Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)
Trailer 1

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

Trailer 1

Kaka

New York v romantickém zoomu podojený na maximum. Allen tentokrát trochu slabší a až příliš lakonický ve tvoření příběhu, avšak typicky živý a aktuální v dialozích a některých scénách plných životních pravd a paradoxů. Zdaleka nejzajímavější jsou postavy, které se objevují na scéně jen krátce, ale mají naprosto zásadní dopad na vývoj celé story (Diego Luna, Kelly Rohrbach). Woody tentokrát netahá tak silně za otěže jako v jeho jiných filmech, ale pořád je to lehká, zábavná strava ja sobotní odpoledne. ()

FrankSusta

Kdybych měl hodnotit pouze pocitem či spíše pocity, které jsem u filmu zažíval, tak kvůli ne úplně dobré náladě - protože venku je léto a mě donutěj čumět na nějakej deštivej podzimní film nazvatelnou též romantická komedie - bych šel níže. To by ale nebylo vůči filmu fér, protože i přes to, že mě to nechytlo, stále se jedná o velice kvalitní kousek v kinematografii (myslím, že takto by se měli hodnotit filmy!). Jenom se bohužel nejedná o nic, co by jste si jakkoliv dlouze zapamatovali ať už kvůli tématu - který je ale na stranu druhou originálně došperkován - nebo kvůli tomu že... no prostě jak jsem řekl, takových filmů je hromady, u tohohle je jenom rozdíl, že je to taková menší dekonstrukce žánru s pár originálními příběhovými oblouky, ale jinak se stále jedná o jednoduchou romanťárnu mladých dospělých intelektuálů, která prostě pakliže nejste - nevím jak je jinak originálněji a výstižněji nazvat, abych někoho nediskriminoval - cílová skupina tak Vám úplně nepadne do vkusu. Jinak je to moc zájimavě natočená taškařice se zajímavými intelektuálními a uměleckými sklony, která naštěstí nezapomíná občas se trošku utrhnout od všé té geniality a jen tak se pobavit. Ale co se mého názoru týká, nedělat to Woody Allen a neobsadit to tak jak to obsazený je (herci bomba!), zapadlo by to mezi hromadou dalších takových filmů. P.S. taky máte pocit, že film natočil Woody Allen z trucu na New York (nevím, asi se tam jednou vydal) a zbohatlíky? Ale aby jednu z těchto položek neurazil, tak tam dal těch posledních pět minut? ()

Vančura

Starý dobrý Woody Allen v nejlepší formě, chtělo by se skoro napsat, když se člověk konečně dočkal uvedení tohoto filmu do české distribuce - a že to čekání stálo za to. (Btw. přijde mi neuvěřitelné, že někdo v takto pokročilém věku natočí tak dobrý film; to už snad překonává jen Clint Eastwood). Jasně, svým způsobem zde Allen částečně vykrádá sám sebe, protože podobnost s jeho staršími snímky Do Říma s láskou či Půlnoc v Paříži je nepřehlédnutelná, ale osobně mi to nevadilo, protože mi tenhle film prostě strašně sednul... (a protože se možná i trochu začínám bát, že Allen nebude točit věčně a konec může přijít dřív, než by se jeden nadál). Obsazení nemá chybu, Timothée Chalamet mě naprosto nadchnul (nejenže skvěle hraje, ale taky hezky zpívá, a jeho postava je strašný sympaťák), Elle Fanning je v roli intelektuálně nekomplikované studentky vyloženě kouzelná, a Selena Gomez je pro změnu hodně sexy - finální scéna je díky ní naprosto dokonalá a celkově mi bylo u toho filmu velmi dobře - je to 1,5 hodinový výlet do privilegované společnosti lidí, kteří absolutně neřeší peníze, žijí v přepychových bytech a hotelích, a celé je to tak úžasně nasvíceno a plné tolika inteligentních a vtipných dialogů, že se z toho iluzivního dokonalého světa nechce zpátky do reality - vyjít z kina ven je jako procitnout z krásného snu, do kterého by se chtěl člověk zase vrátit. UPDATE 4.1.2021 - Napodruhé mě to bavilo snad ještě víc, ten film je úžasně vtipný, má to velmi příjemné tempo, skvělé obsazení, a ústí to ve velmi podařené rozuzlení. Selena Gomez mi sice přijde lehce věkově ustřelená od Chalameta i Fanning, ale budiž, pořád vypadá hodně mladě. ()

Lacike

Tentokrát je to slabšia Allenovka. Mal som pocit, že to točil na autopilota a tak je to v každom ohľade len taký stokrát vylúhovaný čajíček. Naviac ak ste videli trailer, tak ste v skratke videli celý film. Najprv som si myslel, že ma to nebaví kvôli Chalametovi, ktorého začínam výrazne neznášať, ale ani moji obľúbenci tu nepredviedli žiadny výnimočný výkon ako je u Woodyho zvykom. Takže výsledkom je zameniteľná Allenovka. 5/10. ()

LeoH

Šli jsme na to s mým nejstarším (27) a bylo mi úplně líto, že se nemůžu aspoň chvíli koukat jeho očima, nezatíženýma vzpomínáním na Manhattan a vůbec na doby, kdy ještě Woody svoje repliky chrlil sám a nemuseli s nimi zápasit (jakkoli se ctí) o dvě generace mladší herci s už docela jiným herectvím; očima, které se právě pro tyto obrázky New Yorku – pro mě prostě jen hezké, snad až příliš pastelové, neobjevné – dokázaly nadchnout až k „poprvé v životě jsem si říkal, že by tam stálo za to zajet“. Dokázat tak nemyslet na to, kolikátou variaci na Bílého šejka prožívá Ashleigh, umět si nevšímat rutinně, skoro by se chtělo říct odfláknutě rozzáběrovaných dialogových pasáží, neskouzávat v myšlenkách k ročnímu odkladu premiéry a honorářům darovaným na charitu a k tomu, jak je to děsivé, když se takhle najednou udělá tolika lidem davově jasno, bez soudu a bez důkazů, v něčem, co se mohlo a nemuselo stát před čtvrt stoletím. — Ale přes všechny tyhle rozptylující elementy se mi ke konci srdéčko po allenovsku romanticky roztetelilo – a mnohem víc mému mladšímu společníkovi, kterému zatím žádný Woody takhle nesedl – čili jestli on to nakonec potvora nenatočil líp, než mi připadá, jenom už víc pro tyhle děcka než pro nás ufrfňané staříky. ***1/2 a nevylučuju, že časem ta půlhvězdička přibude. ()

• Film sa natáčal v Madisone (New Jersey, USA) od 11. septembra do 23. októbra 2017. (Arsenal83)
  • Film byl hotov již roku 2018, ale vzhledem k sexuálnímu skandálu režiséra filmu Woodyho Allena v distribuci nebyl. Rok 2018 tedy od roku 1982 byl prvním rokem, kdy nebyla uvedena premiéra Allenova filmu. (JoranProvenzano)

Související novinky

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)