Šíleně bohatí Asiati

Nelson Coates

Kostýmy:

Mary E. Vogt
  • Morholt

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15%(28.11.2018)

• Lacike

Neskutocne nudny film o snobskych bohacoch v ktorom jedna prehliadka bohatstva strieda druhu a tak stale dookola. Nieco ako Sex and the City. Toto by sa mohlo volat Snob and the Singapur. To ze su vsetci aziati mne pripadalo uplne nepodstatne. Ale chapem, ze pre americanov to je rovnako velka vec ako ked prvykrat videli v Cosby Show, ze aj cernosi su normalni ludia. Snad po uspechu tohto filmu zacnu aziati tocit v USA aj kvalitne filmy.(29.11.2018)

Po vic jak roce jsem sel na Novym Zelandu do kina a byl jsem partnerkou donucen si vybrat mezi filipinskym romantickym filmem nebo romantickym cinskym filmem. Jelikoz cinsky film ma americkou produkci a nekolik znamych hercu a herecek (napr. Ken Jeong z Parby nebo veteranka Michelle Yeoh z Tygr a Drak / Gejsi), tak jsem zvolil mensi zlo. Pribeh neprilis originalni o tom, ze potomek bohaty rodiny si privede odpadlika, rodina ma predsudky, ale dopadne to nakonec dobre - akorat je to zasazeny do asijsky kultury. Hlavni par (Constance Wu + Henry Golding) jsou pro me neznamy hlavy, ale byli docela sympaticky a od zacatku do konce se maji radi a zadna krize neprisla, coz beru jako pozitivni prvek tohohle zanru. Hlavni "villain" je samozrejme jeho matka a Michelle Yeoh je dobra herecka, takze me taky bavila. Divna byla hnusna vystredni kamaradka (udajna rapperka Awkwafina, jejiz hity "moje kunda" nebo "kundi prd" jsou znamkou toho, ze rap je mrtvej), kamaradky matka (jejiz anglictine sem ani nerozumnel), nejakej silenej asiat strilejici na nakladni lodi z bazuky, chudej manzel hrdinovy sestry, nejakej divnej reziser s kurvama atd… Mimo pribeh a hercu bych zminil dobrej soundtrack, kterej me bavil - mix jazzu / blues 30. let a soucasnych pop songu v cinskych cover verzich a fakt, ze to je skutecne pompezni. V minulym stoleti platilo, ze nejvetsi luxus maji rusaci, ale v 21. stoleti uz neni tajemstvim, ze svetovy prachy drzi cinani a pokud se radi divate na pozlatka, tady jich bude plno. Pro me - necinana / neasiata je tenhle film lepsi prumer.(16.9.2018)

Barevná, příjemná, atraktivní romantika, na kterou se moc hezky kouká. Film skvěle balancuje na hranici kýče a sebeparodie a i díky tomu působí relativně svěže a neokoukaně. Prostředí Singaporu je bezesporu atraktivní a skvěle dotváří osobitý filmový styl. Není to žádná intelektuální filmařina, ale poctivá a v lecčem originální romantická komedie se vším všudy.(15.11.2018)

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu.(16.11.2018)

• - Rostlina, jejíž květy obdivuje společnost při prvním setkání s babičkou, se jmenuje Epiphyllum oxypetalum a jedná se o kaktus. Pochází z Ameriky, v jihovýchodní Asii však zdomácněl a stal se velmi oblíbenou a kultovní rostlinou, jejíž květy se otevírají pouze po jednu noc. (Jirka_Šč)

• - Ccelosvětová premiéra proběhla 7. srpna 2018 v TLC Chinese Theatre v Los Angeles v Kalifornii. (Stoka)

• - Natáčelo se od 24. dubna do 24. června v Malajsii a Singapuru. (Stoka)