Strach a touha

• USA Fear and Desire (více)

Čtyři vojáci přežijí havárii letadla a ocitnou se v lese 6 mil za nepřátelskou linií. Vymyslí plán: Dojdou k nejbližší řece, postaví vor a v noci vyrazí do nejbližší přátelské zóny. Jejich plán vychází do té doby, než cestou narazí na mladou ženu... (Revolver)

S.Dedalus

ne tohle není Kubrick na jakého jsem zvyklý příběh je fádně jednoduchý herecké výkony nepřesvědčivé ve filmu se nachází spousta hluchých míst která pár dobře napsaných dialogů o smyslu válčení nezachrání především má ale film tak špatnou technickou kvalitu že jsem často ani nepoznal co se odehrává a to mi ke kubrickovi jake k perfekcionistovi nesedí ()

Biopler

Každý nejak začína. Fiktívna vojna je neobvyklý námet. Kubrick tu z hercov nevytlačil veľa a to veľmi chýba a taktiež príbeh je slabučký. Ale na tú dobu sa, čo sa týka réžie týka, nestratil. ()

Hashirama

Je vidět, že Kubrick měl sebereflexi a jeho vrozený perfekcionismus mu nedovolil nechat něco takového ve filmografii tak výstavní, jako je ta jeho. Jeho snaha vymazat svou prvotinu ze světa je pochopitelná, leč třeba zbytečně přehnaná, protože formálně není Strach a touha zas na tak nízké úrovni a ve třicátých, ba i čtyřicátých letech by ji bylo možné považovat za seriózní příspěvek do válečné produkce. Bohužel je nesporným faktem, že z filmu čiší debutantská nezkušenost, divné záběrování a mělké zamýšlení na téma válka, které herci skrze své strojené promluvy nedokážou úplně prodat. Při kompletaci mistrovy tvorby rozhodně zajímavá odvrácená strana, ale vidět to dvakrát netřeba. ()

minima

Dobře, nijak odvázáná z prvního Kubricka nejsem, ale že by to musel ničit, to opravdu ne. Pár dobrých momentů to má, celá linie s ženou je skvělá. Naštěstí to má jen něco málo přes hodinu, tak jsem se nestačila začít nudit. Stojí to za zhlédnutí už kvůli tomu příběhu. ()

AgnesDee

Rozhodně by bylo zajímavé tento film rozebrat z formálního hlediska, to ale neznamená, že to není nuda. Asi nejdelší hodina za poslední dobu. ()

mrclTV

Dal som sa na maratón filmov Stanleyho Kubricka a už jeho prvotina mi dala zabrať. Poriadna psychohra z prostredia vojny, ktorá sa rozplieta do širších súvislostí, ale iba dve z troch postáv a ich motivácii mi boli zaujímavé, tretí (Sidnyeho) príbeh sa mi vôbec nepáčil. Áno viem, že tam boli štyri postavy, ale tá posledná bola skôr len do počtu. Priemer. ()

matolos1

Obsahovo zaujímavé a skvelo vykreslujúce postavy, ale remeselne absolútne nedotiahnuté a s neskutočne veľkými medzerami. Veľmi zlý strih a ešte horšia kamera to zrážajú na slabý nadpriemer. Ale aj tak tam není miesta, kde by ste sa nudili. Kubrick vedel... ()

pollstro

Protiválečný film z předem nespecifické a vymyšlené války, kterou si Kubrick vybral pro svůj režisérský filmový debut. Drama za nepřátelskou válečnou linií, jenž je strukturou alegorické, koncepcí lehce poetické, přesto dramatické o ztrátě materiálních a vnitřních základech lidské povahy. Netradiční obrazové sekvence jsou pouhou předzvěstí toho, jak obrovským režisérem Kubrick v budoucnu bude, přesto se nelze nezbavit pocitu rozptýlenosti celkového filmového zpracování, které není natolik komplexní, celistvé a občasné nechápavé úkroky stranou tomu jenom napovídají. Samotný Kubrick považoval tento film zpětně za cela amatérský a jeho veškeré snahy směřovaly ke zničení všech stávajících kopií. Otázkou pro každého nyní je, zda tyto snahy byly vůbec nutné. ()

Fender

Ač Kubrickovy filmy velmi oceňuji, tak toto je černá ovce jeho tvorby, i on sám s tímto snímkem nebyl spokojený a to mluví za vše. Naprosto žalostné herecké výkony, které mě vskutku iritovaly. Oproti jeho mistrovskému dílu "Stezky slávy" je toto skutečně tragédie. ()

ragtime

Zmätené a čudné. Asi ako prvotina väčšiny režisérov. Napriek tomu sa už tu ukazuje, že máme čo do činenia s osobnosťou. ()

Kriegmann

Film jsem si pustil jen z čisté zvědavosti a budu upřímný. Až na scénu s dívkou to bylo docela nuda. V jednom kuse jsem se ztrácel v ději a nechápavě se mlátil do čela nad prapodivnými střihy. Jenomže co jinného čekat od filmu, od kterého se distancoval i sám Kubrick. Koneckonců od téhle jeho první zkušenosti pak už nikdy neminul. (PS: fakt, že byl film vytvořen v padesátkách tomu na kvalitě asi taky nepřidal. Tak jsem byl s hodnocením mírný) ()

MaxDamage1

Takhle staré filmy většinou nesleduji,ale udělal jsem výjimku. Na ten rok (1952) celkem slušné dílko. Žádná moudra v něm ale nehledejte,děj je jednoduchý a hodný začátečníka filmaře. Herci slušní a komu se podaří ho shlédnout,nebude jásat,ale taky nebude zklamán. Takže průměr!! ()

asus

celkom zaujímavý film,má len 61 minút a to je veľké lákadlo.nebolo to ani nudné odporúčam celkom. ()

Martinmt29

Asi jsem čekal od této prvotiny více....ale říkám si, každý mistr nějak začíná....nekoukatelný průšvih to není...když si řeknu, že u nás se v roce 52 točil Dovolená s Andělem, tak je to rozdíl úrovně propastný :-D ()

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

08.08.2012

Psal se rok 1953 a čtyřiadvacetiletý začínající filmař jménem Stanley Kubrick natočil za 50 000 dolarů vojenské drama Fear and Desire. Bylo o čtyřech vojácích, jejichž letadlo havaruje za… (více)