Vrahův polibek

• Česko Polibek vraha (více)

Davy Gordon je boxérsky šampión, v tejto chvíli sa mu však práve nedarí. Po prehratom zápase sa rozhodne prijať ponuku svojho strýka a stráviť pár dní voľna na farme, ďaleko od hluku a zhonu mesta. Náhodne spoznáva Gloriu, ktorá pracuje v tančiarni pre gangstra Rapalla. Davy Gloriu ochráni pred ďalším z Rapallových návrhov a tak si získa sympatie mladej ženy. Davy s Gloriou sa do seba zamilujú, chystajú sa vziať a odísť na strýkovu farmu. Tesne pred odchodom si Davy ešte potrebuje vyzdvihnúť peniaze od svojho manažéra Alberta a dohodne si s ním stretnutie. Náhoda však kruto zasiahne do života všetkých postáv. Rapallo nezabudol na úrážku, ktorú mu uštedril mladý boxer a chystá pomstu. Pošle svojich zabijakov, aby Davyho zmlátili, tí si ho však pomýlia s Albertom, ktorý zakrátko zraneniam podľahne. Keď sa Davy dozvie o Albertovej smrti, vydá sa hľadať Rapalla. Sokovia sa nakoniec stretnú v opustenej továrni na figuríny... (oficiální text distributora)

kinej

Dost reozporuplný film. Není divu, že ho Kubrick taky chtěl zlikvidovat. Přesto je dobře, že se mu to nepodařilo. Byla by ho škoda. Příběh je asi nejjednoudušší, co jsem kdy u Kubricka viděl. Nejsilnější stránkou filmu je geniální Kubrickova kamera. Využil černobílý obraz k tomu aby si pohrál se stíny. Bodužel kvalitu filmu dosti sráží na kolena toporné hercké výkony, zejména hlavního představitele. Některé souboje ve filmu jsou dobré, ale poslední souboj, kdy se ohání padouch sekerou, je tragédie. Nejde si nevšimnout, jak padouch dobráka i přes veškeré úsilí trefit nechce. A pak jsou tu také "nechtěné" zakopnutí atd. Myslím ale, že tyto věci bohužel Kubrick ve své pozici nemohl nijak ovlivnit. Přese jen to byl ještě neznámý člověk. ()

cheyene

71% není mnoho na tento Kubrickův film-noir, který díky své kratší stopáži neztrácí napětí, má dobrou gradaci a neobsahuje žádná hluchá místa, jež by nudila. Zaujalo mě i celkové zpracování, kamera, prostředí s atmosférou, hudba, ale také samotný box, který působí lépe než v mnoha vyloženě boxerských filmech. Romantická linie mezi Davem a Glorií také přitahuje divákovu pozornost a s blížícím se závěrem je opravdu o zábavu a napětí postaráno. S hodnocením tedy neváhám. ()

lamps

Kratší formální rozcvička před The Killing, kde už se výrazně projevuje Stanleyho talent pro správnou kompozici scén i celého příběhu - ten bohužel není kdovíjaký a navzdory optimálně zvolené stopáži mu v prvních dvou třetinách schází očekávaný noirovský akcent a náboj, ale geniální tvůrce naštěstí zkouší neotřelé kamerové fígle a většinu záběrů inscenuje tak, že je zkrátka zábavné se na ně dívat. A posledních dvacet minut už je hotová žánrová paráda, byť podobně pozitivně laděný závěr není zrovna to, proč jsem si klasické filmy-noir tak zamiloval... Lepší 3* ()

JohnnyD

Dobrá kamera, jazz, hutná atmosféra a klasické noirovské témy (špeciálne plus za box), ale malo to len niečo cez hodinu a aj tak som sa solídne nudil. Nesústredená pocitovka. ()

GilEstel

Tato hodinová režijní druhotina Stanleyho Kubricka, je širší veřejností poněkud opomíjena. Je to film točený ještě v podstatě amatérsky s téměř nulovými financemi. I Kubrick se později choval k tomuto filmu trochu macešsky. Je pravda, že ve srovnání s jeho pozdějšími kousky STEZKY SLÁVY počínaje a SPALUJÍCÍ TOUHOU konče, jde o takový sranda projektíček. Tenkrát šlo jen o první experimenty, snahu upozornit nějaké studio. Když ale přihlédneme k primitivním podmínkám a k tomu, že jde o počáteční pokusy, nelze než znovu před mistrem smeknout. Již zde se projevil Kubrickův cit pro práci s kamerou a talent pro gradaci napětí. Zvláště bych vypíchl záběry do ringu skrze provazy a závěrečný souboj, ke kterému se dostáváme ve stále se stupňujícím tempu, které startuje již pohledem z okna na policejní razii v boxerově bytě. Vhodně jsou používané i časové skoky v ději, do kterých se dostáváme prostřednictvím vyprávění postav. Režisér tak dostává diváka snadno tam, kam potřebuje. Tyto scény by jistě šly nahradit i prostými dialogy herců, ale aby měly stejný účinek, kladlo by si to mimořádné nároky na herce. Jelikož režisér tenkrát neměl k dispozici herce pozdějších kvalit, udělal dobře, že na tuto možnost nevsadil. Vložené scény neubírají na tempu a jsou mnohem účinnější na vnímání diváka. Až nečekaně šťastný konec možná trochu ubírá na reálnosti, ale nejspíš i to bylo spojeno s cílem hlavně zaujmout a dostat se do povědomí. Začátky jsou vždycky těžké. Ve znamení kompromisů a obětování se pro budoucnost. Pro vznik něčeho většího. Kubrick to věděl moc dobře. 58% ()

pornogrind

Kdybych to nevěděl tak nepoznám, že v tom měl prsty právě mistr Kubrick. Film nabízí lehce propletenou zápletku, průměrné herce a kameru jejíž kvalita je značně kolísavá. Zvlášť boxérskej zápas byl otřesně nasnímanej. Plusem filmu je určitě krátká stopáž. Tím pádem není moc prostoru pro nudu. Mě osobně " Killer's Kiss " neurazil, ale ani nenadchl. Prostě jde o slabší průměr. Všichni samozdřejmě víme, že Kubrick(ova) síla tkví v úplně jinejch kouscích. ()

Frajer42

Nad tímto snímkem mi zůstává rozum stát. Chápu, Kubrick prakticky začínal a psal se rok 1955. Ale přijít s něčím takovým? Vážně?! Viděl jsem téměř všechny Kubrickovy kousky a z každého z příběhů prostě sálalo něco značného navíc. Tento počin disponuje tak nepopsatelně fádním příběhem, až mě to velmi těžce zaskočilo. Tohle bylo prostě nic. Jak by potřeboval vyplnit stopáž a nezáleželo na tom čím. Akční scénky jsou na dobu natočeny více než dobře, ale znovu se zopakuji, jsou zasazeny do neuvěřitelně prázdného příběhu. Soundtrack je také příjemný, ale dokresluje pouze zmíněné nic. Herci také vyloženě neoslnili. Celý příběh by se dal shrnout jedním souvětím. Mnoho filmů disponuje srovnatelnou prázdnotou, ale nejsou zkrátka od Kubricka. Úplně nevím, kam zasadit hodnocení. Vyloženě špatný film není. Je však špatný na Kubricka. Brutálně slabé 2 *. ()

swamp

Je jasné, že Kubrick postupně nabírá na obrátkách... Tato noir záležitost mi skoro připomněla Hitchcocka - škoda jen toho přeflashbackovaného začátku. ()

pm

Sen v negativu se mi líbil hodně, stejně jako akčnější poslední třetina, ale tak nudné herecké výkony by jednoho umořily. ()

tukomaster

Byť příběh i postavy nejspíše rychle zapomenu. Budu si pamatovat Kubrickovi dokonalé záběry, hlavně při závěrečné honičce, a zdařilou práci se světlem. I přesto, že je to nejslabší Kubrickův film, na odstartování kariéry poměrně slušné. 55% ()

nascendi

Ďalší kamienok do mozaiky Kubrickovej filmografie. Kamienok na zaplakanie. Ocenil som iba to, že trápenie sa nad dielom budúceho filmového génia po hodine skončilo. ()

Rocky62

Efektní příklad nastupujícího Kubrickova perfekcionismu pod rouškou sofistikované "noirovky", jejíž hodinová výprava sice nutí občas mrknout na hodinky, ovšem finálních 20 minut zametají veškeré nedostatky. Z komorního obsazení bych snad vytkl jedině Irene Kane a její milenecké postoje k hlavním postavám. Závěrečný souboj mezi figurínami je náležitě vygradovaný, i když v několika málo záběrech poněkud naivní, což asi bude otázka zubu času či diváckého názoru, nevím. Z celkového pohledu se však jedná o hodnotný příspěvek do žánru "noir", to je bez debat. ()

iamek

Skvělý kousek od mistra Kubricka. Noir snímky můžu pořád a pokud to režíruje sám Kubrick není co řešit. Skvělé zahrané, zajímavý námět, precizní režie, dobrá hudba a závěrečné vyvrcholení. Ale bohužel něco málo tomu na 5* chybělo. Přesto, ale pro fanoušky Kubricka povinost! ()

