Kdo jiný mohl z filmu noir udělat poetismus, než Václav Krška?(20.7.2015)

Krátce po válce natočený snímek Václava Kršky ukazuje dojemný příběh matky, která marně čeká na návrat svého syna z vězení Ten mezitím prchá, aby mohl sledovat ženu, s jejíž přispěním se do vězení dostal. Ta už mezitím rozvíjí další přátelství s jiným mužem. Matka pozná, z čí ruky že to věštila. Ve chvíli, kdy se syn snaží matku zkontaktovat, ta umírá na mrtvici. Celý film je prodchán pocitem lidí z činžovního domu, že kabelka, kterou matka neustále nosí u sebe, skrývá veliké bohatství. Nakonec po smrti ubohé ženy se ukáže, že tím bohatstvím byly různé předměty a fotografie jejího syna.(31.1.2018)

Zas tak hrozné to není. Hlavní linie je sice hodně naivní a předvídatelná, ale jednotlivé epizody z toho domu hrůzy mě bavily. Atmosféru to má dobrou. Krška tentokrát sice nezakomponoval žádnou gay zápletku, ale volejbalisti v tangách se mu povedli.(11.12.2011)

Poetický film se sociální tématikou, kombinace jako blázen.(17.11.2009)

• gouryella

Film tak na jedno zhlidnuti - sentiment, prumerne herecke vykony - nic vic.(31.7.2002)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na rôznych miestach v Prahe a taktiež pri Hamerskom jazere. (dyfur)