• Česko

Plážový povaleč

• Nový Zéland

Komedie

USA / Francie / Velká Británie / Švýcarsko, 2019, 95 min

Musím přiznat, že vlastně nevím jak to číst.. Pokud to má být oslava svobody a života, tak je to za mě spíš někde za 2 rudé, protože: Týpek co nemá svědomí, celé dny jen hulí ganju, debilně se řehtá úplně čemukoliv, všechno je mu u prdele a žije vlastně z úsilí xyz lidí kteří se ho všemožně snaží držet nad vodou protože podlehli jakési davové psychóze o jeho genialitě, žvatlá cosi o tom, že všichni ostatní žijou ve stereotypu.. Haha.. Zrovna každý jeho krok a čin je dopředu naprosto predikovatelný, protože ten jeho fréé kolotoč je stereotypní jako máloco.. Jestli to naopak měla být Korineho další studie dekadence, tak by to bylo možná za 4, ale pokud to tak fakt myslel, tak to naprosto nedokázal ukočírovat a správně podat (tak jak se mu to skoro geniálně povedlo ve Spring Breakers). Takže se spíš kloním ke kompromisní teorii, že jde o oslavu dekadence (napovídala by tomu i ta přestřelená stylizace).. To je ale na mě příliš málo radikální postoj a tak hodnotím nerozhodnými třemi..(10.9.2019)

Na začiatku filmu som sa troška aj nudil čo robilo filmom, iba priemerným filmom ktorý aj keď má zábavne scény kde sa objaví Matthew McConaughey - aj keď ho považujem za dobrého herca, ale premňa sa film stáva nadpriemerným vtedy keď sa objavia Snoop Dogg , a Martin Lawrence - ktorého po dlhšom čase konečne vidím v príjemnej komédie ktorou Beach Bum je..., a hlavne jeho scény sa oplatia vidieť.. Aj keď film je príjemnou komédiou, ale aj tak čo sa týka hodnotenia filmu, tak za mňa je to slabé 4 z 5.tich bodov..(12.4.2019)

• luka4615

The Beach Bum je především krásně nasnímanou psychedelickou jízdou, která je ovšem ve své hlubší podstatě zoufale nudná a prázdná. Režisér Harmony Korine nám zde sice představuje barvité charaktery (Kapitán Wack!), které si svůj dekadentní styl života užívají, nicméně pár minut po projekci zjistíte, že na jednotlivé scény či hlášky pomalu ale jistě zapomínáte. Jediným pozitivem tedy ve finále zůstanou nádherné západy slunce a Matthew McConaughey zhulený jak paprika. Nic víc, nic míň. Škoda. „I mean, fuck, we're here to have a good time. I just wanna have a good time, until this shit's over, man. This life's gig a fucking rodeo and I'm gonna suck the nectar and fucking rawdog it till the wheels come off.“ (5.9.2019)

Jeden z filmů, u něhož celkem chápu všechny, co tomu hodí odpad, ale já budu při svém hodnocení nakonec asi v opačném extrému. Zatím od Korina nejlepší, co jsem viděl, sice dosti prostý, ale tak úchvatně natočený, pohodový, ale zároveň šílený... Prostě skvělý film, v němž se McConaughey totálně utrhl z řetězu a bylo skvělé ho při tom sledovat. Taky mám pocit, že to je tak trochu kritika toho, že dneska může společnost považovat za génia kohokoli, ale možná si prostě Korine řekl, že by Moondog mohl vyhrát pullitzerovku a tak to tam dal... Nejlepší moment: Vzpomínky na Islu Fisher prokládané Moondogovou básní. 9/10(14.10.2019)

Tenhle typ filmu byl podle mě to první, co Korinemu sedlo. Ani teen "drama", ani teen "gangsterka" jako dřív. Sjetá crazy jízda se zástupem hvězd ve vedlejších ne však nedůležitějších rolích. Je tam tolik ujetin a nesmyslů, že to člověk nemůže brát jinak, než jen jako pohádku o opileckým umělci, jehož občasný úspěch a talent je pochybnej stejně jako celej film. A to vše s velkou porcí vtipu k tomu. Klidně si dokážu představit od něj vidět víc takových počinů místo těch předešlých.(21.10.2019)

• - Holčičku na lodi „Dolphin Tour“ hraje dcera spisovatele a režiséra Harmonyho Korine. (Stoka)

• - Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulkami. (noelcoward73)

• - Natáčelo se v Miami (Florida, USA). (Varan)