Spievankovo a kráľovná Harmónia

Hudební / Rodinný / Komedie

Slovensko, 2017, 70 min

Ide o vynikajúco spracované, pútavé a náučné, muzikálové dielko pre deti. Áno, hneď od prvých chvíľ je zrejmé že dospelému divákovi asi Spievankovo nemá moc čo dať akurát podaktorým dáke to mravné poučenie ale pre deti sú Mária Podhradská a Rišo Čanaky bohovia. Keď k tomu pridáme zoskupenie toho najlepšieho čo momentálna slovenská muzikálová scéna ponúka v podobe hercov ide o vynikajúci muzikál pre najmenších. Ja sám som sa dostal do kina iba vďaka mojej ratolesti, ktorá Spievankovo jednoducho miluje a myslím že môj malý nie je jediný a teda bude mať aj tento diel, dúfajme že nie posledný, úspech. 99%(18.10.2017)

• moviefreak

Nechtiac som to videl. Priznám sa :D Ale za kreativitu dám hviezdičku :)(13.10.2017)

TOP film. 90%(25.11.2017)

Na slovenské pomery veľmi dobre spracovaný muzikál. Treba k nemu pristupovať divadelne, nie filmovo. Predsa len, finančne by bolo náročnejšie dať mu epickejší rozmer. Čo sa týka hudby, kvalitné aranžmány. Pre malých ako stvorené. Zároveň nadväzuje na starú tradíciu detskej produkcie na Slovensku.(16.11.2017)

Tento krát som sa rozhodol nehodnotiť to cez pohľad mojich detí, ale cez vlastný. Kulisy sú ďaleko prepracovanejšie, celého cirkusu sa účastnia buďto poprední alebo aspoň známi slovenskí herci a aj piesne sú v mnohých prípadoch chytľavé. Taký slimák v podobe Vojteka, alebo žabka Gabka sú dokonca zábavné aj pre dospelých. Vysvetľovanie nástrojov je viac ako zrozumiteľné a popravde aj pre mňa veľmi poučné. No napriek všetkým týmto pozitívam to podľa mňa celé ako zámer stráca na atraktivite. Nová téma, viac peňazí v zákulisí, ale tak nejako je to dokola stále to isté. A áno, deti to môžu a pravdepodobne aj vidia inak. Ok, veď evidentne nie som cieľová skupina, i keď dvd treba kúpiť a sponzorom detí je ešte stále rodič.(29.12.2017)

Spievankovo po šiesty raz opäť nesklamalo, určite nie najmenšie publikum. Tentokrát to má normálne aj príbeh, ponaučenie, je to opäť svižné a deti z toho nespustia oči. A navyše pretlak známych tvárí. Podhradská a Čanaky to proste vedia. 50 %(31.5.2018)

Tvorcovia Spievankova sú zaručená istota kvality a aj úspechu. Opäť po roku s novým nápadom na detský muzikál v ktorom im pomáhajú naši známi umelci. Deti budú zaručene spokojné a myslím si že aj rodičia s nimi.(19.11.2017)

Dobré choreografie, chytľavé pesničky, krásne ženy prekvapivo. 6,8/10.(4.1.2018)

No proste pre deti, ja to neviem posúdiť, ale deckám sa to páči. Presne trafili miesto na trhu.(15.11.2017)

To tu zasa odbornikov.Kam to malo smerovat to aj smerovalo,u nas za 5(23.12.2017)