Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

Lukkyn

Smíchu jsem měl tolik, že se mi nevešel do škatule a musel jsem ho dávat do homoly!" :-) Krásné vystoupení nezapomenutelného Vlasty Buriana. Je to s podivem dnes mi je 22 let a stejně mě nejvíce rozesměje film starý 7O let!!!Filmy s Burianem mi vždycky zlepší náladu a jen tak se neokoukají!!Škoda, že dnes už takové filmy nevznikají :-( ()

dracekt

Tohle mi zabere vždy, když přijdu mrtvá z práce. Pan Ducháček je úžasný, roztomilý a vysoce zábavný. A kde měly ležet ty peníze pane doktore ? :-) ()

Manunecka

Toto je pro mě nejlepší film Vlasty Buriána a zároveň můj nejoblíbenější film vůbec. Můžu si ho pouštět stále dokola a nikdy mi nezevšední. Hlášky typu: "To se radši pověsím sama! - "To je nápad! A my Vám řekneme kam." jsou prostě úžasné. ()

stado

Jeden ze dvou nejlepších filmů s Vlastou Burianem. Skvělé! Mimochodem ten druhý film je U pokladny stál. ()

Felliniclub

"To je ptáček, pan Ducháček!" Advokátní koncipient Ducháček (Vlasta Burian) si ví vždy rady. Doktor Faukner (zamilovaný trouba), Julie (andělská - zatím budoucí - potvora), Juliina nafoukaná rodina s nahou zadelí, opocený Zamoski a rozhádaní manželé, ti všichni jsou zde pro Ducháčka. Hraje si s nimi, používá je a využívá, plete je a mate, aby nakonec šéfa i s budoucí potvorou zasnoubil, manžele uchránil rozvodu, nafoukanou rodinku zachránil a opoceného Zamoského doběhl. A proč mu to vychází? Protože mu to všichni baští. A proč mu to všichni baští? Protože je to Vlasta Burian. Čili: Hraje se v tempu, svižně a každý ví, kde má svoji lajnu, jen Ducháček má celé hřiště. A skóruje. ()

dogrose

Inteligentní komedie, koukatelná i po 70 letech zejména díky Burianovi a jeho nesmrtelným hláškám. Nezapomenutelné scény, např. když obtelefonovává klienty s žádostí o příspěvek na palmární účet ("ten, co vypadá jako opičák, říkáme mu Tarzan"), nebo když potřebuje získat od rozvodu chtivých manželů oněch 25 tisíc, jsou požitkem. Osobitá kreace Čeňka Šlégla (obdobně i v Katakombách, nebo v Burianovi, jak prášil). Jeden z pozdějších Burianových filmů, kdy už kamera a střih za něco stojí, takže to vypadá jako film a ne jako divadelní představení. ()

the_weaver

Dosť nevyrovnaný film, niektoré úseky majú slušné grády, niektoré sú zase zbytočne naťahované, asi podľa toho, ako sa scénárista vyspal. V niektorých scénach som dokonca ani nerozumel motivácii postáv. Nad priemer tento film vynáša jemne bláznivý herecký výkon Vlastu Buriana a jeho pamätihodné hlášky. ()

Chlo0opek

Vlasta v roli, která mu sluší. Na rozdíl od Přednosty stanice komedie i s kvalitním dějem. Julie místy až moc nesympatická, proto "jen" 4*. ()

Ludva

[2009-04-08] * Verbální humor Vlasty Buriana v plné parádě. První třetina je jeho nepřetržitou a dokonalou exhibicí ("Milostivá si přeje nějaké občerstvení? Výborně, otevřeme na dámu okno."). V prostřední části poněkud zvolní (ale ne moc: "Jak to auto zdůvodníte? Tak řekněte, že jste vyhrál v kroužkách gipsovou kočku, a že jste ho za ní vyměnil."), aby se mohl rozvinout a zkomplikovat děj, a aby se v závěru opět rozparádil: "To je bůžek? To není milostivá paní? Je, že jo?" * Láska je krásná věc, ale jak to leze do peněz, je lépe býti člověku samotnému. ()

Andrew1987

Opäť ide o jednu z lepších komédií s Vlastom Burianom. Nie je čo dodať, Vlasta v starej dobrej forme a dokáže vždy pobaviť. Najviac oceňujem scénku, počas ktorej šikovne získa peniaze od rozvádzajúcich sa manželov. Typická stará dobrá Burianova improvizácia a dôvtip stoja za to! Na moje najobľúbenejšie burianovky Přednosta stanice a Nezlobte dědečka však nemá. Preto len štvorka. ()

LEOM

Spolu s pokladnou nejlepší Burianův film množství nezapomenutelných hlášek a scén, které nemá šanci nikdo trumfnout. ()

RaxK

Asi nejlepší film s Vlastou Burianem prošpikovaný nenásilným humorem od začátku až do konce. Možná nebýt Buriana nebylo by to ono. Byl to opravdu skvělý komik. ()

Profík

Pro mě druhý nejlepší Burianův film, spousta skvělých gagů a nezapomenutelných scén, kdy se zuby nehty snaží udržet pan Ducháček chod advokátní kanceláře aristokratům a dalším navzdory. 92%. ()