Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

Petra321

Pekný námet na film, skvelá myšlienka, úžasné herecké obsadenie. Tom Hanks ako záporná postava síce nič extra, ale zachránili to Emmou Watson. Len som nejako nepochopila ten koniec. Najprv išla proti nemu, potom šla s ním, potom zase proti nemu, potom zase s ním, zase proti nemu a pred koncom to bolo celé mierené proti nemu, ale ten koniec... nepochopila som o čo tam presne išlo.. ()

Mamlas

Zajímavě udělaný film o komunitě vypatlanců pod vlivem sociální sítě a firemní kultury. Bylo by zdlouhavé to popisovat, je třeba to vidět. Každopádně GDPR je mi rázem o kus sympatičtější a ani ta EU byrokracie nevypadá vždy až tak špatně... ()

jayman

Nedôsledný a nedostatočný thriller o digi-dystópii, ktorá je vlastne utópiou. Hra sa rozohrá a naraz skončí a záver nás nikam nevezme, nijako nás neuspokojí. Vďaka aspoň za plytkú, hoci dejotvornú Mercerovu líniu. ()

Seal269

Téma, které film řeší je velmi aktuální. Postava naivní a zapálené Mae je uvěřitelná a dobře zahraná. Bohužel filmu ubírá jednu hvězdu závěr. Neříkám, že by film měl skončit klasickým klišé, kdy by se Mae odvrátila od moderních technologií a žila opět život jako předtím, ale to co jsem viděl mne moc neuspokojilo. Koukatelné to je, ale žádný zázrak nečekejte. ()

Hemlock

Dobrá myšlenka, která je tak trochu nedomyšlená... Sociální sítě jsou jedna věc, ale už vidím, jak se normální člověk s radostí vzdává soukromí a sdílí o sobě vše - chujovina. Film se tváří zajímavě, celou dobu drží diváka v napětí a pak je najednou konec, takže to zpětně působí tak neurčitě. Emma to zahrála slušně, ale víc jak trojec dát filmu, který mi toho moc neřekl i přes to, že The Circle má vědět vše, prostě nemůžu - 55%. ()

tkey

Na podobné téma bylo v poslední době natočeno mnoho snímků a já se nedivím proč. Technologický pokrok nám dává mnoho nástrojů, které se dají využít k dobrým a nebo špatným účelům. Ve spojení s mamonem je pak cesta ke špatnému využití pravděpodobnější. Film poukazuje také na pokrytectví - ti co hlásají největší transparentnost často moc transparentní nejsou. Vše musí být v rovnováze, to mi na tomto snímku chybělo, z extrému do extrému, ale celkově to byla dobrá podívaná. ()

fordhont

Začátek konce soukromí kvůli sociálním sítím a jejich nativním uživatelům. Přestože je zde ukázáno toto nebezpečí, nejsem si jistý, že na konci dostatečně varuje před tímto sociálním pru*erem. ()

Tominni

Tak kam až v rámci soukromí budeme chtít zajít? Pokud už něco máme, proč bychom vlastně neměli nařídit povinné volby? Ano, nejsem transparentní, tajemství nejsou lži...........Zajímavý film, který paradoxně solidně graduje, ale posledních třicet minut překvapivě ztrácí tempo. Emma Watson je fajn, škoda, že postava Toma Hankse nemá vůbec prostor. Zajímavé myšlenky, průměrné zpracování. ()

strachon

Myšlenka v jádru dobrá (za to zřejmě poděkujme předloze), natočeno vcelku líbivě, ale je to velmi slabý odvar, všechno až příliš prvoplánové, přímočaré, předvídatelné, okaté... Nějakého napětí nebo překvapení je ve filmu minimum, i nějaký přirozený vývoj charakterů a jejich motivací chybí. Celkově docela naivní dílko. ()

PlysovyMacko

Film sa venuje sociálnej sieti, ktorá prepája všetky aspekty života jednotlivca. Otázky, ktoré sa riešia ani hlavná myšlienka nie sú ničím prevratné a vlastne ani neviem o com to bolo, lebo nosný dej chýba. Emma hra to co vždy. A ľudia sú strašné ovce. ()

