Šíleně bohatí Asiati

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Příjemná romantická komedie, která rozhodně neurazí. Je tam několik opravdu sympatických postav, příběh mi přišel neohraný a celkově jsem se bavila. I když je to vlastně hrozně přehnaná střeštěnost. 4*(4.9.2018)

Po vic jak roce jsem sel na Novym Zelandu do kina a byl jsem partnerkou donucen si vybrat mezi filipinskym romantickym filmem nebo romantickym cinskym filmem. Jelikoz cinsky film ma americkou produkci a nekolik znamych hercu a herecek (napr. Ken Jeong z Parby nebo veteranka Michelle Yeoh z Tygr a Drak / Gejsi), tak jsem zvolil mensi zlo. Pribeh neprilis originalni o tom, ze potomek bohaty rodiny si privede odpadlika, rodina ma predsudky, ale dopadne to nakonec dobre - akorat je to zasazeny do asijsky kultury. Hlavni par (Constance Wu + Henry Golding) jsou pro me neznamy hlavy, ale byli docela sympaticky a od zacatku do konce se maji radi a zadna krize neprisla, coz beru jako pozitivni prvek tohohle zanru. Hlavni "villain" je samozrejme jeho matka a Michelle Yeoh je dobra herecka, takze me taky bavila. Divna byla hnusna vystredni kamaradka (udajna rapperka Awkwafina, jejiz hity "moje kunda" nebo "kundi prd" jsou znamkou toho, ze rap je mrtvej), kamaradky matka (jejiz anglictine sem ani nerozumnel), nejakej silenej asiat strilejici na nakladni lodi z bazuky, chudej manzel hrdinovy sestry, nejakej divnej reziser s kurvama atd… Mimo pribeh a hercu bych zminil dobrej soundtrack, kterej me bavil - mix jazzu / blues 30. let a soucasnych pop songu v cinskych cover verzich a fakt, ze to je skutecne pompezni. V minulym stoleti platilo, ze nejvetsi luxus maji rusaci, ale v 21. stoleti uz neni tajemstvim, ze svetovy prachy drzi cinani a pokud se radi divate na pozlatka, tady jich bude plno. Pro me - necinana / neasiata je tenhle film lepsi prumer.(16.9.2018)

No mám pro ty vytáhlé asiaty slabost. ❤️❤️❤️ 70%(19.9.2018)

• - Natáčelo se od 24. dubna do 24. června v Malajsii a Singapuru. (Stoka)

• - Natočeno podle první části stejnojmenné knihy od spisovatele Kevina Kwana. (Tomas_TM)

• - První film západní produkce s čistě asijskými herci, po více než 25 letech. (Tomas_TM)