VOD (1)

Dětská komedie pojednává o partě podnikavých vesnických kluků a také o jednom obětavém otci, který chce vybudovat opravdové fotbalové družstvo, dokonce i na úkor rodiny. Spatříme však i odvrácenou stránku sportovního zaujetí mimo záři reflektorů: nejen předčasnou pýchu úspěšných hráčů, ale také chování podnapilých fanoušků, kteří porušují veškerá pravidla společenského soužití. (oficiální text distributora)

Chandell

Byl jsem zvědavý, jak vypadá zfilmovaná verze knihy, kterou jsem dostal snad někdy ve 3.třídě za vzorné chování a kterou jsem měl hodně rád (Jan Krůta - Jeho veličenstvo míč, podle roku vydání byl ale zřejmě dřív scénář). Snímek o partičce vesnických (nejen) kluků, pro které fotbal znamená tolik, že založí tajné bratrstvo, jehož cílem je (nejen) pomstít potupu svého trenéra - tatínka hlavních dvou postav. No, kniha byla lepší, nicméně za maminku Lenku Termerovou (kterou jsem si přesně takhle představoval) a za nostalgii hodnotím tak, jak hodnotím … “… chlap góly do prázdné branky nedává …“ ()

Master19

Taky jsem hrával fotbal, ale takové ptákoviny jsme tedy nevyváděl. A možná proto jsem to taky nedotáhl ani do dorostu... :-) Zdálo se mi, že je hodně znát rukopis režisérky - celé je to v takovém ženském pohledu. A mnohdy je to úplně špatně. Naštěstí paní režisérka našla i jiná témata a následující filmy o nich se jí povedly mnohem lépe. ()

argenson

Uznávám, že v československém filmu se udělalo hodně práce v oblasti žánru pro děti. Některé filmy jsou dobré, jiné blbé, hlavně se v nich ale dost řve. A chcete-li jeden z nejuječenějších, tak Vyhrávat potichu je správná volba. Príma je tady akorát Lenka Termerová a desetiletý Fíďa Blažek už tady má našlápnuto k image sexuálního idolu. Jinak se tu ale vůbec nic neděje. Teda krom fotbalu a ten mě nezajímá. ()

javlapippi

"Kdybych uměla bejt sprostá, tak by ste teď něco slyšeli!" Pavel Nový aj s dvomi školopovinnými synátormi žije pre futbal, hrá dedinskú ligu ako brankár, trénuje mužstvo žiakov, zvelebuje šatne na ihrisku, zatiaľ čo manželka Termerová sleduje pozvoľný rozklad ich vlastného domu, na ktorý športovcovi už akosi nezvyšuje čas. "Fotbal je klukovina, ten tě živit nebude!" Dietky s kamarátmi zakladajú futbalové bratstvo s cieľom brániť futbalovú česť proti nepriateľským živlom v podobe alkoholických fanúšikov, ich aktivity spočívajú prevažne v dočasnom oslobodzovaní domáceho zvieratstva ako sú včely, prasatá alebo kravy. "Ten kdo škodí fotbalu, ten musí bejt potrestanej!" Detské filmy mám rád, futbal je mi ukradnutý, ale čaro jeho dedinskej podoby som ochotný uznať, no toto sa fakt nepodarilo, okrem aj ostatnými spomínaného iritujúceho permanentného revu ma tiež neoslovuje humor v podobe ohadzovania sa hnojom a vajcami. "A vosol ho, burana!" Najzaujímavejšia mi prišla detská postavička zvaná Tesil, zapájajúca sa do detských aktivít v slušivom šedom obleku s vestičkou a kravatkou, ale rovnako ako veľa ďalších bol len zhruba načrtnutý a nedokreslený. Škoda, pamätám si, že ako dieťa ma to koncom osemdesiatych bavilo viac. Dva krvavé odtlačky na pozlátenú loptu. ()

Enšpígl

Já bych ty kluky dal do repre a Novýho nechal trénovat místo DeBílka a pokud by naše fotbal repre měla úroveň minimálně jako tenhle film, tedy klasický průměr bylo by tak o tři třídy výš než jakou úroveň mé teď. Tohle je klasická letní sušenka, když je čas a chuť dá se v pohodě schroupat. Hlavně holčíčí akce kdy kluky v tom křoví zaházely hovnama a dalším sajratem byla hodně inspirativní pokud se jedná o myšlenku co bude dělat až mě před volbama osloví politici. ()

• Film se točil v Krásné Hoře nad Vltavou, hrají tam i někteří místní obyvatelé. (LaDaCa)