Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

zdenny

Tři hvězdy dávám jen proto, že jsem si Briana díky této roli v sedmnácti letech oblíbil. Nyní jsem se na to podíval po sedmnácti (zase) letech a došel jsem k šokujícímu zjištění: Tento film je úplně jiný než kdysi v mém náctiletém věku. Scénář jednoduchý - to by nevadilo, bitky z očí do očí nejsou špatné, ale veliké minus mají akční scény, které byly prakticky za hranicí sci-fi. Jinak klasika žánru (spíš asi béčkového) z přelomu osmdesátých a devadesátých let. ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

kingik

Bývalý hráč amerického fotbalu Brian Bosworth to po konci své kariéry zkusil u filmu. Výsledkem byl akcí nabitý snímek o motorkářích, který se s tím nemazal. Určitě nejlepší jeho film. Předně se hrál v kinech, dobrého záporáka ztvárnil tehdy šlachovitý vůdce gangu Lance Henriksen a tvůrci udělali dobře, že Bosworthovi dali minimum prostoru k hraní a naopak kvantum prostoru k předvedení svých bicepsů. Akcí se nešetří a nuda nehrozí. Na filmu není ani znát střídání režisérů a zkušený Craig R.Baxley byl tehdy příslibem pro dobrého akčního režiséra, ale postupem času zabředl do slabých filmů, převážně z televizní produkce, a už z toho nevyvázl. Tady byl spolu s Bosworthem a Henriksenem ještě v oslnivé formě. Skvělá akční jízda. ()

boyd.

Akční klasika let 90., je zvláštní, že Bosworth už se prakticky více neprosadil, přitom tady zahral jak se na akčního hrdinu sluší a patří opravdu dobře. Skvěla úvodní scéna v samoobsluze prostě nemá chybu, i když je dá se říct vykradená z Cobry nebo z Těžko ho zabít. Taky bych vyzkoušel ten Snickersový koktejl:) ()

Wiluna

Intersonic uvádí (VHS) - Ak chcete vedieť, prečo je tento film lepší ako väčšina žánrových (motorkárskych) filmov, je to práve pre jeho akurátne herecké obsadenie. Hovorím o L. Henriksenovi a W.Forsythovi, ktorí si svoj part záporných hrdinov odkrútili bezchybne. Premisa filmu je dobrá a aj napriek viac ako 30 ročnej etape, ktorú film prekonal, určite ešte dnes schová do vrecka mladšie filmové kúsky. Hlavný hrdina Joe Huff (AKA: John Stone), drsný alabamský policajt, sa snaží v utajení infiltrovať do motorkárskeho gangu, ktorý kšeftuje s drogami a zbraňami. A ten je (ako sa dozvedáme počas deja) sám korisťou pre väčšie a nebezpečnejšie dravce, čo sú mu v pätách. Čiže taký obrazný „potravinový reťazec“.  John (Brian Bosworth) má všetky predpoklady (vysokú inteligenciu, vynikajúce schopnosti  v oblasti strelných zbraní, bojového umenia, cynický úsmev, nadhľad, odvahu, neskutočne štýlový účes, motorku (použil vo filme svoju vlastnú), dosť extravagantné spodné prádlo a atypické domáceho zvieratko -  varana komodského), aby túto misiu dokončil, sťa pravý americký hrdina. Goals: Take down Chains Cooper and his gang  -The Brotherhood ()

• Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)