Prvý krát som snímok "Kam doskáče ranní ptáče" videl v roku 1987. Mal som desať rokov. Vtedy sa mi to dosť hodne páčilo. Zapôsobilo to na mňa. Keď sa teraz tak nad tým zamyslím, môžem skonštatovať, že tento nenápadný, dnes už takmer zabudnutý, český film vo mne prebudil, či skôr posilnil záujem o sci-fi tvorbu. Celkom rád by som si to znova pozrel a zhodnotil to z uhla pohľadu dospelého diváka. No už len z toho dôvodu, že si dodnes sponímam na príbeh žiaka šiestej triedy Pavla Musila, ktorý si vytvorí svoje vlastné klony, musím dať tomuto titulu štyri nostalgické hviezdičky. ****(8.9.2020)

Po novém shlédnutí před dvěma dny musím přidat na plný počet. Samo že tu funguje nostalgie, ale film bez problémů obstojí i ve srovnání s dnešní produkcí pro mládež. Scénář je nápaditý, vtipný, originální a dobře jsem se bavil i po letech. Koukala na to se mnou i dcera a docela se jí to líbilo, takže dobrý. :)(20.10.2014)

Vynikající dětský film. Na jeho kvalitě nijak neubírá ani to, že byl natočen v druhé polovině 80. let minulého století. Tvůrcům filmu se mistrným způsobem podařilo do života neskonalého kutila ze šesté třídy zařadit prvky sci-fi. Přestože se jedná o sci-fi, neoplývá film počítačovými triky, s jakými se setkáváme v dnešních filmech. Řekl bych, že to je právě jeho plus, protože díky tomu působí neobyčejně reálně. Ve filmu se setkáváme i s šikanou. Nemusíme se však bát, že by si z ní děti vzaly příklad, neboť bude po zásluze potrestána. Děj filmu má přiměřený spád a nepostrádá jak humorné scény, tak i scény k zamyšlení. Nelze si nevšimnout, jak Pavel a Luboš Divišovi (dvojčata) skvěle zahráli trojčata. Jejich výkon působí naprosto přirozeně a přesvědčivě. Filmu lze vytknout snad jen nevěrohodnou scénu, kdy Pavel krkolomným způsobem dostává nemocnou paní Mrázovou kladkostrojem do postele. Zdlouhavě také působí Pavlovo přesvědčování pana Mráze, aby se dostavil k nemocné manželce. A přesto, že právě toto přesvědčování zabírá několik minut filmu, se divák nakonec ani nedoví, zda bylo úspěšné. Film lze jednoznačně dětem doporučit, ale nudit se nebudou ani dospělí.(4.6.2008)

Bál jsem se, že to bude podobná ujetost jako Bizon, ale naštěstí ne. Byla to spíš ta klasičtější československá bláznivá komedie okořeněná o sci-fi námět. Dojem z ní mám průměrný, možná i lehce nadprůměrný, ale kouká se na to celkem dobře a něco tam i pobaví. Ovšem na tu druhou stranu je tam i něco trapné nebo nevtipné a hlavní hrdina celkem často přehrával, což mi dost lezlo na nervy. Nejvíc mi ale vadilo to, že tvůrci evidentně nevěděli, jak ten film vést a hlavně už vůbec nevěděli, jak ten film zakončit. Ona jistá bezradnost je už trošku znát ve chvíli, kdy tam ti kluci jsou tři a ti dva klonové tam pomáhají nemocné správcové. Bezradný je ale především ten konec, ve kterém SPOILER ti klonové bůhvíkam beze stopy zmizí. KONEC SPOILERU. A taky jsem měl pocit, že se tam poněkud víc bijí děti než by člověk čekal. A taky šikanují - což mě přivádí k tomu, že ta banda šikanátorů tam je prostě bez opodstatnění, v celé té škole není nikdo, kdo by byl věkově stejně jako oni. Ale tak aspoň ti tři sadisti dostali od Musilů co si zasloužili. Jinak to ale je celkem v pohodě, ale žádné extra dílo nečekejte. 3*(12.1.2020)

Vzpomínám, že jsem ten film díky jeho "sci-fi zápletce" měl strašně rád. A díky hláškám jako Musil, ještěs málo zkusil a tak. Dnes už je to spíš takový úsměvný pohled zpět, outdated věc s morálním protišikanózním poselstvím, s nesnesitelnými dvojčaty v hlavní roli. Ale abych jim nekřivdil, tak jsem si na ně nakonec i zvykl a jejich/jeho "Pane Mráz, pane Mráz, žena je nemocná..." mi zní v hlavě ještě teď. Třem Musilům dávám tedy průměr z dřívějších pěti a dnešních dvou, tedy 3 celá ptáčata.(8.4.2020)

• - V závěrečných titulcích je chybně uvedeno jméno herce Miloslava Šimka jako Miroslav Šimek. (milad80)

• - Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)

• - Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)