Šíleně bohatí Asiati

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2018, 120 min

Príbeh: Jedná sa v podstate o zbierku najväčších klišé romantických komédií ktoré vás iba napadnú. Cesta za spoznaním priateľovej rodiny sa zvrtne. Herecké obsadenie: Všetci herci Ázijského pôvodu, ktorý vás v tejto chvíli napadnú v tomto filme určite hrali, len sa treba dobre pozerať. Prevedenie: Veľmi pôsobivá výprava. Šanghaj je nádherné mesto a celý film sa snaží upozorniť na Ázijskú kultúru. V tomto smere nemám čo vytknúť. Pocity: Aj napriek tomu že sa jedná o romantický gýč, film dokáže chytiť za srdce a o to v konečnom dôsledku vo filmoch tohto razenia ide. Pridaná hodnota: Po dosledovaní som mal príjemný pocit. Možno mi aj ušla jedna slzička šťastia. Aj preto musím hodnotiť film veľmi kladne. 87%(7.10.2020)

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu.(16.11.2018)

Trochu sklamanie. Na komediu je tu trochu malo vtipov. Ken Jeong tu je dokopy 3 minuty. Pribeh je gyc. Bohaty princ a chudobne dievca prekonavaju kastovne rozdiely. Na jednej strane herci su sympaticki. Na druhej strane. Kokos. Vsetci Cinania vyzeraju rovnako. Par krat som si skutocne nebol isty, co za postava to je vlastne na scene. Dopozeral som to bez nejakej ujmy na zdravi. Ale davam maximlane slabsie 3* a 55%.(15.7.2019)

• kocik1

Šíleně bohatí asiati jsou šíleně kýčovití a triviální podobně jako trpaslíci a sádrové kravičky Milky na tržnici ve Strážném. Že je hned naproti tržnici luxusní kasíno odpovídá i papumdeklovému ději tohoto filmu. Ale zatímco ve Strážném to dobře nedopadlo, poněvadž už si tam nemáte ani kde koupit čerstvý rohlík, tady vše dospěje do šíleně úžasného romantického konce a jedno oko nezůstane suché.(4.1.2020)

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60%(13.12.2018)

• - Natáčelo se od 24. dubna do 24. června v Malajsii a Singapuru. (Stoka)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje krátka scéna. (barborasara)

• - Natočeno podle první části stejnojmenné knihy od spisovatele Kevina Kwana. (Tomas_TM)