Contracted: Phase II

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015, 78 min

Zatímco v předešlém díle se rozpadala ona, tak tady se rozpadal on. Co se týče samotné přeměny, tak tady opět nebylo co vytknout, ale tvůrcům bylo jasné, že jen zkopírovat jedničku by asi nestačilo. A tak to řízli klasickým zombie béčkem a začali se pídit po původci nákazy. Jestli to byl dobrý nebo špatný nápad nedokážu zcela jistě říct, ale faktem zůstává, že dvojka sice nepůsobí jako parazit na úspěšném prvním filmu, ale zároveň nedosahuje jeho kvalit. 50%(14.9.2015)

Námět na slušný seriál bohužel zpracovaný do dvou krátkých filmů a evidentně nás čekají další pokračovaní.Jednička byla nechutná nuda, která občas dokázala vzbudit trochu napětí a spíš než strach vyvolávala zhnusení a soucit s docela pěknou hlavní hrdinkou, z dvojky je regulérní kriminální thriller kdy ubylo nechutností (který sou pořád ale pěkně výživný) a přibylo dost odpovědí v docela solidně vymyšleném příběhu.Akorát si asi měli opravdu tvůrci pohrát s myšlenkou seriálu, jelikož jednička vám nedala odpovědí žádné, dvojka to celé pootevřela a vysvětlila a čekat další rok/dva na trojku kdy asi přijde rozuzlení a finále mi přijde od tvůrců levného dvd hororu jako egoistický a nedomyšlený tah.Lacinost a tupost scénáře občas totiž opravdu bije do očí.Nejvíc mě asi pobavilo, že z roznašeče nákazy je ohrožení národní bezpečnosti a nějaký trouba v baloňáku co pracuje pro vládu řekne jedný policistce, aby ho našla....ehm.Vůbec by nebyly v ulicích menšího americkýho města stovky policajtů a agentů, co by ho hledali.Né pohoda, tady nám borce hledá hlavní hrdina, co se co minutu rozloží a jedna úplně tupá policajtka.Kdyby nebyl námět tak dobrej a film neměl těch pár skutečně dobrejch scén, kdy nechutnosti nahradili poměrně děsivý scény s oživlejma mrtvolama hodnotil bych míň, ale ve výsledku je to o chlup lepší než jednička a samozřejmě že na trojku se zase já kokot prostě podívám i když mě tvůrci pěkně serou.50%.(24.9.2015)

Phase II je plně navazujícím pokračováním poměrně kladně přijatého humusáckého hororu Contracted, přičemž nejvíc podstatné je to, že se nejedná o bohužel u sequelů často vídanou pouhou ždímačku původní dílu. V Phase II opouštíme smrsknuté hrací pole zatuchlýho kamrlíku, seznamujeme se s původem nákazy, která se začíná šířit jako virus. Pokračuje estráda hnisu a červů, ovšem neřekl bych, že se Josh Forbes pouští do většího hardcoru, než jsme viděli v díle prvním, ale zato mi přišlo, že sequel potratil punc nezávislé filmařiny Erica Englanda. Moc jsem od pokračování něčeho takového nečekal, ale dostalo se mi milého překvapení. 75%(4.9.2015)

Pro mě zajímavé překvapení, jelikož jsem vůbec nevěděl o tom, že se nějaké pokračování vůbec chystá. Co se týče filmu samotného to už takové překvapení není. Pokračuje přesně tam, kde skončil jeho předchůdce a doplňuje info o záhadné nákaze, která vyrábí červíky v pipinách apod. Sledujeme Týpka, který se po nevydařeném šuku začne taky rozkládat a nakážet další a další, aby se z toho později (možná Phase3) stala globální katastrofa. Jinak je film celkem povedený. Potěší nějaké to loupání, opadávání, prskání, grcání a další takové mňamky. Také pěkné masky a krátká stopáž. Kdyby nabídl ještě něco víc, mohli jsme mít horor jak se patří, takhle zůstává stejný, možná trošku lepší než jeho tatínek.(6.9.2015)

Contracted 2 navazuje přímo na skvělý první díl a postupně se dozvídáme vše o původu nákazy. Film je na horor slušně vyspělý. Slušní herci, kvalitní vizuál, perfektní masky i gore a samotná výprava je poutavá a zajímavá. Plusem je i stopáž krásných 70 minut a nezapomenout na titulkovou scénu, která navnazuje na Třetí díl. Josh Forbes did a good job. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 5/10, Zábavnost 7/10. 70%(4.9.2015)