Joya.ma.hlad

Zajímavý nápad ale bohužel ne v příliš dobrém příběhu bez hloubky. Postavy i náměty se tam ztrácely bez většího využití a i když se na film hezky koukalo, plynul tak nějak bez žádného nadšení nebo překvapení. ()

Sakulnikov

To, že je hlavní hrdinka extrémně blbá a naivní je záměr, který se povedl. To, že je je ten film nudný, překombinovaný a nic neříkající už bohužel ne. Spousta témat, spousta nápadů, ale vlastně nevyužité - řeší je prvoplánovitý problém, že ne každý chce být online, a řešením je, že je k tomu donutí. Emma dobrá, ostatní ale příliš málo prostoru. ()

Plaque

Plytké ako miestny potok a pritom to malo neuveriteľný potenciál. Presne ako v tom potoku - voda tečie, občas narazí na kameň, občas ju vyruší nejaká haluz alebo zákruta, no inak nič. Tečie a tečie a tečie až zovšednie skôr, než od toho odvrátime pohľad. Ak do toho potoka vkročíte, tak noha sa zaborí do kopy bahna, ale vody zostane stále málo. Silná metafora, viem, ale nič iné mi pritom nenapadlo. Vzišla z toho iba nejaká appková táranina všemocnej spoločnosti snov, ktorá sa celým svojim prostredím snažila náramne pripomínať nemenovaný prehliadač alebo nemenovanú sociálnu sieť. To však nestačilo a tak sa tento film pobral do zatratenia skôr než stihol vypadnúť z programu kín. ()

Kytarka

Na úvod bych ráda řekla, že jsem vděčná za to, že jsem se nechala ovlivnit procentuálním hodnocením na ČSFD a nešla do kina. Není to tak, že bych neměla ráda Emmu Watson a nemilovala příběhy o tom, jak se může současná situace (v čemkoli) zvrtrnout. Emmu Watson miluju a tyhle typy příběhů taky. Ale. Velké ale... Co na tom, že nápad na film je skvělý, když dramatická zápletka se dramaticky jen tváří, postavy jsou strnulé, unylé a hrají nedůvěryhodně. Ano, bohužel v tomto případě hrála nedůvěryhodně i Emma. Neříkám, že se to vyloženě nepovedlo, ale mohlo se to povést mnohem lépe a stačilo by jen trošku. Jen trošku přitlačit na pilu a dát tomu víc. Finále se totiž dalo vykroutit do mnohem větší vrtule a je to velká škoda. Takhle zůstala jen hořká pachuť na rtech a pocit, že kdybych za to vyhodila peníze a vážně šla do kina, tak je mi to dost líto. Což je v případě takového hereckého obsazení až k pláči. ()

MrDorry

Bush*it! Brainwash! To jsou dvě slova která se mi honila hlavou při pomyšlení na ideu jako je "Circle." Snímek je dobře herecky obsazen ale dle mého názoru jsou výkony herců nanejvýš průměrné. Příběh je slušný a já osobně jsem je pochopil jako varování, nicméně film mohl být rozhodně lépe natočen. 60% ()

madam.art

Nápad předčil scénář a režie nepomohla. Čekala jsem thriller a dostala poučku o falešnosti a zákeřnosti světa sociálních sítí. Jednání hlavní hrdinky nevyrovnané; někdy jasnozřivá, někdy - pardon - úplně blbá. Pár dobrých nájezdů k větší akci vyzní do prázdna. Například postava Tye vyloženě podivná...nechci spoilerovat, nepíšu více. Závěr z mé strany zůstal nepochopen. Promarněná příležitost. ()

FosaCZ

Ona už ta knižní předloha nebyla žádný zázrak. Ale film je ještě o poznání slabší. Na to, že vypráví o vizionářských technologiích, je ukrutně nepokrokový a nezáživný. ()

jokino

Tento film je, podla mňa, úplne zbytočná vec. Pri jeho sledovaní som vôbec nič necítil. Atmosférou úplne plitký, dialógy oničom a poukazuje na niečo, čo už existuje pekných pár rokov.. Myslím si, že dnes je pomocou mobilných technológií a xy najrôznejších aplikácií, čo nám síce majú, alebo teda by aspoň mali uľahčovať život, no z iného uhlu pohľadu sme práve vďaka nim sledovaní asi všetci.. A akékoľvek súkromie dnes v tichosti odišlo niekde ta-tam.. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců