Ledové království: Vánoce s Olafem

• USA Olaf's Frozen Adventure (více)

V krátkém filmu Ledové království: Vánoce s Olafem od Walt Disney Animation Studios prožívají sněhulák Olaf a sob Sven veselé vánoční dobrodružství. Princezna Anna a královna Elsa připraví v království Arendelle vůbec první oslavu Vánoc. Obyvatelé městečka však z oslavy rychle odejdou, aby si užili vlastních rodinných vánočních tradic. Královským sestrám dojde, že samy žádné rodinné tradice nemají. A tak se Olaf se Svenem vypraví na cestu skrz naskrz Ledovým královstvím, aby pro Annu a Elsu našli ty nejlepší a nejkrásnější vánoční tradice. (Falcon)

papadoce

Krátke, plné pesničiek (slabá stránka), nabušené humorom (mega silná stránka). Účel splnilo, štyridsať ročného infantilného idiota rozosmialo, deti umlčalo. Paráda. ()

ostravak30

Ale jo, na těch jednadvacet minut a na Vánoce to pro děti může být zábavné. A ty, co milují Ledové království zvlášť. I má dcera s nadšením koukala na "sobíka". Filmeček oplývá opět velkolepou hudbou, ale není tak hitová, jako ve filmu, což by ale na druhé straně nedávalo smysl, kdyby tomu tak bylo. I tak je vcelku povedená a líbí se mi zapojení s klepáním na dveře. Co mi ale přišlo zvláštní bylo, že lidé v království mají české zvyky. Opravdu tam mohou jíst kapra? Do českého dabingu to sice dává logiku, ale přeci jen to působí divně. A nelíbila se mi ani animace ve stylu PC hry anebo vyšívání na svetru. Tvůrci se navíc dopustili i jedné chyby, když hlavní hrdinka nejprve zírá na truhlu plnou rukavic a najednou je v ní krabička, která tam prve nebyla. Pro děti milující původní pohádku může být tohle něco jako Večerníček. Pro dospěláky úsměvná zábava s vtipným sněhulákem. ()

Víteček

Asi nejotravnější Disney postavička fungující jako test pro ty, kteří jsou dostatečně odolní a přetrpí dvacet minut hrůzy před Coco. ()

blondboss

Vianočná americká hovadina, ktorá sa dosť primitívnym spôsobom už len priživuje na značke Ľadového kráľovstva. Olafa mám síce ako postavičku rád, ale tento kraťas nebol ani vtipný, ani pohodový, skôr len taká zmes nudných skečov za tónov celkom príjemných pesničiek. Videl som už aj lepšie animáky. 40 % ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Krnac

Disney urobilo už oveľa lepšie veci na vianoce (odporúčam zbierku krátkych-filmov Kráľovstvo zimných rozprávok ) ale toto je robené dosť do počtu a narozdiel od Oslavy v ľadovom kráľovstve je to len snaha dotvoriť dej. ()

NikiVai

No to to bylo kjášný. Já chci bydlet v Elsině království. A chci a chci a chci :))) Milá vánoční pohádka, cílená a kouzlo Vánoc. Na to být spolu a dělat něco pro druhé. Líbí se mi český dabing, že je přizpůsobený našim končinám a našim dětem ... např. jdeme smažit kapra nebo přijde Ježíšek. ()

AdelleR

Kdo má rád vánoční sentiment a Olafův humor, tak tady prostě nelze šlápnout vedle. Koukám na to každý rok a každý rok se u toho bavím. Snaha seskupit všemožné tradice, kdy platí „co se může pokazit, to se pokazí", do toho pár milých písniček a je to vánoční jednohubka jak vyšitá. ()

Stenli3

Já naopak musím říct že se mi tento animák líbil, musím podotknout že to přeci jen nemá být pro dospělé ale pro ty menší, a hodit do krátkého příběhu hravou podstatu vánoc v podání legračního sněhuláka Olafa byl dobrý tah. Málokdo v dnešní době drží vánoční tradice. Jinak za mne super. ()