Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trochu bláznivá, trochu fantastická komedie pro děti: Působením blesku a dalších záhadných okolností se nadaný žák šesté třídy začne objevovat v dalších mutacích, které se od sebe charakterově liší... (oficiální text distributora)

Recenze (102)

kingik 

všechny recenze uživatele

V našich luzích a hájích nebylo nikdy v možnostech natočit výpravné scifi a raději se určité žánrové prvky zakomponovaly do filmů pro mládež (např. Uf(oni) jsou tady). Nejinak je tomu i v tomto případě. Poměrně plodné období 80. let na tvorbu pro děti a mládež dalo vzniknout i filmům s netradičně originálním pojetím. Tenhle nepříliš známý snímek od nepříliš renomované režisérky se snažil urputně vymanit od těch socialisticky idealistických (navíc bolševik v době vzniku oslaboval). A to se mu i daří. A pak taky sází na efekt dobrého herectví a originálních hlášek. Herecká dvojčata Divišovy asi tolik talentu neměla, ale tenhle film táhnou. Přece jen určitá jednoduchost a naivita v ději zase působila rušivě. Film to byl takový správně přidrzlý. A to jej dělá poměrně sympatickým i pro dnešní dobu. 60% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Prvý krát som snímok "Kam doskáče ranní ptáče" videl v roku 1987. Mal som desať rokov. Vtedy sa mi to dosť hodne páčilo. Zapôsobilo to na mňa. Keď sa teraz tak nad tým zamyslím, môžem skonštatovať, že tento nenápadný, dnes už takmer zabudnutý, český film vo mne prebudil, či skôr posilnil záujem o sci-fi tvorbu. Celkom rád by som si to znova pozrel a zhodnotil to z uhla pohľadu dospelého diváka. No už len z toho dôvodu, že si dodnes sponímam na príbeh žiaka šiestej triedy Pavla Musila, ktorý si vytvorí svoje vlastné klony, musím dať tomuto titulu štyri nostalgické hviezdičky. **** ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Podobně jak už napsal Braddy skvělý dětský film - který jsem viděl jako malý kluk a od té doby jakoby se po něm slehla zem. Neviděl jsem ho snad deset let a do nedávna nevěděl ani jak se pořádně film jmenoval ! A já se ptám proč neopráší ČT ten svůj jistě bohatý archív a nenabídne nám znovu tyto zapomenuté dětské filmy z našeho mládí, které jistě nemohou nikoho urazit ani z odstupem času. Ani si už přesně nevybavuji o čem to bylo, ale jelikož se jmenuji taky Musil, tak si jistě dovedete představit, co jsem si všechno díky té nezapomenutelné filmové hlášce (Musil ještěs málo zkusil jestli chceš víc..) zažil a užil:-) Matně si vzpomínám že to bylo o jistém malém klukovi, jehož otec pracoval v jisté laboratoři a že ten tam snad vynalezl nějakou želatinu kterou mu syn později vzal a ten vzorek co mu vzal tak když do toho vzorku uhodil blesk tak se naklonovala jeho úplná a originální kopie, napřed ale jeden, později dva a pak snad dokonce i tři. Kluci se střídali v tom kdo půjde za koho do školy atd. Moc pěkný a milý film, myslím si že s Uhlířovou hudbou. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dětských filmů jinak šedavých 80. let natočila režisérka Drahomíra Králová specializující se na filmy pro děti a mládež. Že jde o snímek v její filmografii výrazně převyšující zbytek její tvorby není asi potřeba zmiňovat, jelikož jméno paní režisérky zůstalo spíše polozapomenuto, stejně jako jména obou scénáristů Miloše Cajthamla a Vladimíra Klapky (jsou zároveň autory původního filmového námětu), kteří se při psaní scénáře zjevně inspirovali tím nejlepším, co nabízí bohatá tradice české crazy komedie postavená na základech sci-fi, jak ji vytvářela třeba dvojice Miloš Macourek - Oldřich Lipský, tentokráte je ovšem vše cíleno na dětského diváka.... ,,Musil, málo si zkusil, jestli chceš víc, tak stačí jen říct..." ()

gilmore_girl 

všechny recenze uživatele

Hlasky o tom, jak se hlavni hrdina v nestrezenem okamziku obelstil a zavrel do komory, aby nemohl jit do skoly, a ackoli se nekolikrat zadal, pustil se az pozde, nemaji chybu! A takovymi hlaskami a vtipnymi momenty je film prospikovany. Ale jinak mi Musil, co jeste malo zkusil a porad chce na nekoho hupnout, k srdci az tak neprirostl. Ovsem to je muj problem, ne vada filmu. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)
  • Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)
  • V závěrečných titulcích je chybně uvedeno jméno herce Miloslava Šimka jako Miroslav Šimek. (milad80)

Reklama

Reklama