Šíleně bohatí Asiati

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2018, 121 min

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu.(16.11.2018)

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60%(13.12.2018)

Nevím, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouhou dobu vyhýbala. Na první pohled mě to moc nezaujalo, ale na druhý prostě paráda. Chytlo mě to hned od prvních minut s nástupem Michelle Yeoh a nepustilo až do konce. Jako že někdy mívám s dvouhodinovou stopáží problém, tohle uteklo jako nic a nebyla chvíle se nudit. Michelle Yeoh byla správná příšerná tchýně, bavila potrhlá kámoška Peik Lin i s celou svou rodinou a čínsko-americké Popelce s princem Krasoněm to spolu taky slušelo. Navíc to byl zajímavý náhled do života mladých a bohatých, do prostředí Singapuru a celé to dokreslovala pěkná hudba. Za mě silné 4*.(1.10.2019)

• kareen

Já opravdu nevyžaduju od romantické komedie nějakou originalitu, vlastně v tomhle směru jsem jako typická ženská. Stačí mi jen správné jiskření u hlavního páru, kdy ona je hezká, on charismatický, a spokojeně se usmívám, když si nakonec padnou do náručí a následuje TEN polibek. Ale fakt mě nebaví koukat na pár, který je sice docela rozumný a dobře vypadající, ale taky ohromně nudný. A už vůbec mě nebaví koukat dvě hodiny na to, jak moc jsou někteří asiati bohatí a co všechno si mohou dovolit. Je vidět, že to točili Američani. Ne, že bych nějak fandila východoasijské macho kultuře, ale z toho co jsem z jejich filmové nebo seriálové romantiky viděla, díky tomu působí skoro každý druhý zamilovaný pár jako Darcy s Lízou od Austenové. Což mi přijde ohromně sexy. Tady to je jen naleštěná nuda. A to není nic pro mě. Já chci plnokrevné postavy, potom ať se to klidně odehrává třeba i v nějaké chatrči.(16.6.2019)

Limonáda s předem odhadnutelným dějem. Ale velmi působivě zasazená do Singapuru, kde filmaři využili veškerá jeho turistická lákadla (stará i moderní architektura, příroda, jídlo) a téměř všichni lidé jsou tam krásní, elegantní a nádherně oblečení. Michelle Yeoh je stále velmi šaramantní a hraje okouzlující dámu, která za úsměvy skrývá neústupnost a tvrdé lpění na tradicích. --------- Dost mě však štvala vedlejší linka s paní Dokonalou a jejím manželem z chudých poměrů, protože přestože se jí film snažil vydávat za sympaťačku, působila spíš jako ledová královna bez emocí, která ještě ponižuje manžela tím, že před ním nápadně nenápadně schovává své předražené nákupy a pak se děsně diví, když on si připadá méněcenný. SHRNUTÍ: Chcete se podívat do exotiky z turistického katalogu - neuvidíte nic ošklivého, jen samou dokonalost.(19.2.2019)

• - Natáčelo se od 24. dubna do 24. června v Malajsii a Singapuru. (Stoka)

• - Ccelosvětová premiéra proběhla 7. srpna 2018 v TLC Chinese Theatre v Los Angeles v Kalifornii. (Stoka)

• - První film západní produkce s čistě asijskými herci, po více než 25 letech. (Tomas_TM)