Chrustyn

Teprve druhý Kubrickův film a už tak precizně zrežírovaný. Malá ale kvalitně zpracovaná "noirovka", která sice nedosahuje kvalit pozdějšího "Zabíjení" ale má všechny rysy daného žánru a Kubrick se nebojí rozjet. ()

Marze

je již znám Kubrickův talent, ale každý má občas svůj salátový den. Později Kubrick tuto produkci označil za své studentské dny. ()

jojinecko

40 minút mierne natiahnutého "intra" k perfektnej a strhujúcej záverečnej 20 minútovke...Je zreteľne vidno kopec režisérskych chýb, ktoré si ešte v tom čase "chalanisko" Kubrick mohol dovoliť, aby o pár rokov ten istý Kubrick v každom filme detailisticky vyšperkoval každý záber:) ()

Flakotaso

Je to spíš taková hra na noir, než že by to byl skutečný nefalšovaný film-noir. Není tam ten pravý fatalismus, naprosto chybí hláškování hlavního hrdiny a z některých Kubrickem použitých formálních prvků doslova křičí, že je použil jenom proto, že je to podle obecných norem "noirové". Ono se není co divit, v roce 1955 už měl tento žánr svá vrcholná léta dávno za sebou a Kubrick tak tvořil jenom jakýsi pastiš. Navíc samotné postavy kolem diváka jenom jaksi proletí, za tak krátkou stopáž je vůbec nepozná a nesžije se s nimi. Navíc ty ničím neopodstatněné flashbacky - jako třeba dlouhé vyprávění jakési rodinné minulosti hrdinky s obrazovým doprovodem tančící baletky. Nevím, v průběhu celého filmu jsem si říkal, jak to výborně natočené, ale jako celek to prostě nefunguje a nic to ve mě nezanechalo. Kubrick však občas vykouzlí opravdu nádherné a invenční záběry, je tam skvělá jazzová hudba a blonďatá femme fatale Irene Kane taky určitě stojí za povšimnutí. ()

Flego

Jednoduchý, priamočiary príbeh, kde si Kubrick vymyslel dej, nasnímal ho, zostrihal, produkoval a zrežíroval. Keďže sme stále na počiatku jeho kariéry dajú sa ospravedlniť malé prehrešky ( zbytočné baletné sekvencie a príliš dlhá scéna dvoch tajtrlíkov tancujúcich v meste ), o to viac upútali scény nočného mesta, či "negatívová" scéna sna. ()

anais

Killer´s kiss působí spíš jako cvičení než plnohodnotný film. Film si často vystačí jen s obrazem a dialogy přicházejí ke slovu až v druhém plánu. Kubrick experimentuje s odrazy v zrcadle,průhledy oknem (děj ve dvou bytech najednou), různé podhledy a nadhledy... jako by si budoucí mistr zkoušel, co všechno si může dovolit. Vyprávění je z počátku poněkud pomalejší (dynamické ale zdlouhavé). Je zajímavé srovnat například scénu boxerského zápasu se Zuřícím býkem a Rockym - nakolik se posunula míra filmové brutality). Za zmínku stojí také tančící baletka, která podbarvuje smutné vyprávění hrdinky, a nezapomenutelná scéna souboje pomocí kusů těl z panen, které známe z výloh. Krátká stopáž byla mladému Kubrickovi ještě vlastní, takže lze doporučit i lidem, kteří u jeho pozdních filmů usínají. ()

ScarPoul

Kubrickov ranný klenot. Killers kiss má jednu nespornú výhodu oproti fear and desire a to že má neskutočnú atmosféru a spôsob akým je natočený je jednoducho nezabudnuteľný. Píše sa rok 1955 a kamera je taká perfektná aká sa aj v súčastnosti nájde len zriedkakedy. Film rozprávajúci o jednom boxérovi, ktorý má najlepšie roky za sebou a jednej dáme v ťažkostiach, ktorých osudy sa spoja, aby vzápetí museli spoločne čeliť jednému zloduchovi a jeho kumpánoch, je plný amerického pátosu a typického prehrávania. Lenže koniec mi pripomenul fantastického opitého anjela od kurosawu a Franka Silveru som si svojim spôsobom obľubil. Jeho víkon nie je síce svetoborný, ale rozhodne nie je taký kŕčovitý ako vo fear and desire. Krásny film - noir, z hútnou atmosférou, ktorý sa oplatí vidieť. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014