Victor Crowley

(neoficiální název)

Victor Crowley

Horor / Komedie

USA, 2017, 93 min

Značka Hatchet je zárukou intelektuálne nenáročnej, no o to bujarejšej splatterovej zábavy. Táto séria si drží latku kvality stále na vysokej úrovni a úspešne sa vyhýba výkyvom. Inak tomu nie je ani v štvrtom pokračovaní, pomenovanom výstižne podľa známej ikony tohto filmu. Opäť sa tu objavuje charakterovo pestrá škála postáv a nie je núdza o komické situácie, nečakané reakcie, drsnohumorné hlášky či hektolitre striekajúcej krvi, ktoré sú už nezbytným trademarkom Hatchetu.(26.2.2018)

Desať rokov po udalostiach, pri ktorých v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov, ktorí tu chcú natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. - Takto vyzerá sériový vrah v úspornom režime. Všetkým dielom tejto série som dal päť hviezd a som jej obrovským fanúšikom, rovnako ako som fanúšikom pána Adama Greena, ale tudy cesta rozhodně nevede. Samozrejme mi je u Slasheru tohto typu absolútne jedno, či má nejaký príbeh, ale záleží mi na tom, ako fungujú vraždy a kolko tu je gore. V tomto prípade sa väčšina vecí nepodarila. Gore vyzerá ako z osemdesiatych rokov, a to by mi vôbec nevadilo, keby sa s ním tvorcovia aspoň trochu pohrali, lenže v tomto prípade len nechali striekať krv a občas to vyzeralo až smiešne. Postavy sú nezaujímavé a strašne tu chýba nejaký charakter, ktorý by to celé viedol, pretože predchádzajúce tri časti v tomto excelovali. Najviac ma samozrejme potešil úplne posledný záber, za ktorý by som najradšej dal päť hviezdičiek, ale celkovo to pôsobí ako prihlúpnutá komédia s občasným výstupom Kane Hoddera, takže v tomto prípade som sklamaný. Začína byť pomaly ale isto jasné, že Adam Green sa k úspešnejším projektom vo svojej kariére už asi nedostane, ale na druhej strane som za to aj celkom rád. V poslednej dobe totiž hneď pri najbližšej udalosti všetci od hororového žánru utekajú a on je jedným z mála ludí, ktorí sa v USA tú komunitu snažia udržať pokope. + Kane Hodder + Dave Sheridan + Felissa Rose + herečka z Sharknado 2: The Second One, The Black Room a The Night Watchmen + herečka z Horrified, The Hills Have Eyes a Digging Up the Marrow + herec z SiREN, Don't Do It!, Beyond the Gates a Camera Obscura + herečka z Horrified + herečka z Digging Up the Marrow(26.1.2018)

• SOLOM.

Adam Green si prostě nedá pokoj a opět se po čtyřech letech vynořil se scénářem, pro natočení dalšího dílu této série. A pro jistotu tentokrát opět usedl do režisérského křesla. Victor Crowley dostal možnost řádit již po čtvrté a bohužel je potřeba říci, že v tomto případě už to tak zábavná podívaná nebyla. Já mám sérii Hatchet docela rád, ale je mi jasné, že tato podívaná není pro každého. Přece jenom existuje celá řada mnohem lepších hororových komedií a navíc kvalita jednotlivých dílů měla vždy sestupnou tendenci a čtverka už nedosáhla ani průměrné úrovně. Proč? Základ byl v tom, že prvních čtyřicet minut se absolutně nic zajímavého neděje. Nepočítám-li úvodní krvavé zásnuby a trapnou autogramiádu s odhaleným poprsím a penisem jako bonus. No beztoho bych se klidně obešel, protože já se těšil na další gumovou céčkovou gore přehlídku, kterou je tato série mezi svými fanoušky vyhlášená. Naštěstí druhá polovina se už výrazně zlepšila, ale i tak to byla oproti ostatním dílům docela bída. A to samé v bleděmodrém se dá říci i o úrovni černého humoru – potažmo samotných hlášek. Hlavní kámen úrazu však vidím v naprosto tragických postavách, z nichž valná většina doslova smrděla trapností od hlavy až k patě. Snad jedinou výjimkou byla rebelka Rose, která se s nikým ani ničím nesrala, občas vypustila z úst nějakou tu perlu – nepočítám-li zvratky. Zbytek ubožáků tu byl víceméně do počtu. No a sám Andrew to taky zrovna moc nevytrhl. Nevím, proč ho Green pořád obsazuje. Největším lákadlem měla být účast největší hvězdy Danielle Harris, ale těch cca dvacet sekund, ve kterých se objevila, bylo jen dalším zklamáním v řadě. 40%(24.11.2018)

Milujem sériu Hatchet, filmy Adama Greena a killer kreácie Kanea Hoddera, takže toto bol pre mňa príjemný hororový darček, hoci o stupienok slabší než predchádzajúce 3 časti. Ale ja som rád za to, že Victor Crowley stále pokračuje (a pokračovať aj ďalej bude), koniec koncov vlastne žiadna hororová séria nemá úplne všetky časti tip-top, ide však o to, že jej ikony rokmi prežívajú (alebo prežívali) naďalej, či už je to Jason, Freddy, Myers, Chucky, Pinhead... A v tomto prípade hlavne klobúk dole pred režisérom, že to dokázal 2 roky točiť v úplnom utajení a film odhalil až na premiére, kde mal oficiálne „iba“ premietnuť prvý Hatchet k jeho 10. výročiu. Aspoň vidieť, že v časoch keď sa oznamuje každý casting, klapka, stránka scenára, či sekundový teaser, si aspoň niekde cenia svojich fanúšikov viac než komerciu.(26.1.2018)

• darkrobyk

Stačí párkrát pronesená voo-doo kletba z videí na youtube a pošahanec Victor se vrací i se svou sekerou... Kdyby se z toho všeho setříhal půl hodinový film, šel bych z hodnocením mnohem výše. Úvodní masakr je velmi povedený, navíc v obrazově krásném exteriéru noční bažiny. Pak bohužel přijde ukvákaná nuda až příliš dlouhá a nezachrání ji ani vtipkování v letadle. Škoda nevyužití potenciálu bažiny, jelikož několik denních i nočních záběrů ukázalo, že by měla co nabídnout. Pak už za pozornost stojí jen další vtipkování ve spadlém letadle, masakrování nebohých obětí a očekávaný vtípek s mobilem zvonícím v tu nejhorší chvíli. Naopak scénka se slzou měla jisté kouzlo. Krev sice stříká na všechny strany, ale drcené a utínané hlavy spolu s končetinami jsou až příliš gumové (což u komedie zas tolik nevadí). Letící mozek připomněl památnou scénu z Muže z Acapulca. Asi se mělo trojkou skončit...(9.3.2018)