Šíleně bohatí Asiati

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2018, 121 min

Přeceňované a originální pouze dějovým zasazením a zaměření na asijské etnikum, které bylo Hollywoodem doposud ignorováno či marginalizováno. Od celkem originálního konceptu bych skutečně čekal více, než asijskou verzi Moderní Popelky. 55%(11.9.2019)

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60%(13.12.2018)

"Crazy Rich Asians" akosi nie je filmom, ktorý som čakal, že reálne dostanem. Reálne si nemyslím, že by bol film zlý, no rozhodne sú tu momentky, ktoré mi absolútne nepasovali. V prvom rade som mal pocit, že kultúrne mi iné filmy dali viac a príbehovo takisto. Tu mám pocit, že prvá polka toho akosi moc neukazuje a reálne som sa nejako moc nebavil. Film je klasifikovaný ako komédia, no tie fóry na mňa moc nezapôsobili. Myslím si, že Jon M. Chu urobil obrovský posun vpred za posledných pár rokov a každým filmom sa to u neho zlepšuje. A je fajn, ak si niektoré jeho predošlé filmy radšej pamätať nebudeme. No v druhej polke, keď nastupuje naratív a dejová línia, tak musím priznať, že som ostal skutočne prekvapený, koľko klišé sa tu zrazu začalo objavovať. Dokonca Rachel v jednom momente niekto osloví ako "Cinderellu" a to je veľmi výstižné. Tento príbeh sme už spracovaný videli. Vieme odhadnúť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a ako to nakoniec celé dopadne. Možno pár prekvapení sa tu objaví, no občas sa nájde moment, ktorý prekvapí. Okrem toho musím povedať, že postavy mi nie sú veľmi sympatické. Naši hlavní hrdinovia sú dobrí, okrem toho ešte možno 2 ďalšie postavy. Ostatní sú buď otravní alebo veľmi odporní. A kráľovnou odpornosti v tomto filme je Michelle Yeoh, ktorá hrá Nickovu mamu Eleanor. Pre mňa maximálne nesympatická postava. A viem, že je to cieľom, no na druhú stranu do nej nepridávajú absolútne nič, čo by nám ju zmenilo od iných postáv, ktoré mali presne tú istú rolu. Vizuálne pekné, je to celkom okey, no najprv ma to nudilo a potom to prinieslo príbeh, ktorý je starý. Na jedno pozretie to možno stačí, no osobne by som bol asi radšej, keby bol príbeh o niečo kratší. Koniec koncov trvá 2 hodiny a to je skutočne dosť. Hodnotenie: C+(30.11.2018)

• Pepinec

Vsude samej Cinan, pak vlezu do kina a tam je o nich jeste i film... Ja nevim, no, jestli by nekdo z uzivatelu CSFD nedokazal sam natocit neco lepsiho nez tohle, mel by se mu smazat profil. Originalni je to asi jako triko od Vietnamce a zabavny na tom vsem nejvic bylo, kdyz si Cinan v rade prede mnou vylil Colu do popkornu. Jo a hezka Cinanka? Lituju, jeste porad ji nevynalezli. (Vancouver, Kanada)(24.9.2018)

• Morholt

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15%(28.11.2018)

• - Rostlina, jejíž květy obdivuje společnost při prvním setkání s babičkou, se jmenuje Epiphyllum oxypetalum a jedná se o kaktus. Pochází z Ameriky, v jihovýchodní Asii však zdomácněl a stal se velmi oblíbenou a kultovní rostlinou, jejíž květy se otevírají pouze po jednu noc. (Jirka_Šč)

• - První film západní produkce s čistě asijskými herci, po více než 25 letech. (Tomas_TM)

• - Natáčelo se od 24. dubna do 24. června v Malajsii a Singapuru. (Stoka)