Další záměna osob v podání vynikajícího Vlasty Buriana. Skvěle se předvedl. Tentokrát ho vidíme dokonce v trojroli. To byl herecký koncert. Hraje mladého muže Emana, falešného strýčka Jonáše a pravého strýčka Jonáše, který přijede z Ameriky. Mě se ten sádrový trpaslík taky nelíbil. Ta potvora by mi musela z domu okamžitě.(1.10.2009)

• WANDRWALL

Zlobit dědečka by děti neměli. Ale tenhle dědeček je čipera a snaží se diváky chutně bavit!***12.3.2011(12.3.2011)

"Do Ameriky jezděj parníky, když tam přijdeš, připadá ti všechno veliký. Je to fakticky hrozně praktický, jet do Ameriky a umět anglicky." Angličtina Vlasty Buriana umí pokaždé rozesmát, podobně jako jeho tanečky, grimasy či zpěv a různé převleky. K plnému počtu moc nechybí, protože Karel Lamač natočil vskutku perfektní komedii. Good odpoledning. Yes allright.(3.5.2016)

Prvá polhodina čerpá z nemých grotesiek, potom príde na rad hovorené slovo, na ktorom bude stáť všetok vtip. Ten má svoje lepšie aj horšie chvíľky, asi najpamätnejšou sekvenciou je "vyvraždenie" celej rodiny v USA. Bohužiaľ po tomto vrchole sa príbeh už len tak trmáca do konca, keď to je síce všetko strašne bláznivé, ale už nie príliš vtipné. Na rok 1934 ale dobré....moje pocity zhrnul woody v komentári. Len tie základy nesiahajú do Číny, ale do Japonska.(25.12.2015)

Dost ukňouraný film a k tomu opět namachrovaná Adina.(29.5.2014)