Reklama

Reklama

Deštivý den v New Yorku

  • USA A Rainy Day in New York (více)
Trailer 1

Gatsby a Ashleigh, oba studenti na Yardley, spolu chodí asi měsíc, když dívka dostane nabídku udělat pro školní časopis interview s režisérem Rolandem Pollardem. Ashleigh, dcera bohatého bankéře z Texasu, je nadšená: pojede kvůli tomu do New Yorku a Gatsby s ní. Naplánují si program, protože interview by mělo zabrat jen dvě hodiny … V New Yorku Ashleight vyhledá Pollarda, neurotického intelektuála, který právě prožívá tvůrčí i osobní krizi. Ashleigh se nechá pozvat na promítání jeho posledního filmu a odřekne kvůli tomu večeři s přítelem. Pollard promítání prospí, prohlásí, že film je příšerný a odejde. Ashleigh spolu se scenáristou Tedem Davidoffem ho hledají. Rozprší se a zdá se, že pršet hned tak nepřestane. Davidoff z okénka auta náhle zahlédne svou manželku Connie, jak zachází do domu svého milence, jeho nejlepšího přítele, a rozhodne se ji špehovat. Gatsby potká v uličkách starého New Yorku kamaráda ze školy, od něhož se dozví, že jejich spolužák Josh natáčí školní film. Josh ho přemluví, aby natočil jednu líbací scénu v taxíku s Chan, která je shodou okolností sestra dívky, se kterou kdysi chodil. Chan je energická dívka s proříznutou pusou, ale Gatsbymu se líbí. Navštíví i svého bratra, který se chystá se snoubenkou Lily na večírek, který pořádá jejich matka, s níž si Gatsby nerozumí a z něhož se vymluvil kvůli studiu. Hunter ho překvapí sdělením, že se vlastně ženit nechce, protože nesnáší Lilyin smích. Čirou náhodou se Gatsby setká znovu s Chan, která ho neustále mírně pošťuchuje. Zajdou spolu do muzea, kde Gatsby nešťastnou náhodou narazí na strýce a tetu, kteří přijeli na matčin večírek. Pokouší se dostihnout Ashleigh po telefonu, ale ona stále nemá čas. Zcela ji pohltil svět „celebrit“, kterému se slepě obdivuje. Při hledání Pollarda narazí na hereckou hvězdu Francisca Vegu, který ji pozve na večeři a na večírek a nakonec do svého bytu … Gatsby, který má neuvěřitelné štěstí ve hře, mezitím zastoupí bratra na partii pokeru, kde vyhraje balík peněz. Stále si ale dělá starosti o Ashleigh a jde popíjet do baru, kde se seznámí s placenou společnicí Terry. Nabídne jí pět tisíc dolarů, když s ním půjde na matčin večírek a bude hrát Ashleigh. Jeho matka ale okamžitě pozná, že Terry je prostitutka a pošle ji pryč. Synovi pak k jeho obrovskému překvapení přizná, že ona sama se jako mladá takto živila, než poznala jeho otce, klienta, do něhož se zamilovala... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (228)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Amatérskost všech "production values" a hereckých výkonů mi ze začátku filmu připomněla legendární film The Room. Woody už těžce nestíhá a měl by se už na to vykašlat (už už se zdálo, že ho aféra #metoo dostihla a tohle bude jeho poslední film, ale podle imdb zas nějakou rychlokvašku točí:( ). Naštěstí se později ve filmu odehrálo pár vtipných momentů, které dokazují, že Woody ještě nezesenilněl docela, ale stále je to slabý odvar v porovnání s jeho slavnou minulostí. I tak zvyšuji na dvě hvězdy. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Žádná vytrucovaná sebeopisovací omalovánka, ale naopak nejlepší allenovka od Půlnoci v Paříži. Chalametův všestranný talent se pro upršený New York dokonale hodí a snad právě ona lehká pozéřina galerií, večírků, filmařů a vzpomínání na dekády staré umění, se v jeho posmutnělém obličeji zračí zcela přesně a příjemně. Nezastírám, že se i popadesáté vtipkuje o stejných tématech v čele se vztahovým hemžením, ale když je výsledkem takhle povedená sebezpytující romantická komedie, milerád to zkusím i pojedenapadesáté. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Woody Allen pořád umí, to je jasné. Dialogy mu pořád v hlavě šrotují a dávají smysl. Navíc si pořád dovede domluvit solidní balík herců, kteří se tu evidentně předvádí. Zde jednoznačně Elle Fanning která hraje hloupounkou holčičku. Celé je to ale vysoce umělecké a jak z jiného světa. Na jedno shlédnutí je to takové oblouzení smyslů, ale za pár týdnů o tom už ani nevím. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Netypicky optimistický Woody, což je při jeho soukromých trablech docela div. Film jako zamyšlení nad tím, že některý druh snobismu může být lepší, než vypočítavé rádobylidské přátelství, jde dost proti proudu. Jinak a) s mladými herci pracuje Allen průběžně už dvacet let, b) téměř žádný režisér netočí bombu každý rok, c) je nechutné nabalovat režisérovy aféry na MeeToo, když důkazy nejsou, úřady případ odložily a zbyly jen hysterické reakce herců. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $20,765,165▐ Šibal Woody Allen, ten si vie pohrať s citmi, prekrútiť všetko na hlavu to je jeho. Je tu veľa hviezdičiek ale nepomôžem si niekedy nie úplne pasujú do daných úloh (Gomezka, Luna). /55%/ ()

Galerie (323)

Zajímavosti (3)

  • Film byl hotov již roku 2018, ale vzhledem k sexuálnímu skandálu režiséra filmu Woodyho Allena v distribuci nebyl. Rok 2018 tedy od roku 1982 byl prvním rokem, kdy nebyla uvedena premiéra Allenova filmu. (JoranProvenzano)
  • Režisér filmu Woody Allen zažaloval společnost Amazon Studios a požadoval odškodné ve výši 68 miliónů amerických dolarů za to, že společnost film odmítala uvést, čímž prý porušila smlouvu. (JoranProvenzano)

Související novinky

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě…

Reklama

Reklama