Reklama

Reklama

Dva nepravděpodobní společníci se vydají na nebezpečné dobrodružství přes neprozkoumanou planetu a snaží se utéct z nebezpečné a dezorientující reality, kde všechny myšlenky je vidět a slyšet... Na planetě, kde žije Todd Hewitt (Tom Holland) všechny ženy zmizely. Muži jsou zase postiženi “hlukem”, sílou, která zveřejňuje všechny jejich myšlenky. V tomto nebezpečném světě nouzově přistane se svou vesmírnou lodí Viola (Daisy Ridley). Todd ji objeví podle zvláštního ticha a přísahá, že ji ochrání. Bude však na to muset najít vlastní vnitřní sílu a probojovat se tajemstvími planety. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (177)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Vidno, že to tu slabě hodnotí lidé, kteří za sebou mají přečtené knížky předlohy. A nedivím se jim. Po návštěvě wiki a přečtení shrnutí příběhu první novely mi tohle přijde jako vykostěný kousek. Pokud by z toho udělali 3 filmy a pořádně příběh rozvinuli, mohlo by to být lepší. Já však novelu nečetl, takže hodnotím film jako takový a myšlenka se mi hodně líbila. Plno věcí nevysvětlených, což mě doslova žralo (preacher, mayor, jejich impulsy), ale snímek jsem si užil a Tom působil jako takový vážnější spiderman :-) Zlé to rozhodně nebylo. Kéž by to zfilmovali jako seriál. Pořádně. To lore tam má potenciál. Don't think about thinking... 65 % ()

Michalechal 

všechny recenze uživatele

Námět vypadá na první pohled skvěle. Sci-fi o obsazení jedné planety výsadkem ze Země, o původních obyvatelích, jakožto nepřátelích, kteří měli zabít všechny ženy kolonizátorů a o myšlenkách obyvatel, které se na planetě zhmotňují a je obtížné je před okolím skrývat. A to byl možná ten problém. Todd (Tom Holland) postupně zjišťuje, díky havarované vesmírné lodi, co se ve skutečnosti na planetě přihodilo, když všechny ženy zmizely. Ale jeho pouť za poznáním, spojená se seznámení se s neznámou přeživší z vesmírné lodi, je víc než znepříjemněná opakovanou (spíše neúspěšnou) snahou o ovládání hlasitých a viditelných myšlenek. Jelikož je nejmladší z osady, měl nejméně času se to naučit a tudíž jeho myšlenky pro mě byly už dost otravné. Jinak se mi nápad moc líbil a je to materiál snad pro celej seriál! ()

