Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera

• Česko Podivuhodná dobrodružství vlčího chlapce (více)

Třináctiletý Paul trpí hypertrichózou, nemocí, která způsobuje nadměrný růst ochlupení po celém těle a obličeji. Po katastrofálním zážitku na karnevalu, kde je kvůli svému vzhledu terčem posměchu, se Paul vydává hledat matku, která ho po narození opustila. V New Jersey potkává řadu neobvyklých postav včetně transsexuální dívky Aristiany, která pracuje jako drag queen, a mladé bezdomovkyně Rose živící se vykrádáním obchodů na benzinových pumpách. Paula a jeho společnice pronásledují dva lidé - pan Silk, tajemný majitel lunaparku prahnoucí po pomstě za zničený pojízdný karneval, a policista Pollok, který byl najat Paulovým otcem, aby vypátral jeho zmizelého syna. (HBO Europe)

Amonasr

Hodně složité téma natočené přístupně stravitelným způsobem, aby příliš nedrásalo. V dnešní povrchní, konzumní,  licoměrné a značně zcyničtělé době si myslím režisér zvolil optimální cestu, jak své poselství donést co nejširšímu okruhu diváků, hlavně těch mladších, u kterých je ještě šance, že případné zamyšlení nad šikanou jinakosti může mít i nějaký dopad... Takto humánně zaměřených filmů je dnes jako šafránu, o to víc jsou potřeba. ()

ostravak30

Asi není moc českých režisérů, kteří točí v zámoří. O podobných lidech už několik filmů natočeno bylo, ale spíše v dalekosáhlé minulosti. Paul v tomhle ohledu ničím nevyniká. Nejprve čelí posměchu, pak se vydává na útěk. Zde je to kvůli matce, od které očekává řadu odpovědí. Na své pouti se potkává s mnohými podivíny. A protože i oni jsou jiní, stávají se přátelé. Důležité je, že mezitím však Paul, Aristiana a Rose udělají pár benzínek a obchodů. Osobně mi ale vadí, že je to prezentováno jako nějaká odplata světu za své chování k této trojici. I oni k tomu tak přistupují, že vlastně mají na loupeže právo. A co bud dál moc neřeší. I konec je takový nedomrlý. Je škoda, že jsme nesledovali nějaká skutečná dobrodružství, kde by následovalo něco hlubšího než kradení chipsů a dělobuchů, aby hlavní hrdina pořádně oslavil narozeniny. Protože ona ta dobrodružství zase tak podivuhodná ani obdivuhodná nejsou. Ani politováníhodná. Tím je pouze to, co musejí hrdinové prožívat i od vlastní rodiny a společnosti jako takové, omluvit tím však nelze jejich chování dál. ()

Dawe2

Hezky zahrané, místy pěkná hudba, vizuál, ale příběh nestál za nic, z toho bych snad i já vytřískal víc. Navíc některé postavy i skutečnosti jsou v příběhu naprosto zbytečné a nudí, stejně jako praktický celý film. Nejlepší na filmu je velmi sympatické herectví Jaedena Martella s Eve Hewson, ale ty sami vše prostě zachránit nemohou, byť dělali co mohli a jsou jediným důvodem, proč se na film dá dívat. Hlavně že je splněná podmínka nějaké menšiny. Velká škoda a promarněný potenciál. Nynějších 63% si film za mě nezaslouží. Jedna hvězda za nápad, námět, vizuál a hudbu, druhá za herectví. ()

brasek

Naivné detské dobrodružstvo, ktoré vlastne ani nie je dobrodružstvom. Príbeh je fádny a stráca s každou minútou svoj potenciál. ()

vyhnalek

Příjemný dětský film, nad kterým není dobré příliš přemýšlet. Magická jízda, která bojuje s předsudky vůči jinakosti. Každý ze dvou hlavních hrdinů má svůj "problém", který jej významně odlišuje od zbytku společnosti. Film tak získává zvláštní poselství, které jsme už viděli mockrát, ale přesto je film svým způsobem originální. 70 % ()

AmikCZ

Cesky reziser=musel jsem videt. Not bad. “Svet je na nas zly ať jsme cimkoliv, nemame pravo byt zli i sami na sebe” ()

to08.net

Archetypální příběh vyděděnce, který hledá sám sebe i své místo na slunci. Dospívající Paul se postaví sám za sebe a uniká ze spárů kolotočáře /Jesus z Big Lebowski/, když nedostává slíbenou odměnu. Na cestě za matkou potkává neortodoxní přátele, kteří jej přijímají právě takového jakým je a zažívá příhody za hranou zákonů společnosti, jež jej odmítá a trápí. U svého dědečka nalézá pochopení i potřebné odpovědi, aby dospěl a zůstal s těmi, se kterými je mu opravdu dobře. ()