Vrahův polibek

• Česko Polibek vraha (více)

Davy Gordon je boxérsky šampión, v tejto chvíli sa mu však práve nedarí. Po prehratom zápase sa rozhodne prijať ponuku svojho strýka a stráviť pár dní voľna na farme, ďaleko od hluku a zhonu mesta. Náhodne spoznáva Gloriu, ktorá pracuje v tančiarni pre gangstra Rapalla. Davy Gloriu ochráni pred ďalším z Rapallových návrhov a tak si získa sympatie mladej ženy. Davy s Gloriou sa do seba zamilujú, chystajú sa vziať a odísť na strýkovu farmu. Tesne pred odchodom si Davy ešte potrebuje vyzdvihnúť peniaze od svojho manažéra Alberta a dohodne si s ním stretnutie. Náhoda však kruto zasiahne do života všetkých postáv. Rapallo nezabudol na úrážku, ktorú mu uštedril mladý boxer a chystá pomstu. Pošle svojich zabijakov, aby Davyho zmlátili, tí si ho však pomýlia s Albertom, ktorý zakrátko zraneniam podľahne. Keď sa Davy dozvie o Albertovej smrti, vydá sa hľadať Rapalla. Sokovia sa nakoniec stretnú v opustenej továrni na figuríny... (oficiální text distributora)

Stíba

Kubricka mám rád a noir ještě víc ale tohle mě vážně neoslovilo. Celé to na mě působilo jako nějaká náhodně vybraná bezvýznamná scéna z rozsáhlého románu. Vrahův polibek mi přišel jako dost naivní film, postradá rafinovanou a propracovanou zápletku, stejně tak pořádnou výpravu což jsou všechno prvky naprosto typické pro špičkové noiry a dost možná ten nejslabší, co jsem zatím viděl. ()

sanikope

Na tak jednoduchu zapletku nadherna podivana. Pre vsetkych co kedy pricuchli k fotografii musi byt pozeranie tohto noir prijemnym pobavenim. Nenudil som sa i ked pribeh je to slaby ten boxersky match zbytocny ale kazdy hrdina ma svoje zazemie.Pri pozerani nahanacky na streche toho veziaka som si uvedomil silu hudby bola uplne minimalisticka pri com bolo pocut kazdy step skoda len troho trapneho zakopnutia. Najlepsie co som dnes videl. ()

ecis

Pan majster sa nam len zacvicoval a zahrieval. Chudobnejsi pribeh, slabsie herecke vykony vyrovnavaju hudba a posledna stvrthodinka. ()

MaxForValue

Jedno z prvých Kubrickových diel má zvláštne ťaživú atmosféru, ktorá mi pripomenula Hithcockovo Okno do dvora (Rear Window). Kubrick vie pracovať s dejom, vie ako ho podať, a páčila sa mi aj hudba, ktorú, ako spätne čítam, niektorí kritizujú. Chýba tomu však ten "wow" moment, po ktorom by tento film vo vás zostal ešte dlho po zhliadnutí. Nolanova prvotinka "Following" je o dosť prepracovanejšia, toto je ako poobedná siesta. ()

kubilov

Kubrickovy začátky jsou sice téměř šedesát let staré, ale přesto ještě v dnešní době mohou sklidit pár uznání. Zejména za mnohokrát zmiňované scény s figurínami a sekerou, box nebo sen v negativu. Jeden z nejuznávanějších režisérů kinematografické historie sice předvedl, že v sobě talent měl už tehdy, avšak mě překvapila spíše jiná jeho schopnost. Udělat z filmu, který má 67 minut film, který je v první polovině neskutečně nudný a v té druhé až překvapivě dobrý. Z úcty ke kultu a za závěr 3* ()

mrclTV

Nie práve najvydarenejšie Kubrickovo dielo, veľmi priemerná krimi, ktorá ma nijak špeciálne nezaujala. Je to tak obyčajný film, že ani neviem, čo by som napísal viac, lebo nemám čo. ()

0verseer

Killer's Kiss pôsobí dojmom poviedky, ktorá sa žiaľ v prvej polhodinke dosť tiahne, v ďalšej potom konečne naberá spád. Ako film na jedno pozretie ok, inak však určite nejde o dielo, ktoré by sa mi pri zmienke mena Stanley Kubrick automaticky vybavilo. Práve naopak, v porovnaní s ostatnými jeho snímkami pôsobí dosť nevyrázne a tak pôjde pre väčšinu divákov (lepšie povedané fajnšmekrov súdiac podľa počtu nízkeho hodnotení) len o akési povinnú jazdu pri kompletizácii Stanleyho tvorby. ()

nikkittka

Postupný rod génia.Vrahův polibek nedosahuje geniality pozdějších Kubrickových filmů,ale už tady lze bez problémů vycítit velké věci,které na nás Stanley chystal.Filmařina brilantní,celkový dojem nedstatečně rezonující,ve výsledku stále silně nadprůměrné. ()

