Ledové království: Vánoce s Olafem

Animovaný / Krátkometrážní / Dobrodružný

USA, 2017, 21 min

Jac Schaeffer

Roy Conli

Světem milovaný roztomilý sněhulák Olaf je v pauze mezi 'úspěšným' rodinným muzikálem a jeho (snad?) připravovaným sequelem zase zpátky, aby nám v menší míře ukázal příběh oblíbených hrdinů ve vánočním čase. Nebýt zpívaných pasáží, které jako odpůrce muzikálů nemůžu vystát, byl by tohle hezky vyhlazený animovaný kraťas, jenž by předčil i obdobně laděnou Shrekoledu nebo Kung-Fu Pandu slavícího svátky. O slovenském dabingu se na této databázi raději zmiňovat nebudu.(16.12.2017)

Vánoční tradice se mají dodržovat a o těch rodinných to platí dvojnásob. Všichni jistě nějaké máme. Takže pomalu ale jistě začínám přemýšlet o těch našich. Jsou to jedny z těch vzácných a mimořádných chvil. Hlavně, že se sejde rodina a všude se rozhostí klid a pohoda. Beru tenhle animák jako takový malý vánoční bonus, ale celkem milý. Nic víc to není. Ještě, že je tam Olaf, díky, kterému to jede.(17.10.2019)

Olaf je stále fantastický a jeho vtipy vždy dobre pobavia. Ostatné animované postavy tomuto milému snehuliakovi zdatne sekundujú, no najväčiše negatívum kraťasu Olaf's Frozen Adventure vidím v nedostatočne pútavom príbehu, ktorý väčšinu času stavia na zbytočne veľkom množstve piesní. Výsledné dojmy sú teda značne zmiešané __ Viac deja, menej skladieb a bolo by to o.k.(6.1.2018)

Ako každý úspešný animák, aj Frozen musel dostať svoj vianočný špeciál. Dej je ešte nepodstatnejší ako je u takýchto počinov bežné, prím hrajú pesničky (ktorým som mal problém rozumieť aj v slovenskom dabingu, občas to speváci ťahali až niekam k Chipmunkom). Síce nie som cieľovka, ale oproti Shrekoledám a Vianočným dobrodružstvám Kocúra v čižmách je to stále pecka. 5+/10(14.12.2017)

Ale jo, na těch jednadvacet minut a na Vánoce to pro děti může být zábavné. A ty, co milují Ledové království zvlášť. I má dcera s nadšením koukala na "sobíka". Filmeček oplývá opět velkolepou hudbou, ale není tak hitová, jako ve filmu, což by ale na druhé straně nedávalo smysl, kdyby tomu tak bylo. I tak je vcelku povedená a líbí se mi zapojení s klepáním na dveře. Co mi ale přišlo zvláštní bylo, že lidé v království mají české zvyky. Opravdu tam mohou jíst kapra? Do českého dabingu to sice dává logiku, ale přeci jen to působí divně. A nelíbila se mi ani animace ve stylu PC hry anebo vyšívání na svetru. Tvůrci se navíc dopustili i jedné chyby, když hlavní hrdinka nejprve zírá na truhlu plnou rukavic a najednou je v ní krabička, která tam prve nebyla. Pro děti milující původní pohádku může být tohle něco jako Večerníček. Pro dospěláky úsměvná zábava s vtipným sněhulákem.(30.12.2019)

• - Film sa v niektorých kinách premietal pred filmom Coco (2017). (DRIV3R)