Šíleně bohatí Asiati

• Kanada

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2018, 120 min

• Torgal

Zas film, pri ktorom si chudobný národ môže predstavovať, aké “problémy” by musel riešiť keby mal na konte miliardy. Na tom, že majú všetci šikmé oči zas tak nezáleží, prím hrá neustále prehliadka opuletného bohatstva. Pod týmto pozlátkom sa rieši aj nejaký ten vzťahový príbeh, no ten ma kvôli pomalému tempu a prehnanej dĺžke filmu vcelku nudil. 5-/10(14.12.2018)

Barevná, příjemná, atraktivní romantika, na kterou se moc hezky kouká. Film skvěle balancuje na hranici kýče a sebeparodie a i díky tomu působí relativně svěže a neokoukaně. Prostředí Singaporu je bezesporu atraktivní a skvěle dotváří osobitý filmový styl. Není to žádná intelektuální filmařina, ale poctivá a v lecčem originální romantická komedie se vším všudy.(15.11.2018)

• Morholt

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15%(28.11.2018)

• kareen

Já opravdu nevyžaduju od romantické komedie nějakou originalitu, vlastně v tomhle směru jsem jako typická ženská. Stačí mi jen správné jiskření u hlavního páru, kdy ona je hezká, on charismatický, a spokojeně se usmívám, když si nakonec padnou do náručí a následuje TEN polibek. Ale fakt mě nebaví koukat na pár, který je sice docela rozumný a dobře vypadající, ale taky ohromně nudný. A už vůbec mě nebaví koukat dvě hodiny na to, jak moc jsou někteří asiati bohatí a co všechno si mohou dovolit. Je vidět, že to točili Američani. Ne, že bych nějak fandila východoasijské macho kultuře, ale z toho co jsem z jejich filmové nebo seriálové romantiky viděla, díky tomu působí skoro každý druhý zamilovaný pár jako Darcy s Lízou od Austenové. Což mi přijde ohromně sexy. Tady to je jen naleštěná nuda. A to není nic pro mě. Já chci plnokrevné postavy, potom ať se to klidně odehrává třeba i v nějaké chatrči.(16.6.2019)

Konečne som sa k tomu filmu dostala a nesklamal ani v najmenšom. Vizuál aj audio úchvatné. Scenár presne v rytme. Ani jedno hluché miesto. Humor aj dojatie. No a tí herci. Constance je kráľovná, to som už vedela. Michelle Yeoh bola skvostná. Henryho by asi každá žena a aj veľa mužov chceli doma. A všetci ostatní boli on-point as well. Už sa celkom teším na druhý diel. Lebo toto bolo fakt vydarené. Lebo Harry.(22.4.2019)

• - Ccelosvětová premiéra proběhla 7. srpna 2018 v TLC Chinese Theatre v Los Angeles v Kalifornii. (Stoka)

• - První film západní produkce s čistě asijskými herci, po více než 25 letech. (Tomas_TM)

• - Rostlina, jejíž květy obdivuje společnost při prvním setkání s babičkou, se jmenuje Epiphyllum oxypetalum a jedná se o kaktus. Pochází z Ameriky, v jihovýchodní Asii však zdomácněl a stal se velmi oblíbenou a kultovní rostlinou, jejíž květy se otevírají pouze po jednu noc. (Jirka_Šč)