Sakulnikov

Film není vůbec rozvláčný, i když už jsou přítomny Kubrickovské divnosti. Velmi příjemná noirovka (však také viděna na Noir Film Festivalu) a závěrečná bitka s figurínami stojí za zopakování. ()

matolos1

Život je plný nespútaných náhod. Náhod, ktoré sa konajú veľmi rýchlo a ktoré môžu obrátiť ako tak usporiadaný život hore nohami. Nebezpečenstvá náhodných vzťahov.... Kubrick už vtedy veľmi dobre vedel čo robí. Len by musel mať ešte viac zauzlenejší príbeh a silnejšie postavy. Ale to predsa nie dôvod, aby sme tento film označovali ako iba jeho slabé začiatky alebo filmársku neskúsenosť. ()

pollstro

Melodramatický film-noir, jenž obsahuje známé, sofistikované a působivé filmařské postupy své doby. Jednoduchá příběhová linie přesto vyniká svojí efektivitou, která má navíc v černobílém kontrastním provedení atmosférickou sílu. Přímočará charakterizace postav a celkového příběhu působí vzrušivým a neomezeným dojmem, který naráží na své hranice, ale přesto působí rozumně a sofistikovaně. Kubrickovy rané scénáristické chyby postrádají logiku a energii, působí přímočaře a až moc sází na náhodu okamžiku, což nelze tvrdit o jeho nezpochybnitelném kamerovém vizionářském zraku, který už v jeho brzké tvůrčí kariéře nabízí pečlivě zachycené a působivé temné obrazy. Netypicky naturalistický styl městského prostředí se zápletkou o newyorském boxerovi na sklonku své kariéry, jenž se pomocí půvabné sousedky dostal do hrubého konfliktu, je pouhou předzvěstí toho, s jakým žánrovým klenotem Kubrick přijde následující rok. ()

peeko

Pro mě zatím nejslabší Kubrickův film, ale možná ho časem docením. Začátky jsou vždy těžké. Howg ()

Tlakomor

Pár skvělých okamžiků, nápadů, fotorealisticky natočených scén. Nečekejte zde žádné geniální dílo, které vás vyzuje z bot. Nudnější první polovina je vynahrazena dramatičtějším a napínavějším vyvrcholením. Film vás určitě nebude nudit, jelikož má pouze něco málo přes hodinu a většinu času vystupuje na plátně opravdu hot bloncka. Nejradši bych ji vzal za vlasy a vymrdal do prdele za to, jak se v tom filmu chová. Přečteno sečteno, kdyby tento film nebyl natočen legendárním Stanleym už dávno by zmizel v propadlišti dějin. Pokud si nedáváte maraton jeho filmů či nedoplňujete jeho kinematografii není zde důvod proč tento snímek vidět. 60% ()

ragtime

Je vidieť, že som pred rokmi zobral Kubrickovu tvorbu od zlého konca a začal som veľmi nerozumne jeho neskoršími filmami, ktoré sa už stali kultami. Už v začiatkoch je očividný jeho cit pre stavbu príbehu a gradáciu atmosféry. Dej nie je zbytočne naťahovaný a príbeh odsýpa jedna báseň. ()

Marcecek

Nenápadný minimalistický noir-triler, režisérsky debut v tej dobe budúcej režisérskej legendy Stanleyho Kubricka. Už v tomto debute Kubrick ukázal náznaky geniality, ktorú ale zatiaľ nepretvoril do tej najrýdzejšej podoby. Ono príbeh a zápletka sú jednoduché a v takej krátkej stopáži sa toho ani veľmi nemôže stať. Herec v hlavnej role s priemerným výkonom, hral vlastne len vo 2 filmoch. Za mňa možno silnejšie 3*. Ale to nevadí, pretože to najlepšie v podaní Kubricka malo ešte len prísť... ()

JoudaCZ

Stylově poměrně čistý noir zabíjí špatní herci (umocněno chvílemi nesnesitelnými postsynchrony) a nevěrohodný příběh, nebo spíše odfláknutý příběh. Pokud jde o režii, líbila se mi expozice, kdy během prvních 10 minut víme vše, co vědět potřebujeme, a to vše s použitím celkem asi 17 slov. Zajímavá byla snová sekvence, naopak dost nevyužitá zůstala scéna ve skladu figurin. Takže v souhrnu je to slibný začátek velké filmografie, ale film sám o sobě neobstojí. ()

Chung

Pokud k režisérskému úspěchu stačilo pouze vzdát se zpracovávání vlastní látky a obrátit se ke kvalitním literárním předlohám, buďme rádi, že si to Kubrick uvědomil tak brzo. Spolu s nevýraznými herci je to totiž především scénář, který táhne celý film ke dnu. O to víc udivující je fakt, že již v následujícím roce Kubrick natočil strhující noirový heist Zabíjení a od té doby v podstatě nešlápl vedle. Vrahův polibek částečně zachraňuje vizuálně nápadité finále (s honičkou po střechách, figurínami a zvukovým trikem obšlehnutým z Hitchcockových 39 stupňů) a krátká stopáž. Na autorovy poměry to ale je bohužel dost slabý film a o málo víc než jen režisérské cvičení. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014