Contracted: Phase II sa začína tam, kde sa prvý film skončil. Riley (Matt Mercer) sa snaží nájsť človeka, ktorý je za prepuknutie nákazy zodpovedný, aby tak mohol zabrániť jej ďalšiemu šíreniu. Problémom je, že známky vírusu sa začínajú prejavovať na jeho blízkych i na ňom samom. (Marceloo)

George Stobbart

Necelé 2 roky starý "Contracted" bol len priemernou, pozerateľnou jednohubkou, a to, že vzniklo pokračovanie ma vcelku prekvapuje; hoci vydarený finálny záber tomu trochu nahrával. Osobne by som však ocenil, keď už takýto sequel vôbec vznikol, aby bol v duchu tradičných pokračovaní; väčší, agresívnejší, odviazanejší - veď to finále jednotky tomu priam nahrávalo! A problémom je, že hoci dianie priamo nadväzuje, tak sa to až nevhodne rýchlo ututlá a film si rýchlo pokračuje vlastným smerom, ktorý je viac-menej akýmsi remakom z pánskeho pohľadu. Síce je tu viac nakazených a nejaká snaha o osvetlenie dejového pozadia + následné vyšetrovačky, no nie je to vlastne nič, čo by stálo za pozornosť. Aspoň mňa to teda moc nebavilo, takže pokiaľ príde aj troječka, na ktorú si koniec už drzo nabieha, tak poprosím, aby bola trochu snaživejšia a nie tretí krát to isté v inej šušťačke. ()

Hamaradža

Natočené nie až tak zle (možno i trochu podhodnocujem, napríklad scéna na záchode bola super!) ale scenár druhého contracted skrátka kradne kde sa dá a potvrdzuje známe príslovie, že opakovaný vtip už nie je vtipom. Titulková scéna navyše napovedá tomu že pôjde o ďalšiu telenovelu na štýl Saw ságy (amen tma). ()

corpsy

Prvá časť, bola pre mňa viac ako príjemnou hororovou záležitosťou, ktorá aj napriek utrhnutému koncu, mala svoju celistvosť. A hlavne mala grády a tajomno. Tu sa už len varí z vody a stále to nekončí. Možno som to aj čakal, ale nejako nedúfal. Prvá polovica má to svoje z jedničky, ten zvyšok má však diagnózu sequelitis. A vo väčšine prípadov, vieme ako to končí. ()

Necrotongue

Z pokračování vydařeného snímku jsem měl silné obavy a ukázalo se, že byly tentokrát na místě. Tvůrci potřebovali navázat na předchozí dění, a tak jim nezbylo, než zopakovat stejný proces s jinou postavou a v kratším čase, což už mě pochopitelně příliš nebralo, a aby mohli přidat něco nového, rozjelo se vyšetřování, s nímž přišla i akce. Já jsem pak ale viděl hlavní problém v tom, že se rezignovalo na snahu dodat i druhému dílu podobnou atmosféru, jakou měl původní film. Takže ano, byly vředy, byli červi, byla nekróza, probíhaly autooperační zákroky jako z prvního Terminátora, ale kýžený efekt to na mě nemělo. A když už bych tento fakt pominul, stejně bych nemohl být spokojen, protože se mi nedostalo důležitých vysvětlení ve spojení s úhlavním zlounem. Co jeho imunita? Odkud se vzal virus? Já chápu, že se tvůrci nechtěli pouštět do odpovědí, které by byly mnohem složitější než samotný příběh snímku, a že jejich projekt neměl vyšší ambice, pak se ale měli pustit jinými stezkami, protože si takhle sami naběhli na nůž. Jako Alice... / Poučení: Věta: "Mít červa/brouka na mozku", tady dostala úplně nový rozměr. ()

*CARNIFEX*

"Contracted: Phase II" je plnohodnotné pokračovanie o hlupákovi, ktorému premýšľanie rozumom prišlo natoľko zbytočné, že sa pri nadievaní "pouličnej" lezby ani neunúval namáhať rohovky, aby sa presvedčil, do akej rozpálenej trúby pchá svoj malý párok. No a keď sa rozhodol, že oželie aj samotný smrad z kundy, ktorý bol cítiť až k susedom od Hanušovic, len aby si konečne po roku a pol vrzol, začína si uvedomovať, že tento krát ho postihla omnoho závažnejšia infekcia ako je A.I.D.S. Podarí sa mu zastaviť neznámu nákazu, za ktorou stojí neznámy muž bez identity? Toto snáď samotní tvorcovia ani nemohli myslieť vážne. To už musí divák ozaj prehltnúť toľko sračiek, aby si aspoň z časti užil po čom mu hrdlo ráči? Okrem toho, že hlavný "hrdina" pokračuje v nastolenom trende prezentácie nadštandardnej debility, ktorú si vierohodne zachoval z prvej časti, dvojka ešte viac pritvrdzuje, pričom nás postupne zoznamuje s ešte väčším počtom primitívov, ktorých hlúpota dosahuje úrovne tých, čo na danú diagnózu disponujú papierom od lekára. Ale aby som len nehanil, toto pokračovanie je predsa len o niečo živšie, pričom ponúka niekoľko celkom slušne spracovaných gore scén (nie však výnimočných!). Každopádne, kým jednotka disponovala zaujímavým, pomerne originálnym, dramatickým príbehom, ktorý dokonca miestami pôsobil dostatočne realisticky, dvojka vsádza na opačné garde založené na akcii. Napriek tomu, že sa podľa mňa dvojka na prvotnú story nechytá, hodnotí sa mi z hľadiska udelenia počtu hviezd ťažko - 54,99%. ()

• Červy, ktoré sa tvoria pod Reillyho (Matt Mercer) kožou, sú v skutočnosti takzvané "superčervy", ktoré slúžia ako krmivo pre plazy. (ShortyIC)