Reklama

Lokutus 

všechny recenze uživatele

Těžko vzhledem k historii projektu, obsazení plnýmu módních polen a v zásadě nezfilmovatelný předloze čekat něco víc než kolosální průser. Výsledkem je chaoticky vtipná až nevzládnutá směs nahodilejch nudnejch scének, nefungující kontinuity (fotřík na cestě do/z stodoly vystřídá troje různý brejle) a nesnesitelný ústřední dvojice. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že předlohu neznám a tím pádem jsem ji ani nečetl, ale jestli je to stejný blábol jako tenhle film, pak se k ní asi ani přiblížit nechci. A já blbec tomu nějaké naděje dával... Sice to má dobrý nápad a je to slušně natočené, ale k čemu to je, když celý film je jen nudná teenagerská romance, kde ten nápad, že každý slyší každého myšlenky, vůbec není nějak víc využitý. Tohle bych asi ještě přešel, jenže celý ten děj je úplně dementní, vůbec nedává smysl a především je na tom znát, jak strašně odfláknutý scénář to má. Tady fakt šlo jen o tu teen romantiku, protože co se stalo na Zemi a jestli se tam dá vůbec ještě žít se nedozvíme, o té planetě Nový svět se taky nedozvíme VŮBEC nic a stejně tak o tom jak na ní společnost funguje a ti mimozemšťané tam taky VŮBEC nemají žádnou roli a opodstatnění, přitom já bych o nich rád věděl mnohem víc. A na základě čeho se v tomhle světě určují povolání? K čemu je vůbec kazatel, když o něm všichni říkají, že je k ničemu? Co on tam měl vlastně za roli? Na co vůbec ti z té první osady chtěli tu holku? Ty osady mezi sebou komunikují nebo ne? Pořád jsem čekal kdy se to konečně rozjede, odhalí se něco velkého ohledně toho čtení myšlenek a těch mimozemšťanů, vypadne z toho aspoň trochu zajímavá pointa, jenže jsem evidentně byl strašně naivní, protože ten film je tak strašně dementní, že snad i já bych napsal chytřejší scénář. Je to stejná kravina jako třeba Dárce, ale ten se od Chaos Walking liší (a je lepší) v prvních 15 minutách, protože ty jsou v Dárci aspoň atmosférické a mají nějaký potenciál. Tady jsem se nudil od začátku do konce, protože ten film je strašně mdlý, naprosto zahazuje všechny karty co má a vypráví ten nejnudnější a nejotřepanější možný příběh, jaký má k dispozici. Tohle fakt natočil tvůrce Na hraně zítřka? Že to radši nedali natočit Zemeckisovi... Btw tenhle film má snad tu nejhůř napsanou zápornou postavu všech dob. Starosta té první osady, kde žijí jen muži, SPOILER vyvraždil všechny ženy proto, že... vlastně ani netuším. Prostě jen tak, vykazovaly slabost, asi. To je teda super starosta, by mě zajímalo, jak by v osadě se samými chlapy chtěl třeba obnovovat populaci. A co třeba láska? Proč někdo z té osady dopustil zabití svojí milované manželky, přítelkyně, sestry? A když si tam všichni z nějakého nevysvětlitelného důvodu (btw na to jsem taky čekal, že se ta divná schopnost nějak vysvětlí - a ono prd) můžou navzájem číst všechny myšlenky, jak je možné, že Todd za celý svůj život NIKDY nezjistil pravdu, když všichni okolo to vědí? KONEC SPOILERU To tam těm chlapům se schopností číst si navzájem myšlenky asi kleslo IQ na 20, jinak si to nedokážu vysvětlit. Mě je z Chaos Walking vlastně docela smutno, protože takhle strašně promrhat veškerý potenciál, to se vidí fakt málokdy. Ale jestli je taková i předloha a Liman se ji snažil natočit co nejvěrněji, tak asi pláču na špatném hrobě... Lepší 1* ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

o Chaos Walking sem dopředu věděl jen tolik,že ten film existuje.Nic víc sem si o něm nezjišťoval a ani trailer sem neviděl.Důsledkem toho bylo,že prvních minimálně deset minut jsem byl akorát zmatený a celý ten nápad s hlukem mi přišel maximálně otravný a opravdu chaotický.Postupem času sem si nicméně zvykl a dal sem Limanovi a spol šanci.Bohužel Chaos Walking ale není dobrý film.Tím spíš,že se nejedná o žádnou lacinou béčkovou produkci,ale v normálním předcovidovém světě o regulérní áčko,které by jindy šlo nejspíš s velkými očekáváními do kin.Ve výsledku vůbec nevadí,že tu prakticky úplně absentuje jakákoliv akce,pokud by ovšem byla vyvážena něčím jiným a to bohužel není.Nová planeta není ničím zajímavá a krom "původních" obyvatel (kdy uvidíme jednoho na cca 3 minuty) nenabízí vůbec nic.Celé to vlastně působí jako zbytečně rozvleklý pilot k nějakému novému seriálu od Syfy a to rozhodně není lichotka.Kdyby se povedlo alespoň víc využít známe tváře,jenže ani to se nedaří.Holland tu po několika skvělých rolích vypadá ztraceně,Mikkelsenův záporák je pouze jednorozměrná nezajímavá figura,jehož motivace je navíc taková vágní a Daisy Ridley bude ještě dlouho bojovat s tím aby vystoupila ze stínu Rey...40% ()

Galerie (71)

Zajímavosti (17)

  • Film sa natáčal s otvoreným scenárom, takže počas nakrúcania sa ešte menil. (Arsenal83)
  • Film bol komerčným prepadákom, keď zarobil len 27 miliónov oproti rozpočtu 100 miliónov dolárov. (Arsenal83)

Související novinky

Kdo převzal roli Grindelwalda?

Kdo převzal roli Grindelwalda?

26.11.2020

Před dvěma týdny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. intenzivně jedná s hercem Madsem Mikkelsenem o jeho možném nahrazení Johnnyho Deppa v roli čaroděje Gellerta Grindelwalda ve třetích… (více)

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

02.10.2020

Ještě než se Doug Liman vydá spolu s Tomem Cruisem do vesmíru, chystá se režisér natočit pandemicky heist thriller Lockdown. A jeho nízkorozpočtová novinka už dokonce má i obsazení. V hlavní roli si… (více)

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Reklama

Reklama