poster

Victor Crowley

 • USA

  Hatchet IV

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Victor Crowley

Horor / Komedie

USA, 2017, 93 min

 • George Stobbart
  ****

  Milujem sériu Hatchet, filmy Adama Greena a killer kreácie Kanea Hoddera, takže toto bol pre mňa príjemný hororový darček, hoci o stupienok slabší než predchádzajúce 3 časti. Ale ja som rád za to, že Victor Crowley stále pokračuje (a pokračovať aj ďalej bude), koniec koncov vlastne žiadna hororová séria nemá úplne všetky časti tip-top, ide však o to, že jej ikony rokmi prežívajú (alebo prežívali) naďalej, či už je to Jason, Freddy, Myers, Chucky, Pinhead... A v tomto prípade hlavne klobúk dole pred režisérom, že to dokázal 2 roky točiť v úplnom utajení a film odhalil až na premiére, kde mal oficiálne „iba“ premietnuť prvý Hatchet k jeho 10. výročiu. Aspoň vidieť, že v časoch keď sa oznamuje každý casting, klapka, stránka scenára, či sekundový teaser, si aspoň niekde cenia svojich fanúšikov viac než komerciu.(26.1.2018)

 • darkrobyk
  **

  Stačí párkrát pronesená voo-doo kletba z videí na youtube a pošahanec Victor se vrací i se svou sekerou... Kdyby se z toho všeho setříhal půl hodinový film, šel bych z hodnocením mnohem výše. Úvodní masakr je velmi povedený, navíc v obrazově krásném exteriéru noční bažiny. Pak bohužel přijde ukvákaná nuda až příliš dlouhá a nezachrání ji ani vtipkování v letadle. Škoda nevyužití potenciálu bažiny, jelikož několik denních i nočních záběrů ukázalo, že by měla co nabídnout. Pak už za pozornost stojí jen další vtipkování ve spadlém letadle, masakrování nebohých obětí a očekávaný vtípek s mobilem zvonícím v tu nejhorší chvíli. Naopak scénka se slzou měla jisté kouzlo. Krev sice stříká na všechny strany, ale drcené a utínané hlavy spolu s končetinami jsou až příliš gumové (což u komedie zas tolik nevadí). Letící mozek připomněl památnou scénu z Muže z Acapulca. Asi se mělo trojkou skončit...(9.3.2018)

 • J*A*S*M
  *

  Zatímco některé šikovné nezávislé hororové tvůrce, kteří byli před pár lety nositeli velkých žánrových nadějí, zkazil mainstream, takže z jejich posledních či nadcházejících filmů už moc radosti nemáme (typicky třeba Adam Wingard), Adam Green se do sraček zahrabal svépomocí úplně sám, ani tu komerci k tomu nepotřeboval. Degen Crowley má tímto zoufalým rebootem už přesně o tři filmy více, než by býval potřeboval. Gratuluji. Poslední přírůstek do série nemá zajímavé nápady, nemá scénář, nemá fungující humor, nemá povedené gore, nemá herce a v neposlední řadě ani produkční zázemí, díky němuž by se na něj alespoň pěkně koukalo. Provar na všech frontách.(5.2.2018)

 • Marceloo
  ***

  Desať rokov po udalostiach, pri ktorých v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov, ktorí tu chcú natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. - Takto vyzerá sériový vrah v úspornom režime. Všetkým dielom tejto série som dal päť hviezd a som jej obrovským fanúšikom, rovnako ako som fanúšikom pána Adama Greena, ale tudy cesta rozhodně nevede. Samozrejme mi je u Slasheru tohto typu absolútne jedno, či má nejaký príbeh, ale záleží mi na tom, ako fungujú vraždy a kolko tu je gore. V tomto prípade sa väčšina vecí nepodarila. Gore vyzerá ako z osemdesiatych rokov, a to by mi vôbec nevadilo, keby sa s ním tvorcovia aspoň trochu pohrali, lenže v tomto prípade len nechali striekať krv a občas to vyzeralo až smiešne. Postavy sú nezaujímavé a strašne tu chýba nejaký charakter, ktorý by to celé viedol, pretože predchádzajúce tri časti v tomto excelovali. Najviac ma samozrejme potešil úplne posledný záber, za ktorý by som najradšej dal päť hviezdičiek, ale celkovo to pôsobí ako prihlúpnutá komédia s občasným výstupom Kane Hoddera, takže v tomto prípade som sklamaný. Začína byť pomaly ale isto jasné, že Adam Green sa k úspešnejším projektom vo svojej kariére už asi nedostane, ale na druhej strane som za to aj celkom rád. V poslednej dobe totiž hneď pri najbližšej udalosti všetci od hororového žánru utekajú a on je jedným z mála ludí, ktorí sa v USA tú komunitu snažia udržať pokope. + Kane Hodder + Dave Sheridan + Felissa Rose + herečka z Sharknado 2: The Second One, The Black Room a The Night Watchmen + herečka z Horrified, The Hills Have Eyes a Digging Up the Marrow + herec z SiREN, Don't Do It!, Beyond the Gates a Camera Obscura + herečka z Horrified + herečka z Digging Up the Marrow(26.1.2018)

 • kingik
  ****

  Victor Crowley není tak slavný jako jeho slasherový soukmenovci Mike Myers a Jason Vorhees. A i když má obdivuhodný cit pro masakrování lidského těla a svoji řezničinu dělá dobře a rád, jeho věhlas nadále zůstane jen u jeho skalních příznivců, kterým nevadí, že primitiv Crowley je jen laciným produktem, který vzešel z laciné produkce. Proč tomu tak je, je tedy očividné. Crowley by prostě potřeboval, aby do filmu s ním bylo nalito dost finančních prostředků. Gore a scenář tudíž za levných podmínek mají zhoršený status. Na další Crowleyho návrat mezi močály se sice čekalo "jen" pět let, jenže další setkání s ním je jen zábavná ultra parodie na sebe sama, co ignoruje ostatní dvě pokračování po jedničce, od které ji dělí deset let, respektive deset let uplynulo od událostí, které se v ní seběhly. Victora se ujal jeho režijní otec Adam Green, a čekal bych, že přijde s brutálním nářezem, když právě jím zrežírovaná jednička patří z celé série k tomu nejlepšímu počinu. Film není moc dlouhý, má ale prodlevy k sekvencím s rozběsněným Crowleym (k nepoznání namaskovaná hvězda béčkových filmů a koordinátor kaskadérů Kane Hodder), kterého zpět k životu vzkřísila nedopatřením pronesená kletba, přičemž se tetelil, že ve svém bažinatém teritoriu vyslal krvavou zdravici k havarovanému vraku letadla, které se zde zřítilo s hojnou skupinkou pasažérů bažících po senzaci, mezi nimiž je jeho starý známý Andrew Yong (Parry Shen), který jako jediný přežil krvavý masakr a moc už se mu do močálů nechtělo, slyšel ale na tučnou finanční odměnu, což rozhodlo. Jednou z nových postav je Dave Sheridan, který má za úkol, nebyl zdaleka sám, tlačit film do parodie a vydatně hláškovat. A vůbec všechny postavy přebujele vyšilují, tak má Crowley pádný důvod je postupně umlčet. Zabití jsou krvavě a brutálně legrační, oči by před gore zavíral jen hňup. Výsledkem je parodie, která má hodně černého humoru, od prostředka v ní úřaduje Crowley, slibovaný návrat Danielle Harris se smrskl jen na pár vteřin a dohromady není nijak obtěžující se počtvrté pozdravit s tlustokožcem z bažin. 7/10(24.2.2018)