Místo splněných přání

The Place

Miesto splnených túžob

Drama / Mysteriózní / Fantasy

Itálie, 2017, 105 min

"Jak mohu vědět, že nejste ďábel?" "Nemůžete." To byla jedna ze dvou základních otázek, kterou jsem si celou dobu pokládal. Je to ďábel? Bůh? Nebo jen obratný manipulátor? Ta druhá je celkem jasná. Co bych byl schopen udělat, aby se mi splnilo mé největší přání? Upřímně řečeno na ani jeden dotaz jsem nebyl schopen uspokojivě odpovědět. Ale to tom to asi celé je. Geniálně sestavené, fantasticky zahrané. 100%(29.4.2018)

Těžko uvěřit, že film, který se odehrává v jediné místnosti celou dobu můžýe být tak poutavý. Pro lidi, kteří nejsou vyloženě fanoušky italského filmu, tak parta neznámých herců připravila zábavnou podívanou. Valerio Mastandrea a Sabrina Ferilli jsou výborní a vy celou dobu s úsměvem sledujete, jak se propojují osudy všech postav ve filmu. Výborná záležitost.(27.11.2018)

Dlouho jsem se takhle do filmu neponořil. V jednoduchosti je krása. I když se celý snímek odehrává jenom v jedné lokace a není v tom absolutně žádná akce, tak stejně toho má dost co nabídnout. U tohohle fakt stačí jenom poslouchat a sám si v reálu představovat jejich činy. U mě to zafungovalo až neuvěřitelně. Neuvěřitelná atmosféra, občas jsem se cítil, jako bych seděl s nimi v čele. Vážně nekecám. Všechny příběhy se poslouchaly strašně příjemně. Nejvíc se mi líbilo, že všechno krásně zapadalo do sebe, jako skládačka. Těch zvratů tam snad bylo nespočet. Možná teda kromě té jeptišky s bohem, to bylo ujetý, ale asi pro tuhle skupinu lidí pochopitelný. I přesto, že to má skoro dvě hodiny, tak to skončilo mrknutím oka. Vůbec jsem se ani na sekundu nenudil. Jediné, co bych dal jako takový mínus, tak byl závěr. Ten mi bohužel přišel neuvěřitelně uspěchaný. Prostě střih a konec. Což je docela škoda, měli to ještě o těch pár minut natáhnout. „Vy jste monstrum“ „Řekněme, že jenom krmím monstra“(1.9.2018)

• BoredSeal

Kýčovité lidičkovské utrpení. Lákavá zápletka se velmi brzy změní ve strašlivě předvídatelnou bakalářskou historku, kde pochopíme, že je nám souzeno celý film sledovat falešného Fassbendera, jak pije kafe, stěžuje si, že blbě spí, dělá, že čárá do knihy a k tomu řadu nic moc herců a příběhů. Navzdory šokujícím úkolům je brzy jasné, že se jedná o úsměvný miloučký nezákeřný příběh, který může vyústit jen děsivě blbým vysvětlením nebo děsivě blbým nevysvětlením. A taky že jo!! Domnívám se, že předešlý výborný film Genovese byl natočen podle ukradeného scénáře chlapa, kterého musel režisér v rámci úkolu od fake Fassbendera oddělat a zprznit, aby se mu podařilo natočit vyjímečně dobrý film.(1.1.2019)

Film postavený na dialógu jednotlivých postáv. Nemá to síce žiaden štandardný dej, no nudiť sa rozhodne nebudete. Psychológia v priamom prenose, kde v pozadí stojí jedna zo základných filozofických otázok - čo je v živote naozaj dôležité? Páčilo sa mi to široké spektrum charakterov, s ktorými tu autori narábali. Problém vidím jedine v tom, že sa tu nešlo do hĺbky a tak ma celý ten príbeh ani moc nezasiahol. Potešil, to áno, ale výrazne nenadchol. Lepší priemer. 65/100(6.5.2018)

• - Celý film se odehrává v jednom interiéru. (Stoka)