poster

Cesta za černými rytíři (festivalový název)

 • Německo

  Die Pfefferkörner und der Fluch des schwarzen Königs

 • angličtina

  The Peppercorns and the Curse of the Black King

Dobrodružný / Komedie / Krimi

Německo, 2017, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hygienik
  *****

  Na tomto filme som nenašiel jediný zápor, okrem faktu, že mi tá hlúpučká zápletka neprišla vôbec záhadná. Ale aj tak mu tú 5. hviezdu pridám.(12.4.2018)

 • CarloRizzi
  ****

  Moderní správná pětka pro děti.-) Chybělo mi tam víc vtipu, ale tohle byla akční jízda alá Mission Impossible. Nevím, jak do, ale já tam slyšel hudbu od Ennio Morricone Tenkrát na Západě. Němci mají lepší dětské filmy.(16.2.2019)

 • Šuplík
  ****

  Už len odstrániť zopár defektíkov a mali by sme jeden skvelý širokouhlý nárez made in Germany. Do akcie nastupujú borci z povolania: finančne podkutý mysliteľ Johannes (trénujuci bojové umenia), hacker tímu Benny (mimo Hamburgu Bennet), pátračka Mia (bojujúca s arachnofóbiou), horal Luca (kontrujúci svojmu strachu z duchov) a chrbát im kryje najmladšia Alica (vedie záznamy a výskum). Keď vyrazia, žiaden firewall ich nezastaví... "Čo to bolo?" - "Tvoje mokré ponožky."(24.4.2020)

 • Marze
  ***

  Pohádka se společenských přesahem. Je zde hodně cestování, slušně to evropsky odsýpá, ale ne zas tak jako zběsilé americké komiksové blockbustery.(20.11.2019)

 • honajz
  ****

  Člověku je až smutno, když si uvědomí, že i v československé kinematografii vznikaly dobrodružné detektivní filmy pro děti a dospívající, a dnes prdlačky. Ale musím uznat, že Němcům se to hodně podařilo - má to vtip a docela spád, děcka hrají neuvěřitelně přirozeně, není to trapné, děj je logický, a přitom si ještě střihnou tvůrci mini parodie na indianajonesovky nebo bondovky. K tomu se to odehrává většinu v přírodě v horách, a skutečně jde o majestátní hory. A námět a zápletka by se daly natočit i u nás, kdyby na to někdo měl koule - jak nám francouzské firmy skoupily vodu a teď nám ji draze prodávají. (Takže je zde i jemná ironie vůči ekologickým aktivistům a skutečným snahám globálních firem, kterým nikdy o dobro světa nešlo). Jo, potěšilo mě to, příjemný film.(29.1.2020)

 • - Dej sa odohráva v Hamburgu a v Južnom Tirolsku. (Šuplík)