Pro mladou autistickou dívku Wendy je svět komplikovaným místem k žití. Wendy by ráda opustila chráněné bydlení a je si jistá, že stačí prokázat schopnost normálně fungovat, aby mohla opět žít s rodinou své starší sestry. Jako velká fanynka seriálu Star Trek se rozhodne, že tím ideálním důkazem je účast v soutěži o nejlepší fanouškovský scénář. Je tady ale jeden problém. Pokud Wendy neodevzdá svůj pětisetstránkový výtvor o panu Spockovi osobně, zmešká uzávěrku. Wendy proto uteče z chráněného bydlení a vydává se na cestu, která pro autistickou dívku znamená mnoho překážek. Nic ji ale nedokáže zastavit! (Magic Box)

charlie_ando

Režisér Ben Lewin a scénarista Michael Golamco předkládají divákovi příběh o cestě za splněním velkého snu. Zápletkou je soutěž o nejlepší scénář se Star Trek tematikou a samozřejmě termín odevzdání se velmi rychle blíží. Ústřední postavou je autistická dívka Wendy (opravdu výtečná Dakota Fanning) žijící v domě sociálních služeb a pracující v pekárně. Její každodenní život je pevně svázán přísnými pravidly a rituály. Na jejich dodržování dohlíží pečovatelka Scottie (Toni Collette) mající, ale své vlastní problémy. Wendy má velké přání bydlet se svou sestrou, která má však už svou vlastní rodinu. Vybočení z každodenní rutiny zapříčiní že nestihne odeslat svůj hotový scénář včas, aby stihla uzávěrku soutěže. Wendy se tak musí vydat na odvážnou cestu do Los Angeles do samého srdce Hollywoodu. Čeká ji dobrodružná cesta do neznámá plná nástrah a nebezpečí. Malý film, který je možná někdy až trochu odtažitý, ale přitom vlastně hřejivý a musím říct, že na mě hodně zapůsobila kouzelná scéna v klingonštině, která měla opravdu emoce. ()

Michelle75

Takové to nečekaně milé překvapení, kdy přepínáš mezi programy a narazíš na něco, od čeho se nemůžeš odstrhnout. Wendy mě baví. A její putování se scénářem a autistickou poruchou ještě více. Teď jsem hodnotila seriál Medvědím a jak mi tam byly všechny postavy nesympatické, tak tady je to přesně naopak. A občas je to i milé vtipné(Wendy v práci), a nebo citově něvydírající a přesto dojemné. ()

666Carnage

Pohodová Dakota Fanning, která pěkně zahrála autistu. V tomhle filmu se dozvíte dvě věci. Za 1) autisti mají vždycky aspoň na jednu věc fakt velký talent a za 2) lidi jsou fakt svině a starají se jen o sebe. A tím myslím ty na který narazila po cestě do Los Angeles. Pohodička 60% ()

cmenda

Nevím jak přesně se chovají autisti ,ale tady to byla pecka Dakota se vážně vytáhla a já si celej film náramně užil. ()

Prochy38

D. Fanning vynikající. V podstatě one woman show. Ostatní šlo hoodně do pozadí, ale nevadilo to. Protože její herecký koncert neměl chybu. Film jako celkem funguje, baví i na emoce lehce tlačí. Potěšilo moc. Nenadchlo vůbec. Neurazilo v nejmenším. Z D. Fanning ale roste jedna z největších hereček... ()

filipvrbik

Čekal jsem ledacos, nejpíš opět víceméně trapnou povídačku o duševně choré holce - ale dostal jsem překvapení desetiletí... Je to úžasné, je to milé, je to vtipné - má to navíc příběh, i když jen typický pro road movie...Dakota Fanning/Wendy hraje dokonale, podle mě ještě líp než Dustin Hofmann v Rain Manovi. Některé pasáže, jako by vystřihli z mého života (uznávám , že jsem diagnosticky zatížen, ale třeba test o Star Treku mi hodně připomněl můj test z atletiky). No a vrcholem všeho je úžasný pejsek v oblečku ze Star Treku (jak jinak, když se to celé točí okolo Star Treku)...Jako pro mě to bylo celkem předvídatelné, ale i tak naprosto úžasné...97% ()

bobstock

Tenhle sympatický filmík by si zasloužil i skutečnou postavu Leonarda Nimoye. To by byla spolu s Wendy teprve trefa. Škoda, že to o dva roky nestihli. :/ 65% ()

Dlubal David

Nemůžu si pomoct. Nemůžu. Prostě musim dát plnej počet warpů. ■ Jestliže jsem čekal jak na zázrak až se objeví zase film, kterej mě posadí na prδel, tak zázrak se zase udál a to v nejméně očekávanou chvíli, když jsem si řikal, že by to chtělo něco šťavnatýho. Šťavnatý to bylo a navíc i dost mokrý. Útok ze všech stran... ■ Srdce zastydlého trekkie zaplesalo a já se několikrát přistih, jak spockovsky zvedám obočí. Uf. ■ Oči se koupaly radostí, uši si seděly blahem, čekal jsem, zda se to Wendy podaří, či zda odkopnuta bude šmahem. ■ Držel jsem jí pěsti na nohách a párkrát zadržoval dech, když se pak objevil ten policajt, zíral jsem, že mluví v kli̲ng̊ØṊɇCH. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [85/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Hannah Dakota FANNING [90/100] ● Toni COLLETTE [80/100] ● Alice Sophia EVE [70/100] ■ (E) Star Trek: TOS (1966) ● Galaxy Quest (1999) ● Wonder (2017) ● Little Miss Sunshine (2006) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 16-II-2018; 18:14] [1080p] ϿϾ [PZ-sk] [95/100] ■ (CSFD) silentname(C) [95/100] ()

