• Irsko

(neoficiální název)
  • Jihoafrická republika

Drama / Thriller

Irsko / Jihoafrická republika, 2016, 108 min

Další příklad toho, že je Jamie Dornan opravdu dobrý herec a v odstínech mu šlo jen o prachy. Velice zajímavý válečný film, který mi hodně připomněl legendární film Zulu s Michaelem Cainem. I přes minimální rozpočet, dokáže film překvapit povedenými válečnými scénami a hlavně hereckými výkony, na které se film zaměřuje více než na válečné peklo.(4.8.2017)

Dohromady je to takové normální, ale má to spoustu detailů, které z tohohle filmu dělají excelentní podívanou. Zaprvé se mi moc líbila válečná akce, která byla na maximálně profesionální úrovni, zadruhé byli špičkoví herci, a zatřetí je tu ten fakt, že systém je plný zmrdů, kterým jde akorát o moc a život obyčejného člověka nikoho nezajímá. 95%(29.10.2017)

Za málo peňazí veľa muziky. Žiadne super akčné scény, žiadni super akční hrdinovia, ale obyčajní vojaci, ktorí sa zrazu ocitli uprostred paľby bez poriadneho vybavenia, bez pomoci a proti presile. Ktorí mali asi aj šťastie v nešťastí. Vraj hlupáci z Jadotville .. pche. Kvalitné herecké obsadenie, ktoré nesklamalo .. páčilo sa mi.(15.10.2016)

"Rommel? Viem, že Francúzi nemajú radi Nemeckých stratégov...Obsadili vás za 2 týždne..." V niektorých recenziách som zachytil niečo o nízkorozpočtovom a amatérskom filme, tak som k nemu pristúpil trocha opatrne. Na mňa však od prvých sekúnd pôsobil veľmi profesionálne a v momente, keď som zbadal M. Stronga si hovorím, že to predsa nemôže byť len taký malý film. Trochu nechápem, tunajších "odborníkov" na vojnové filmy. Ten film má všetko, čo má dobrý film mať. Veľmi sympatická hlavná postava( nikdy som si nemyslel, že to o Dornanovi poviem), výborné herecké výkony, perfektne zvládnuté a prehľadné akčné scény a hlavne film rozpráva príbeh, ktorý stojí za to spoznať. Asi najviac si budem pamätať scénu rozhovoru v bare medzi veliteľmi znepriatelených strán, kde na posmešky o tom, že Irská armáda nikdy v žiadnej vojne nebojovala, nasral francúzkeho žoldáka zmienkou o Rommelovi a vetou z úvodu mojej recenzie. Film silné 4*, ale rovnako ako Big bear mám pocit, že film je výrazne podhodnotený niektorými tunajšími "znalcami" , preto plný počet. 90%.(7.11.2016)

Slušně natočený válečný snímek, jehož hlavním kladem je to, že případným zájemcům o moderní historii přibližuje polozapomenutou kapitolu afrických dějin, tragický osud Patrice Lumumby a jepičí existenci Tshombeho (který si je tu docela podobný) loutkového pseudostátu Katanga. Jinak bezzubá OSN již tradičně ve vleku velmocí a z vysoka seroucí na místní i své vlastní lidi. A Boltonovi tentokrát opět zjevně chybělo alespoň těch 20 dobrých mužů navíc :-).(18.10.2016)

• - Režisér Richie Smyth, pre ktorého šlo o režijný debut, od hercov požadoval, aby sa zúčastnili náročného vojenského tréningu v Južnej Afrike. (MikaelSVK)

• - Napriek tomu, že ide o televízny film, v obmedzenom rozsahu bol premietaný v írskych kinách. (Jello Biafra)

• - Natáčelo se v Jihoafrické republice. (BMW12)