Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

altaica

PRO MUŽE:Bezuzdný žvanil a sedmilhář. Brilantní výkon Belmonda, nonšalantní Noiret a rozkošné lízátko Mylène Demongeot s divokou dračicí Nadja Tiller v typické ptákoidní francouzské komedii z šedesátých let. Zatímco mnozí razí tezi, že cesta na vrchol vede zadem, JPB používá tradičně jiný tělesný otvor k jako výtah mezi společenskou smetánku. Být sexuální štvanec může být zábava, dokud je kam zdrhnout, jenže zdrhnout na jachtu na cestu okolo světa jako hračka nenasytné nymfomanky, to je na pováženou. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Okouzlující muž, madame, by dokázal přemluvit ptáky, aby slétli ze stromů, vyrazit z dětí bonbóny a z lichváře prachy. Role šitá na tělo Jean-Paul Belmonda v době slávy. A na lyžích mu nemůže konkurovat ani Bridget Jonesová ani Gustav Anděl. Být absolutní střevo a hrát si na démona, to dokáže s přehledem zmáknout jen JPB a snad ještě Sellers. Dokonalý značka: hochštapler.          HLÁŠKA:Žijeme, milý pane, v době darebáků.//Nechci po tobě, abys balil vévodkyně. Znám tvý omezený možnosti, ale přece jen .. květinářka?! ()

Looka

95% Belmondo chrlí jedu prášilovskou historku za druhou jako byse ani nechumelilo. Vše vypadá jako okamžitá lehká improvizace, čili těžko popsatelné. Ale zábava je to opravdu výborná. ()

Cucina_Rc

"Já mám přátele na klinice, až vás prohlídnou, tak vás nechaj řídit nanejvejš koloběžku a jen v parku od dvou do tří." Báječná komedie, kterou jsem si zamilovala hned po prvním shlédnutí. ()

Danulinda

První polovina filmu je na slušné úrovni, druhá půlka a zejména konec byl výrazně slabší, jako kdyby autor nevěděl, jak to má uzavřít. Vzhledem ke slabé gradaci příběhu se jedná pouze o průměrné dílo. ()

Hombre8

Bébel v roli hochštaplera a zmrdíka, které je jak vidím většině sympatický. Hmm... Z dnešního pohledu nudná nekomedie. ()

Damnsinead

Komedie, na které se už hodně podepsal zub času. Belmondo hraje všiváka, která lže, podvádí a snaží se okouzlit ženy, což mu většinou vychází. Bohužel má na ně dost špatný vliv, protože se začnou chovat dost zvláštně. Hodně 'humoru' ve filmu zastupují různé WTF scény s dámami  (masochistická manželka, nadržená baronka, štěkající panička...) anebo Tonyho nehody, kde se někde vyseká, ale nic se mu nestane. Nebavilo mě to. 20% ()

SONNY07

Jean-Paul Belmondo, jako vždy výborný - nepřekonatelný milovník, kterého nezaskočí žádná situace a umí jednat rychle. Jak bývá často ve svých komedií - trochu bezchrakterní, stále,bez trvalého zaměstnání, neodolatelný švihák,sršící nápady. Děj je jednoduchý - hochštapler Belmodno se nechá živit ženami, které rád využívá, ale už se mu nechce vyhovět jejich "nárokům". Mimo jiné si vyjede na luxusní lodi, hledá na ostově poklad.......no prostě klasika, ale nádherná !! ()

tein

Jedna z nejhorších komedií (a filmů celkově) s Belmodem. On je je vychcanej chudej hajzlik a ženský kolem něj jsou nadržený bohatý slepice, který zneužívá, aby si užíval svého života flákače a notorického lháře. A ač je to Belmondo tak jeho postava je neskutečně nesympatická a protivná. ()

ferika

Tie 2 hviezdicky su za Mylène Demongeot, pre ktoru mam slabost. Inac gulas a prvy film s Belmondom, ktory som vypol v troch stvrtinach pred koncom, hoci som ho este nikdy nevidel. ()