Reklama

Reklama

Otzi, muž z ledu

  • Německo Der Mann aus dem Eis (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Objevili muže, ale ne jeho příběh... Ötztalské Alpy před více než 5300 lety. Nedaleko potoka se usadil klan z doby neolitu. Jejich vůdce Kelab je zodpovědný za to, aby střežil svatou relikvii skupiny zvanou Tineka. Zatímco je Kelab na lovu, osada je napadena. Členové kmene jsou brutálně vyvražděni, mezi nimi i Kelabova žena a syn, jen jedno novorozeně přežije... a Tineka je pryč! Kelab, oslepený bolestí a vztekem, touží po jediném – pomstít se. Z Kelabovy honby za vrahy se nakonec stane dlouhá a trnitá cesta. Bojuje o novorozencův život a proti silám přírody. A jedna fatální chyba promění Kelaba z lovce v lovnou zvěř. Osamělost v něm navíc začne probouzet čím dál větší pochyby o jeho činech. Když Kelab konečně stane tváří v tvář vrahům svého klanu, jeho největší výzvou bude, aby se sám nestal pronásledovatelem. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (38)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Upřímně skláním pomyslný filmový klobouček. Nenapadlo by mě, že v Německu se někdo rozhodne natočit prehistorické drama se vším všudy. A to včetně i místního germánského dialektu. Myslel jsem si, že tyhle precizní ulítlosti má ve filmové branži na svědomí jenom Mel Gibson. Ve filmu tak nerozumíte ani slovo, ale příběh je tak jednoduchý, že vše pochopíte naprosto bez problémů. Příběh je jednoduchá pomsta a v devadesáti minutách plných krásných záběrů a pravěké doby si budete říkat, že takový filmový zážitek tu podruhé asi už nikdy nezažijete. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Snímok, ku ktorému nie sú zapotreby žiadne titulky, ktorý zaujme diváka najmä krásou divokej prírody, no a v neposlednom rade - “revenge” príbehom. “Muž z ľadu” nie je vyslovene akčnou “zábavou”, no vďaka jednoduchému námetu, zasadenému do “doby kamennej”, určite viac než slušne zaujme. Ľahký nad priemer. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

V roku 1991 sa v ľadovci v Ötztalerských Alpách ( preto ho pomenovali Ötzi ) našla zachovaná múmia človeka s oblečením a výstrojom. Zistilo sa, že ide o muža spred 5300 rokov... Dnes sa pre divákmi otvára príbeh tohto muža, ako žil, lovil, bojoval a hlavne hnaný túžbou po pomste hľadal satisfakciu. Treba uznať, že sa tvorcom podarilo vykresliť mladšiu dobu kamennú a spôsob života pravekých ľudí aj s ich zvyklosťami na vcelku malom priestore slušne. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Lokace Jižního Tyrolska jsou skvělé a kamera je dobře využívá, raná rétština je zcela nesrozumitelná, takže si pro jednou můžeme užívat mluveného filmu, kterému nerozumí nikdo, ale v zásadě to ničemu nevadí. Někteří herci na tu primitivní dobu vypadají moc inteligentně (např. Susanne Wuest), což se režisér nesnaží nijak zamaskovat. Ale jako dobrodružný příběh pomsty z mladší doby kamenné to funguje docela dobře. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Německo servíruje Evropského Revenanta z Ötztal Alp 5300 let zpátky z doby Neolitů a vypráví příběh muže, jehož mumie je jedna z nejstarších a nejznámějších na světě. Jedná se o dobový historický revenge survival, kde hlavní hrdina se vydá na lov a mezitím je celý jeho kmen včetně jeho rodiny brutálně zavražděn, vypálen a ženy znásilněny ( mimochodem hodně drsná a silná scéna). Přišel tedy téměř o vše a jedinou možností je krutá odplata vyhledat viníky a popravit je. Rozhodně zaujme krásná chladná příroda, neobvyklé ztvárnění pravěké doby, původní germánský dialekt, kterému divák nerozumí a žádné titulky nejsou a nejspíš nikdy nebudou dostupné, ale k příběhu nejsou potřeba, což upozorňují i tvůrci na začátku filmu. Film má sice pomalejší tempo vyprávění, ale pokud se vžijete do tehdejší doby, tak Vás čeká hodně nevšední zážitek s drsným začátkem i koncem. 70% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Vedci objavili na nájdenom tele stopy krvi ďalších štyroch rozličných ľudí, a to len podporilo teóriu, že spomínaný Otzi pravdepodobne viedol život plný násilia. (MikaelSVK)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v Južnom Tirolsku na severe Talianska. (MikaelSVK)

Související novinky

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (více)

Reklama

Reklama