Vesela komedie pro deti s ponekud scifi, fantastickou zapletkou.Jake by to asi bylo mit 2 bratry vzhledove uplne stejne,avsak povahove rozdilne ? Za zminku stoji v roli reditele skoly v pro neho ne uplne vzdalene roli Miloslav Simek a take parta tri vyrostku s Cundrlikem v cele. Rok vyroby 1986.(23.9.2008)

Výborný film pro děti, na který jsem se s chutí podíval i v pětatřiceti. Výborné hlášky ("V nestřežené chvíli jsem se obelstil a zamknul v komoře", "Pane Mráz, von říká, že jste pan Mráz"). A taky dobře zahrané, jak děti, tak např. Lenka Termerová jako maminka nebo Miroslav Šimek jako ředitel školy ("Soudružko učitelko, co tam dělá ten chlapec s holí?").(10.11.2011)

Hlasky o tom, jak se hlavni hrdina v nestrezenem okamziku obelstil a zavrel do komory, aby nemohl jit do skoly, a ackoli se nekolikrat zadal, pustil se az pozde, nemaji chybu! A takovymi hlaskami a vtipnymi momenty je film prospikovany. Ale jinak mi Musil, co jeste malo zkusil a porad chce na nekoho hupnout, k srdci az tak neprirostl. Ovsem to je muj problem, ne vada filmu.(15.1.2012)

"Ja se omlouvam, ze jsem dneska nebyl ve skole. Ja jsem sice byl rano pripravenej, ale v nestrezenem okamziku jsem se obelstil, a zavrel do komory. A jeste bych rad podotknul, ze jsem se pustil az ted, ackoliv jsem se nekolkrat zadal...." Pozdne osmdesatkova komedie pro deti, ktera ma sice svoje mista, ale uplne za to nej ji nepovazuju. Na muj vkus trosku ukricene, a poetika filmu o deset let starsich ji uz chybi.. 3-(2.5.2015)

4 slušné hvězdy. Po mnohal letech jsem si zavzpomínal na dobu kdy i Já chtěl na někoho hupnout ( většinou na opačné pohlaví - byl jsem v té době pubertálně nevivinutý a pohled na dívčí hrudníček mi ztěžoval orientaci v čase i prostoru. A Gábinka Budoková byla vyvinutá ve 13 letech celkem slušně ) Příjemná komedie, ketrých je v ČR vodách počertech málo.(16.6.2013)

• - Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)

• - Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)