Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

iXtr3m3

Objektívne na tri hviezdy, subjektívne za štyri. Prečo dvíham? Nie je to komix, na ktoré som zaťažený, nie je to sci-fi, na ktoré som zaťažený. Je to jednoducho veľmi veľmi odvážny film, ktorý BACHA SPOILER SPOILER SPOILER ťaží z mixu myšlienky Truman Show a Trinásteho poschodia. SPOILER KONIEC. McConaughey ako vždy podal svoj štandardný, rozumej vynikajúci výkon, zato Clarke a Hathaway si strihli ploché a jednorozmerné postavy. Potešil aj Djimon Hounsou, ktorý už má so Stevenom Knightom nejakú tú skúsenosť aj keď len zo scénaristického hľadiska a čerešničkou na torte boli prekrásne scenérie s azúrovo modrým morom, krásnymi vlnami a čistým nebom, jednoducho dovolenkový raj. Škoda toho komerčného prepadu a prílišnej kritiky zo strany kritikov a niektorých ľudí s menšou fantáziou a krátkou pamäťou, keďže na takéto filmy boli roky 1998 a 1999 bohaté, vyšli aspoň čo ja si pamätám štyri, z toho jeden sa stal kultovým a stál na počiatku skvelej revolučnej trilógie a ďalšie tri síce boli menšieho rázu, zato každý z nich po svojom veľmi originálny a aj celkom zaujímavý a rovnako extrémne odvážny BACHA SPOILER SPOILER SPOILER (Matrix + Trináste poschodie, Dark City, Existenz) SPOILER KONIEC. Ja som relatívne spokojný. Relatívne len preto, lebo podobne ako pri Allied som aj tu dostal úplne iný film, ako som podľa trailerov a svojej prípadnej fantázie očakával. Ale nebolo to na škodu. Len pre druhý raz by som uvítal viac z Anne Hathaway a menej z McConaugheyho zadku, prípadne od Anne môže aj full frontal, nebudem nahnevaný, aj keď sa už odhalila v iných filmoch a viac ako tu. :) ()

666Carnage

Tohle byl hodně zajímavý snímek a pointa filmu je jasná ale vyjde najevo až hodně ke konci. Je zajímavé jakým způsobem se to tvůrci rozhodli vést. Ono to ve finále funguje dobře ale hodně lidí to doradí. Matthew McConaughey je tahounem tohohle snímku. Ostatní se jen vezou na lodi s ním. Je to výbornej kapitán ale tenhle snímek moc lidí neoslní což možná bude škoda protože tak špatný to není jak se různě dočtete. 60% ()

klukluka

Vůbec se nad tím nechci zamýšlet, ať si položím jakoukoliv otázku, vynoří se hned nějaká další. Nikdy bych to uspokojivě nerozpletl a neubránil bych se kritice. Spokojím se s přesvědčením, že to nemá pevnou logiku. Hodnotím to proto čistě pocitově. Vadilo mi, jak moc tu McConaughey exhiboval, bylo to už za hranou. Byl to koncentrát všech jeho běsů, démonů a nahoty, které známe z jeho předešlých filmů. Jeho fyzické herectví už mě v tomhle případě regulérně bolelo. Nemůžu tomu ale upřít krásný vizuál a magnetismus plynoucí ze všeho toho mystéria. Většina diváků to zatratila, já s tím takový problém nemám. ()

Han22

To bylo zase dílo! Ticho před bouří je první hodinu kolosálně nudný thriler. Životem otřískaný rybář potkává bývalou, která chce aby zabil jejího mažela, který týrá ji i jeho malého synka. Po hodině přichází onen zvrat(ek), který z nudného thrileru dělá stupidní sci-fi. A teď SPOILERy, protože bez nich to nejde vysvětlit, proč je to příšerný film. Celý ostrov je jen počítačová hra, vymyšlená jeho synem, aby se vyrovnal s jeho ztrátou a tyranským otčímem. Zaprvé to jako pointa bylo asi ve sto různých filmech či seriálech. Zadruhé jak mohl malý kluk naprogramovat na svém domácím počítači graficky dokonalou simulaci včetně věcí jako chlast, sex, sprosťárny a vůbec psychologie a vzpomínek dospělých lidí o kterých nemůže nic vědět? Zatřetí děj po odhalení pokračuje dál, i když nic z toho není skutečné a tudiž důležité a hrdinovi se do cesty staví "pravidla" které se mu snaží ve vraždě zabránit - kdo je vymyslel? Konec, kdy kluk již ve vězení a bez přístupu k počítači změní pravidla a do hry se "teleportuje" nedává smysl ani v rámci už tak nesmyslného děje. Jedno z nejhloupějších sci-fi co jsem viděl a jediná hvězdička je opravdu jen za skvělého McConaugheyho (ale nahého bych ho fakt vidět nemusel). ()

