrodružství, které až jednou zfilmují, bude to bourač bloků jaxviňa. Tohle bylo takové mdlé, jednoduché, vyčpělé a předvídatelné, nicméně pořád daleko lepší než třeba zánět trojklaného nervu, sprchování s Dárkrobýkem nebo pásový opar. Prostě taková pěkně hnusná trojka, oxymorous neoxymorous. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama