Reklama

Reklama

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

(více)

Recenze (196)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Netypicky optimistický Woody, což je při jeho soukromých trablech docela div. Film jako zamyšlení nad tím, že některý druh snobismu může být lepší, než vypočítavé rádobylidské přátelství, jde dost proti proudu. Jinak a) s mladými herci pracuje Allen průběžně už dvacet let, b) téměř žádný režisér netočí bombu každý rok, c) je nechutné nabalovat režisérovy aféry na MeeToo, když důkazy nejsou, úřady případ odložily a zbyly jen hysterické reakce herců. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Woody Allen pořád umí v dialozících jiskřit, ale pokud jde o vyprávění příběhu jsem si jist, že ve své vrcholové formě by to zvládl s mnohem silnějším prožitkem. Elle Fanning se mě líbila a potřeba srovnávat její roli v tomto filmu s herečkou v jiné roli a úplně v jiných WA příbězích mě míjí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Woody Allen pořád umí, to je jasné. Dialogy mu pořád v hlavě šrotují a dávají smysl. Navíc si pořád dovede domluvit solidní balík herců, kteří se tu evidentně předvádí. Zde jednoznačně Elle Fanning která hraje hloupounkou holčičku. Celé je to ale vysoce umělecké a jak z jiného světa. Na jedno shlédnutí je to takové oblouzení smyslů, ale za pár týdnů o tom už ani nevím. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $20,765,165▐ Šibal Woody Allen, ten si vie pohrať s citmi, prekrútiť všetko na hlavu to je jeho. Je tu veľa hviezdičiek ale nepomôžem si niekedy nie úplne pasujú do daných úloh (Gomezka, Luna). /55%/ ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Žádná vytrucovaná sebeopisovací omalovánka, ale naopak nejlepší allenovka od Půlnoci v Paříži. Chalametův všestranný talent se pro upršený New York dokonale hodí a snad právě ona lehká pozéřina galerií, večírků, filmařů a vzpomínání na dekády staré umění, se v jeho posmutnělém obličeji zračí zcela přesně a příjemně. Nezastírám, že se i popadesáté vtipkuje o stejných tématech v čele se vztahovým hemžením, ale když je výsledkem takhle povedená sebezpytující romantická komedie, milerád to zkusím i pojedenapadesáté. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Amatérskost všech "production values" a hereckých výkonů mi ze začátku filmu připomněla legendární film The Room. Woody už těžce nestíhá a měl by se už na to vykašlat (už už se zdálo, že ho aféra #metoo dostila a tohle bude jeho poslední film, ale podle imdb zas nějakou rychlokvašku točí:( ). Naštěstí se později ve filmu odehrálo pár vtipných momentů, které dokazují, že Woody ještě nezesenilněl docela, ale stále je to slabý odvar v porovnání s jeho slavnou minulostí. I tak zvyšuji na dvě hvězdy. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Allenovi dochází dech. Ospalé tempo byl možná záměr, ale přes úžasné obsazení tomu chybí náboj. Intelektuální onanie ze staré školy a odtržení od reality zkrátka netvoří ideální základ pro příběh ze současnosti. ()

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Ach ano, kdo by nechtěl sledovat Woodyho, jak se hodinu a půl honí za svým ocasem. Jak obsazuje čím dál mladší a mladší herce do své úlohy, tak také mnohem lépe vynikne, jak strašně úchylné/odtržené od reality ty postavy a jejich repliky jsou. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Proč jsou sakra starší muži pro ženy tak přitažliví? Ježiši, vždyť jsou zchátralí! Co je sexy na ztrátě krátkodobé paměti?! Nikdy nechci zestárnout! Samozřejmě, se svým kouřením budu ve 40 plivat krev.“ Po Kole zázraků jsem doufal, že se Woody vrátí ke komedii. Což udělal, tahle je „šmrcnutá“ i romantikou. A přestože to byl typický Allen, jeho přísady byly o něco slabší než obvykle. Chybělo mi víc trefných životních postřehů, hlášek a povedených dialogových výměn. A víc, než hlavnímu hrdinovi, jsem rozuměl jeho bratrovi (také bych měl s „jistými věcmi“ problém, kdybych zaslechl smích jeho snoubenky). Ale (nejen) povahově mě nejvíc bavila Chan, s jejímž nástupem přišlo i nějaké to jiskření (Selena Gomez jako herecky nejzajímavější?! Čeho všeho já se ještě nedožiju…). Konec byl příjemný, ale přesto u mě převládá trochu zklamání, proto jen slabší 3*. „Ty a můj nejlepší kamarád. Takové klišé. Nemůžu tomu uvěřit!“ - „Nezanevři na Larryho. Zbožňuje tě. Vidí se v tobě.“ - „Já vím, používá mou vodu po holení…a mou manželku!“ ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Pekne ukázaný rozdiel medzi tými čo majú umenie v krvi a tými, ktorí ho používajú len ako zásterku pre vlastné vzťahovo-ambiciózne ciele. Mladík pochádzajúci z ultrabohatej rodiny má záľubu v hazardných hrách, znalosť umenia je mu nadoktrinovaná nenávidenou matkou, no je vidieť, že zároveň ho návštevy umeleckých predstavení i galérií tešia. Jeho frajerka má všetko takpovediac "správne naštudované", no pri dotyku s filmárskym svetom volí bulvár a jednorazovku s hollywodskou krasotinkou. Je zrejmé, že tento vzťah nebude mať dlhé trvanie, pretože napriek triednej príbuznosti sú ich záujmy iné. A tak k nakopnutiu do zóny odvahy ukončiť neperspektívny vzťah mladíka nakopne vlastná matka poodhalením minulosti. Čím si konečne získa synove srdce a sympatie. Napriek tomu, že sa odohráva film v prostredí bohatých frackov a ich rodín, sympatie získava ich voľnočasovými záľubami, vždy nejakým spôsobom reflektujúcimi svet filmového, výtvarného či literárneho umenia. Čo štandardnú romanticko humornú zápletku, spolu s tradične vynikajúcim soundtrackom Allenových filmov (jazz, swing, klasická hudba) povyšuje do nadpriemeru. Veď, čo má byť iné zmysel života ako krása, ktorú najlepšie sprostredkuje umenie? Na vidieku aj príroda, no ako vraví hlavný hrdina, jeho priťahuje šedivý závoj mesta a splodiny výfukových pár, takže tentokrát ide o umeleckú krásu poskytovanú veľkomestom, zobrazenom v súčasnosti, no zvolenými prostriedkami zároveň v akomsi neurčitom bezčasí rokov 40. až 50. Poznámka: Užívateľka Morien píše čosi o naháňaní vlastného vtáka a od života odtrhnutých dialógov. Nuž, zrejme sa pohybujem vo svete odtrhnutom od života, pretože podobných vzťahových zápletiek a dialógov som zažil či bol svedkom x krát. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

New York v romantickém zoomu podojený na maximum. Allen tentokrát trochu slabší a až příliš lakonický ve tvoření příběhu, avšak typicky živý a aktuální v dialozích a některých scénách plných životních pravd a paradoxů. Zdaleka nejzajímavější jsou postavy, které se objevují na scéně jen krátce, ale mají naprosto zásadní dopad na vývoj celé story (Diego Luna, Kelly Rohrbach). Woody tentokrát netahá tak silně za otěže jako v jeho jiných filmech, ale pořád je to lehká, zábavná strava ja sobotní odpoledne. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Když nemáš na lepší, normální život ti vystačí." Další krásný film od Woodyho Allena a bylo mi úplně jedno, kolik jiných krásných filmů od Woodyho Allena mi připomínal. Hodinu a půl jsem se těšil z té lehkosti a ze skvělých hereckých výkonů (obzvlášť škytající, čím dál omámenější a zároveň roztomilejší Elle Fanning je úžasná). ()

castor 

všechny recenze uživatele

Woody Allen se nám ztrácí před očima, dalo by se napsat. Občas sice naservíruje něco výživnějšího, na čemž si rádi pochutnáme, ale většinou jsou to jen drobné gastronomické radosti. Starý dobrý New York ovšem klapnul a tady se rád přikloním k těm chuťovým zážitkům, protože tentokrát legendární Woody kořenil podle mého gusta. S železnou pravidelností chrlí nové osudy a zas a znova komentuje mezilidské vztahy. Autorovým alter egem je tentokrát výřečný Timothée Chalamet, který se svou naivní přítelkyní, možná budoucí velkou novinářkou (jen krapet nevidí, co novinář vidět musí), přijíždí do New Yorku. Plány jsou jasné: společně se pobavit, vidět jeho oblíbená místa na Manhattanu, zajistit její rozhovor se slavným režisérem. Jsou mladí a ani netuší, že jejich vztah prožívá krizi. Plány se záhy rozpadají, zejména ona neodolává možnosti dostat se do přítomnosti svých dalších „hrdinů“, on zase řeší komplikovaný vztah s matkou a rovněž potkává cynickou sestru své bývalé přítelkyně s tváří Seleny Gomez. Její chemie s hlavním hrdinou funguje docela slušně. Rozhodně není moc důvodů se upřímně zasmát nad trefnými dialogy nebo se radovat ze samotného příběhu, výsledek je spíš příjemnou procházkou po milovaném městě s pár zajímavými postavami, tradičně řešícími existenciální nejistoty. Allen zkrátka chová k New Yorku hluboké city – i když osud tomu chtěl, aby film ležel někde na polici (strefil se do vrcholu aféry MeToo, v níž Allen rovněž určitým způsobem figuroval) a způsobil nečekanou roční pauzu. Uteklo mi to jako voda, obdivuju i Allenovu (ano, nevyjde to pokaždé) schopnost neustále variovat podobná témata a herci jsou tradičně na jedničku. Tři až čtyři hvězdy, ale záměrně jdu nahoru. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Za mě asi nejlepší Allen od Půlnoci v Paříži. Strašně mi sedla ta lehkost scén a dialogů. Velice uvolněný a úsměvný film, na nic si nehraje, jde si svým tempem a já jsem si to celých 90 minut užila. To, že Timothée je supertalent už všichni víme, ale i Elle v této roli byla velice kouzelná. Ideální film na deštivé odpoledne se sklenkou vína. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Další z allenovského panoptika zvláštních, osobitých postaviček, v sem tam úsměvných, sem tam nešťastných malých příbězích během jediného dne v pošmourném New Yorku. Pořád to dokáže bavit. [HBO GO] ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Starý dobrý Woody Allen v nejlepší formě, chtělo by se skoro napsat, když se člověk konečně dočkal uvedení tohoto filmu do české distribuce - a že to čekání stálo za to. (Btw. přijde mi neuvěřitelné, že někdo v takto pokročilém věku natočí tak dobrý film; to už snad překonává jen Clint Eastwood). Jasně, svým způsobem zde Allen částečně vykrádá sám sebe, protože podobnost s jeho staršími snímky Do Říma s láskou či Půlnoc v Paříži je nepřehlédnutelná, ale osobně mi to nevadilo, protože mi tenhle film prostě strašně sednul... (a protože se možná i trochu začínám bát, že Allen nebude točit věčně a konec může přijít dřív, než by se jeden nadál). Obsazení nemá chybu, Timothée Chalamet mě naprosto nadchnul (nejenže skvěle hraje, ale taky hezky zpívá, a jeho postava je strašný sympaťák), Elle Fanning je v roli intelektuálně nekomplikované studentky vyloženě kouzelná, a Selena Gomez je pro změnu hodně sexy - finální scéna je díky ní naprosto dokonalá a celkově mi bylo u toho filmu velmi dobře - je to 1,5 hodinový výlet do privilegované společnosti lidí, kteří absolutně neřeší peníze, žijí v přepychových bytech a hotelích, a celé je to tak úžasně nasvíceno a plné tolika inteligentních a vtipných dialogů, že se z toho iluzivního dokonalého světa nechce zpátky do reality - vyjít z kina ven je jako procitnout z krásného snu, do kterého by se chtěl člověk zase vrátit. UPDATE 4.1.2021 - Napodruhé mě to bavilo snad ještě víc, ten film je úžasně vtipný, má to velmi příjemné tempo, skvělé obsazení, a ústí to ve velmi podařené rozuzlení. Selena Gomez mi sice přijde lehce věkově ustřelená od Chalameta i Fanning, ale budiž, pořád vypadá hodně mladě. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Poetický, zasmušilý Woody zřejmě dělá tímto nezvyklým počinem konec za svou kariérou. Pro jeho fanoušky bude tenhle nenápadný klenot zřejmě hůře přijatelný, není to Woody sršící vtipem téměř v každém dialogu, spíše bilancuje překvapivě ústy nastupující umělecké generace, vyznává se ze svých lásek a navazuje tak na Půlnoc v Paříži tím nejroztomilejším možným způsobem. Vlastně nejen na ni, těch odkazů na Woodyho předchozí práci bychom v tomto bilančním snímku našli více. Tento film je lahodný. ()

Reklama

Reklama