Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 22.5.1982, réžia českého znenia (ÚPF 1979) = VÍT OLMER - Toto je jeden z filmov, ktorý by s iným (rozumej netalentovaným a necharizmatickým) hlavným predstaviteľom nestál za nič. BELMONDO však svoju rolu príživníka a "frajírka" zvláda s ľahkosťou a nadhľadom. (2.4.2009) ()

ORIN

Jedna z nejlepších belmondovek 60. let, film nabitý vtipem a především v první polovině těžící z neskutečného Belmondova komediálního talentu, kvalitativně trochu upadající v druhé polovině, která se v podstatě celá odehrává na výletní lodi, kde už je prostoru k čemukoliv daleko méně a variují se s pár obměnami ty stejné vtipy. ()

Jara.Cimrman.jr

Neučím v Mexicu panáčkovat tučňáky, nejezdím hrát na Antarktidu turnaje v plážovém volejbale a neumím ani samovolně vzlétnout na Mléčnou dráhu, ale věřím, že cokoli z uvedeného je pro kecala Tonyho maličkost. Tony totiž dokáže drze tvrdit cokoli a pak musí v posteli trpět při nájezdech zazobaných sponzorek. Nelitujme ho. Belmondo totiž v této postavě objevil svou sílu, machruje přitom první ligu, ale neváhá udělat si srandu i sám ze sebe. Jako filmový hláškař by si zasloužil neoddiskutovatelných pět hvězd, ale jelikož několik podobně namachrovaných idiotů osobně znám, tak jednu hvězdu ubírám. Až je všechny zakopu na zahradě, tak hvězdu vrátím. ()

dopitak

Komedie, ve které Belmondo vzdává úctu ženám třeba tím, že po nich háže své svršky, aby mu je zanesly do šatny. Z genderového pohledu je tenhle film sexistická prasárna, jaké není rovno. Pelyněk všech feministek násilím jim tlačený do úst. Ptáte se, zda se takovému filmu můžeme smát - ano, můžeme. Tendre voyou je jednak citlivým zrcadlem (s trochou nadsázky někdy) mužské arogance a maskulinity, na druhé straně také určitým předchůdcem mužských postav typů, jaké v dnešní filmografii s úspěchem představuje Ashton Kutcher (například jeho Samec). A opět tím zrcadlem, protože někteří muži se takhle prostě chovají, některé ženy jakbysmet. A abych tu nepsal čistě shadwellovským stylem - zkrátka a dobře se jedná o jednu z lepších belmondovek s výtečných dabingem Jiřího Krampola (tedy ještě v době, kdy uměl intonovat, jeho dnešní dabingy jsou naprosto nesrovnatelné, a herecky přirovnatelné snad leda k jeho "duchaplnému" vystupování v 2Bobule). Jako zajímavost lze uvést přítomnost britského herce a komika, představitele robustních chlapíků Roberta Morleyho, dále "neobvykle mladého" Phillipa Noireta a velepůvabné Mylène Demongeot (známe ji všichni jako Hélène z Fantomase). ()

Xmilden

"Ve 12 jsem vyhrál Zlatého kamzíka. Tak a teď se jdi hezky klouzat, postav si sněhuláka a nech mě sportovat." Belmondo neskutečným způsobem lže jako když tiskne. Pro mě nepochopitelně utajená komedie, kterou se neváhám označit za jednu minimálně z 5 mistrových nejlepších. Škoda slabší druhé poloviny. 80% ()

• Belmondovi při natáčení vyhovovalo, že jeho postava ve filmu neuměla lyžovat. Tento sport byl jedním z mála, které herec neovládal. (raininface)