Debut Zity Kabátové ve slavném románu Maryny Radoměrské  Román úspěšné spisovatelky Maryny Radoměrské Světlo jeho očí, který vycházel v oblíbeném časopisu Hvězda na přelomu let 1934/1935, je symbolem kariéry Zity Kabátové. Tehdejší debutantka se stala přes noc hvězdou a stálicí mezi nejoblíbenějšími herečkami 30. a 40. let. Světlem jeho očí začala slavná éra Zity Kabátové, během které natočila téměř 40 hlavních rolí.  Příběh obětavé ošetřovatelky a slepotou stiženého mladíka z dobré rodiny byl příležitostí nejen pro Zitu Kabátovou, ale také pro Jiřího Dohnala, Jiřího Steimara a Václava Trégla. Diváci se mohou těšit i na R. A. Dvorského a jeho Melody Boys. (Filmexport)

Charlizee

Typická ukázka toho, jaké filmy parodovala Pytlákova schovanka, jihoameričtí scénáristé telenovel by se mohli učit :) Jednání hrdinů je téměř po celou dobu bez logického motivu, mnohdy chybí souvislosti... Marketingové strategie velmi dobře fungovaly již ve 30. letech, kdy byla o jednu z hlavních rolí vyhlášena soutěž časopisem Hvězda > úspěch zaručen... [přednáška Dějiny českého filmu 1, Filmový sál Konvikt Olomouc, 5.12.2011] ()

Mr.Bulanek

Přes dva a půl roku se mi DVD s filmem, které jsem tady na CSFD vyhrál, válelo doma. Konečně jsem se dokopal k tomu aby jsem ho viděl. Jinak bych ten film asi určitě neviděl. Na to, že tam hráli členové divadla mi přišly některé výkony hodně amatérské. ()

PollyJean

tak to bylo hodně dlouhých 85 minut. Nechápu, jak tenhle film mohl udělat Nancy Rubensovou, která aspiruje na nevětší prvorepublikové filmové dámské dřevo a její Eliška zde zdatně konkuruje Bulíčkovi z Velblouda (uchem jehly). (Snad získala pozornost tou odvážnou scénou v koupelně?). Dohnal je také tragický, Šlemrová i Trégl hrají to, co už mnohokrát jinde. Od zapomenutí film chrání pouze skutečnost, že se stal příležitostí pro Zitu Kabátovou. ()

vitekpe

Superkrasna Zita, to je laska... Dobre obsazene, romanticke melodrama klasickeho strihu. Proste tak, jak to ma byt. P.S.: Pokud se v pristim zivote narodim jako tovarnik, chci mit za komornika Tregla. To je kral. :-))) ()

bradl3y

Pokud si chcete poplakat nad krásným dojemným příběhem, je pro vás tento film tím pravým! Ministerstvo zdravotnictví varuje: Pozor na polibky, můžou způsobit těhotenství a v extrémních případech několikaleté dítě narozené během pár měsíců! ()

jane1106 odpad!

Kam se na tuhle břečku hrabou jihoamerické telenovely. S "kvalitou" jsem počítala a očekávala pobavení, bohužel je to ale pouze natahovaná nuda. Po řemeslné stránce všechno špatně, ovšem jako vůbec největší zlo mi připadal hlavní hrdina v podání nesympaťáka Dohnala. Tak arogantního a natvrdlého slepého blbce aby pohledal. Jedinou devizou je charismatická Zita, která patrně nebyla vůbec špatná herečka. ()

J R C Pecuchet

Vláčné, nudné, bez nápadu. Typická realizace romantického scénáře první republiky. Bohužel většina diváků buď usne nebo odchází od obrazovky. Filmový dubut Zity Kabátové. ()

pipapa

Přeslazená červená knihovna není zrovna moje parketa. Ale jednu hvězdu musím dát za, jako vždy a všude, perfektně profesionální, a přitom naprosto přirozenou Růženu Šlemrovou, která to tu rozsvítila hned v úvodu svojí nádhernou a odvážnou průhlednou róbou, že měl Dohnal při pohledu na její poprsí očividně problém, aby nevypadl z role. Kabátovou nemusím, působí na mě vždy a všude velice chladně a odtažitě...Dílko  vskutku nevalné hodnoty. ()

Véronique

Dobový standard - pokud jde o kvalitu filmu. Na dnešní poměry samozřejmě dosti sentimentální, někdy úsměvné... Ne však výsměvné. Je třeba brát v potaz dobu, kdy film vznikl, zkušenosti tehdejších filmařů, tehdejší technika a finance, požadavky filmového publika... Tradiční prvorepublikové pohlazení po duši. 59% ()

Rattlehead

Potěší Zita Kabátová a Václav Trégl (ty nikdy nezklamou). Naopak mě zklamal režisér Kubásek. Od někoho, kdo režíroval němé filmy, bych čekal nějaké zajímavé vizuální nápady, ale bohužel. Uznávám, že některé scény jsou jedno velké "what the fuck" - oslepnutí po střelbě z dětské pistolky; dítě, které se narodilo zřejmě ze vzduchu. Tohle tvůrci moc nevychytali. Ale stejně je to pořád příjemnější podívaná než současné filmy a seriály, za tím si stojím. A pozor - v tomto filmu je docela odvážná erotická scéna, kdy vidíme koupající se mladou dívku ve vaně, ta vážně stojí za to. ()

voldemorf

Mám chuť tomu dát buď odpad nebo pět, poněvadž je to tak blbé, až je to geniální. Takže volím kompromis, ale fakticky si to ty 3* nezaslouží. Vážně, koukejte na to, pouze pokud jste otrlí, nebo koukejte s vtipnými kamarády, kteří stupidní promlky vyplní trefnými komentáři. ()

jakoby

Nejak mi nesedi casova linie. Slepy krasavec jen polibi pecovatelku , ta zmizi a najednou je tu batole. Snatek z rozumu nefunguje, Frank nechce vypocitavou nevestu,objevi se podvodnik, bankroty, neco se zazpiva a na film se zapomene. A ja se tolik tesila.Prilis teatralni. ()

honzic

Slabší film s ne moc dobrými hereckými výkony. Nicméně Kabátová se napoprvé docela snažila. Hodnocení: 45 % ()

Dr.dogous

Frenk, syn bohatého továrníka, se zasnoubil s jednou pražskou fiflenou Eliškou. Při loučení se svobodou, kamarádi uspořádali taškařici, která se příliš nevydařila. Frank byl postřelen "špuntovkou" , přímo mezi oči a přišel náhle o zrak. Marnivá Eliška ztrácela zájem o Frenka, bodejť, vždyt byl Frank slepý. Frank z toho šílel, slepota ho doháněla k nepředloženostem, chtěl vyskočit z okna a zabít se. Otec mu v poslední chvíli zachránil život, inu byl to otec. Otec mu přihrál fešnou Milenu, ošetřovatelku, však to otcové občas dělávají. Milena měla Frenka ráda, láska je slepá, proto má ráda tmu. Tak ho Milena (šarmantní Zita Kabátová) povozila v autě a hup s autem do strže. Auto, Milena i Frenk na cimpr-campr. V nemocnici ji dolámaný Frank za to poděkoval, protože se praštil do hlavy a zrak se mu tím navrátil. A když prozřel, odvrhl Milenu, přece nemohl vědět, že je to Milena. Fiflena Eliška ucítila svou příležitost a uskutečnila svůj návrat do Frenkovo náruče. Milena se však nevzdala a po té co Frenkovi porodila malého Frantíka, mu vysvětlila, že ona je ta pravá. Frank byl nakonec rád. 60% ()