Hanys_

Nic jsem nečekal, nic jsem nevěděl, takže mě ta pointa dostala a rozhodně nevadila. Navíc to je herecky dost silné, takže proč ne. ()

Miller

Novodobý Nicolas Cage si opět zahrál v mega hovně. Ještě, že se jednou za pár let Matthew trefí a zpraví si vždycky reputaci. ()

tterez

Dlouho jsem neviděla film, ze kterého bych byla zklamanější. Trailer absolutně nekoresponduje s obsahem filmu. Skoro bych tenhle snímek zařadila do kategorie sci-fi. Z ukázek máte dojem, že jdete na nějaké detektivní drama, kde vás bude čekat žhavé rozuzlení. Opak je pravdou. Z předčasného vyvrcholení zápletky jste naštvaní a říkáte si: "To snad není možný, aby to vážně byla taková blbost?!" PROPADÁK ()

filipvrbik

Co všichni máte?  Je to sice docela netradiční film, ale to je jen dobře a má to super atmosféru, která mi připomněla Krajní meze. Samozřejmě úrpvně Interstellaru to nedosahuje, ale není to špatný film, a navíc si myslím, že se na od něj inspirovali tvůrci suprového Free Guye. Konec moc zajímavý...70% ()

petikacka

"Jsou tři druhy lidí: Živí...Mrtví...A ti na moři...Aristoteles"...Po tomto úvodu jsem čekala pecku ve stylu Mellvilovy Bílé velryby...Do půlky to tak i vypadalo...Pak se začalo dít něco z čeho mohlo vzniknout NĚCO...Ovšem nevzniklo...Velká škoda... Mělo to potenciál, Matthew byl skvělý, ale bohužel...Každopádně to stojí za zhlédnutí a kdyby konec vyřešil režisér jinak, mohla z toho být skvělá podívaná s přesahem...Za mě slabých 75% ()

warrenur

Zaujimavy "starec a more". Az do twistu cca v troch stvrtinach filmu som bol zvedavy, ako sa to vyvinie. Skoda, bol to silne rusivy prvok. Matthew fajn. Pekne scenerie a par zaujimavych myslienok. Slabsi priemer. ()

adriane9

Ale jo děj fakt pokulhává, není to nic extra skvělého, jenže!!! Matt je moje láska žejo a já si ho užila od začátku dokonce, mám přesně napočítané záběry kde je nahatej a ač je film celkem o ničem, tak už kvůli němu to stojí za to, nehledě na to slunce, moře, loďky a rybičky. Amen. ()

CaptainCzech

Z trailerů a hereckého obsazení jsem byl doslova nadšen a očekával jsem že tento film bude jedním z mých kandidátů na film roku. Bohužel této výsostné pozice se nedočká, každopádně letošní TOP 10 by v klidu atakovat mohl. Nejlepší na tomhle filmu je absolutní sympaťák, Hollywoodská hvězda a můj velký oblíbenec Matthew McConaughey, který opět ukazuje herecké umění na veliké úrovni. Jeho postava je totální nespokojenec, který se za každou cenu snaží chytit velkou rybu, kterou je téměř posedlí. Ostatní jsou v jeho stínu a nijak mě nepřesvědčily, max. Djimon Hounsou, který bohužel nemá moc prostoru. Anne Hathaway je sice sexy, ale moc mi tu neseděla. Velmi cením ještě prostředí filmu na které se krásně kouká a to ať se děj odehrává na lodi či na ostrově. Navíc velkým bonusem je atmosféra filmu a závěrečný zvrat, který se mi líbil, ale až tak mě nedostal, každopádně překvapil. Celkově je film povedený, ale přeci jen mi tam do absolutního nadšení ještě něco chybělo. Za mě 80% ()

nippa

Tento film je v podstate mentálny kanál o ospravedlňovaní svojich konaní. Skvelý návod pre americké deti, good job. Navyše to je fest dementné a úchylné. ()

Hapretor

Myslel jsem, že to bude napínavý thriller na moři ... něco jako "Úplné bezvětří" ... byla to nějaká sci-fi nudná blbost ... koukal jsem to natřikrát ...dvě * jen za herce a herečky ... ()

M.Myers

Dost kvalitních herců, fajn prostředí a zápletka, která nevypadá úplně blbě... No a pak se kolem půlky filmu pan režisér zmastil nějakým kvalitním matrošem a nazvracel do scénáře takovou debilitu, že jsem jen kroutil hlavou. Sračka. ()

Rockerman

Když jsem se dozvěděl, jak se věci mají, byl jsem naštvaný, protože do té doby se děj slibně vyvíjel. Na jedné straně výzva chytit toho zpropadeného tuňáka, na druhé straně děsivé přání Johnovy exmanželky. Pak jsem přistoupil na nově "objevená" pravidla a dalo mi to vcelku uspokojivou zábavu. ()