Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dětská komedie pojednává o partě podnikavých vesnických kluků a také o jednom obětavém otci, který chce vybudovat opravdové fotbalové družstvo, dokonce i na úkor rodiny. Spatříme však i odvrácenou stránku sportovního zaujetí mimo záři reflektorů: nejen předčasnou pýchu úspěšných hráčů, ale také chování podnapilých fanoušků, kteří porušují veškerá pravidla společenského soužití. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Příjemná letní věc. Takový ten dětský film o partě dětí v létě, zde fotbalistů na venkově. Na rozdíl od ostatních má hlubší myšlenku a to se mi líbilo. I já znám jednoho takového chlapíka, který by pro ten ,,svůj'' sport obětoval cokoliv. Věnuje se s neskutečnou trpělivostí malým prckům, připravuje si z nich členskou základnu pro žáky, maká na hřišti jako údržbář, trénuje starší... Vše zadarmo, jen pro ten sport a jen pro to aby ti malí nedřepěli doma u počítačů a beden a snad pro ten vnitřní pocit dobře vykonaného díla... Když mu jako rodiče nutíme na konci sezóny dárkový koš, kroutí se jak pomlázka. Pavel Nový tu hraje právě takového člověka. * * * ()

JARDAHONDA 

všechny recenze uživatele

Děj dětského filmu Vyhrávat ptichu se točí kolem nejmasovějšího sportu - fotbal. "Vypráví příběh party venkovských kluků a táty jednoho z nich, obětavého trenéra Šedivého, který se snaží se svých svěřenců vychovat oravdové fotbalisty. Žákovské jedenátce věnuje každou chvíli volného času, někdy i na úkor svého rodiného života. Vede malé fotbalisty k tomu, aby se z nich nestaly primadony, aby se halasně nechvástali skutečnými nebo fiktivními úspěchy, ale aby si zvykli " vyhrávat potichu." To jen ve stručnosti k tomuto sportovnímu příběhu z komunistické doby, který ovšem neztratil ani po letech, nic na své originalitě. ()

Reklama

javlapippi 

všechny recenze uživatele

"Kdybych uměla bejt sprostá, tak by ste teď něco slyšeli!" Pavel Nový aj s dvomi školopovinnými synátormi žije pre futbal, hrá dedinskú ligu ako brankár, trénuje mužstvo žiakov, zvelebuje šatne na ihrisku, zatiaľ čo manželka Termerová sleduje pozvoľný rozklad ich vlastného domu, na ktorý športovcovi už akosi nezvyšuje čas. "Fotbal je klukovina, ten tě živit nebude!" Dietky s kamarátmi zakladajú futbalové bratstvo s cieľom brániť futbalovú česť proti nepriateľským živlom v podobe alkoholických fanúšikov, ich aktivity spočívajú prevažne v dočasnom oslobodzovaní domáceho zvieratstva ako sú včely, prasatá alebo kravy. "Ten kdo škodí fotbalu, ten musí bejt potrestanej!" Detské filmy mám rád, futbal je mi ukradnutý, ale čaro jeho dedinskej podoby som ochotný uznať, no toto sa fakt nepodarilo, okrem aj ostatnými spomínaného iritujúceho permanentného revu ma tiež neoslovuje humor v podobe ohadzovania sa hnojom a vajcami. "A vosol ho, burana!" Najzaujímavejšia mi prišla detská postavička zvaná Tesil, zapájajúca sa do detských aktivít v slušivom šedom obleku s vestičkou a kravatkou, ale rovnako ako veľa ďalších bol len zhruba načrtnutý a nedokreslený. Škoda, pamätám si, že ako dieťa ma to koncom osemdesiatych bavilo viac. Dva krvavé odtlačky na pozlátenú loptu. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že v československém filmu se udělalo hodně práce v oblasti žánru pro děti. Některé filmy jsou dobré, jiné blbé, hlavně se v nich ale dost řve. A chcete-li jeden z nejuječenějších, tak Vyhrávat potichu je správná volba. Príma je tady akorát Lenka Termerová a desetiletý Fíďa Blažek už tady má našlápnuto k image sexuálního idolu. Jinak se tu ale vůbec nic neděje. Teda krom fotbalu a ten mě nezajímá. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já bych ty kluky dal do repre a Novýho nechal trénovat místo DeBílka a pokud by naše fotbal repre měla úroveň minimálně jako tenhle film, tedy klasický průměr bylo by tak o tři třídy výš než jakou úroveň mé teď. Tohle je klasická letní sušenka, když je čas a chuť dá se v pohodě schroupat. Hlavně holčíčí akce kdy kluky v tom křoví zaházely hovnama a dalším sajratem byla hodně inspirativní pokud se jedná o myšlenku co bude dělat až mě před volbama osloví politici. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Film se točil v Krásné Hoře nad Vltavou, hrají tam i někteří místní obyvatelé. (LaDaCa)

Reklama

Reklama