zahadum

Nebolo to zlé a Dakota hrala pomerne fajn, nejak mi to ale celé prišlo prvo plánované a dosť vecí sa tam udialo príliš náhodne v prospech Wendy. ()

anatheman

Lehce nadprůměrný film s výbornou Dakotou Fanning. Jen trochu jsem skeptický s označením komedie... Nicméně musím uznat, že film je ve výsledku docela přirozeně pozitivní. A to navzdory tomu, že se věnuje poněkud závažnému problému... Velice se mi líbila paralela se Star Trekem, respektive se Spockem. To se dle mého názoru velice povedlo. ()

Ben Nevis

Po celou dobu filmu neřekli Wendinu diagnózu a nemyslím si, že každý má v blízkosti nějakého autistu, aby poznal příznaky. Ty se navíc u každého mohou lišit. Možná nechtěla Dakota přehrávat, ale já bych z dvouminutového rozhovoru nepoznala, že je s ní něco v nepořádku. Wendy je ale výjimečná dívka, protože na rozdíl od mnoha zdravých lidí dokáže dokončit velký projekt. Ať je to 450 stránkový scénář (chudák Spock :-)) nebo jeho doručení do Paramount Pictures. Tvůrci však mají strach ukázat její postižení v plné škále, aby nesnížili sympatičnost a líbivost hlavní hrdinky. Proto mi film přijde falešný a prázdný, jak by řekl pan prezident. Scénář však dokáže udržet divákovu pozornost a Star Trek taky můžu. ()

BOURQUE

Filmy, kde centrom pozornosti je človek s porušenou alebo abnormálnou sociálnou interakciou, sme videli niekoľko. Tento počet dopĺňa „Zostaň nablízko“ od režiséra B. Lewin, kde autistickú osobu stvárňuje Dakota Fanning. Samotný film zachytáva na pravidlách založený život Wendyho. To je však zhruba 50%, pretože druhá polovica je už „roadmovie“. Viac by som neprezradil, pretože by to bol na úkor príbehu. Filmu dávam „za štyri“ a to z dvoch dôvodov: 1) Dakota Fanning odviedla kus dobrej práci a jej výkon v rámci možností vôbec nebol zlý – bola fakt presvedčivá. // Na poli vedľajších postáv veľmi solídny performance od T. Collette. 2) Scenárista a režisér mali odvahu dať príbehu reálnejší koniec – ako v živote, nie vždy sa vydarí všetko. Ale Wendy aj tak vyhrala (pozrite si film, a pochopíte, že na čo myslím). P.S.1: A. Eve teraz nepriamo spojená so Star Trek. P.S.2: Máme tomu veriť, že to piano (zadarmo) počas daného časového intervalu nikto neodniesol? Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Torpid

Atraktivní blondýnka s nevěrohodnými příznaky autismu se vydá na cestu za svým snem /o čem tak skutečný autista sní ??/. Zažije spoustu dobrodružství, ve složitých situacích přestává být autistou, nýbrž skvělým scénáristou a na konci putování si zahraje na piáno na chodníku a lásku nalezne a miminko si pochová. Pro ty, kteří mají doma skutečného autistu je tenhle přeslazenej film dost možná těžce k nasrání. ()

dalziel

Ako skalného fanušika Star Treku ktorý sa zaujíma o autizmus ma tentento film veľmi zaujal.Rozhodne to nie je film pre každého, ale emocie ktoré z neho saláju zvládne a pochopí snáď každý. ()

geek.ondra

Mladá a dost zvláštní holka putuje do Los Angeles aby našla ateliéry studia Paramount Pictures a odevzdala tam svůj scénář na nový Star Trek. Sestry Fanningovy budou jednou vládnout Hollywoodu a po Elle to dokazuje i starší Dakota. Zůstaň nablízku využívá základní zápletku která už byla mnohokrát zpracována mnohem lépe a vlastně už i působí trochu okoukaně (slabá a nezkušená holčička zjišťuje že je svět strašně špatnej a že se nikomu kromě rodinny nedá věřit) ale narozdíl od svých předchůdců se Lewin nesnaží za každou cenu vnucovat velkým cenám a pomocí téhle festivalové fresky v klidu vypráví milý a neurážející příběh. Jsem spokojen a zrovna té Dakotě bych tu účast na velkých cenách opravdu přál. Jediné co bych tak vytkl je možná trochu neohrabaný způsob prodání toho fanouškovství Star Treku ale o to pravděpodobně nešlo tolik jak se ze začátku mohlo zdát ()

tranquill

"Nechci být někomu na obtíž..." Tohle drama na mne působilo hodně nezávisle a jsem rád za trochu jiný režijní pohled, příjemný a povedený snímek. ()

honzic

Musím pochválit poměrně vydařený scénář, režii i herecký výkon v hlavní roli. Jde o film, který stojí za zamyšlením. Hodnocení: 70 % ()