• Česko

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA / Francie / Velká Británie / Švýcarsko, 2019, 95 min

nevím,kde se vzalo označení komedie.Ne snad,že by to nebylo místy celkem vtipné (hlavně díky McConaugheyho kreacím),ale ve výsledku je to podobně jako Springbreakers poměrně vážný film zabalený v líbivém videoklipovém hávu.Asi jsem čekal trochu víc,ale je velká pravděpodobnost,že tohle bude jeden z těch filmů,které musí dozrát...60%(1.9.2019)

Pre niektorých ľudí by sa The Beach Bum mohol stať celkom zásadným filmom. Myslím v zmysle prehodnotenia ich súčasných životných hodnôt a priorít. Nemám na mysli zrovna to, že začnú húliť a súložiť ostošesť plus nič zmysluplné nerobiť, len občas napíšu zopár riadkov, ale to, že možno nebudú brať všetko tak smrteľne vážne, dokonca ani svatbu svojho decka. No popravde mať Moondogovu povahu musí byť nesmierne šťastie a to paradoxne, či práve preto, že väčšine môže pripadať, že jeho život je neznesiteľný. Zápletky je tu dosť na drámu, thriller, akčný film a neviem čo ešte, Korine sa ale na to vysral a ponúkol to, čo ponúkol. Berte alebo nechajte byť.(16.5.2019)

Film je jízda nesmírně zábavná, nikterak však přiblblá, jak by se, podle traileru, možná mohlo zdát. Matthew to dává levou zadní, evidentně si další parádní roli užil. Mě to bavilo taky celé, kvalitní režie, scénář a vydařený je i výběr hudby. Lepší čtverka. Viděno v kině, spokojených diváků bylo hojně. Plavba z Key Westu do Miami, "delfíni" a tráva na kolečku= zaděláno na kultovní scény.(4.5.2019)

• Lukoboss

M. McConaughey si už párkrát nějaký ty ztroskotance zahrál a troufám si říct, že to bylo určitě lepší než tady. Jako jo, uznávám, že natáčení mohla být celkem sranda, ale jinak to je asi všechno. Nabízí se paralela se seriálem Californication - tam byl hlavní hrdina taky úspěšnej spisovatel, kterej se nebál zapařit a lítat za ženskýma. Hlavní rozdíl je ale ten, že Hank Moody měl styl! Tady to chybí, tady se Moondog chová jako totální pomatenec, kterýmu nevadí ani to, že mu žena lítá zá jeho kámošem, kupodivu to nevadí ani jejich dceři. A takových podivností je tam víc, krom toho se tady příběh nikam nesune, je to furt jedna velká párty, hlavní hrdina se taky nevyvíjí a ten konec se zapálením lodi, to bylo jedno velký WTF! Škoda no, třeba si Matthew příště vybere líp.(3.1.2020)

• JJ.Gibson

Asi jsem tu genialitu v pozérském životě, plného chlastu, fetu a děvek neobjevil. Moondog mi do oka nepadl, Snoop Doog taky ne, Zaca Efrona jsem nepoznal, Martin Lawrence je fakt už starej, Isla Fisher pořád kost. Jsem tam kozy a to je tak asi všechno, co se k tomu dá napsat. Za mě neskutečnej úlet pro McConaugheyho, nechápu?!?(3.2.2020)

• - Hlavní postava Moondog (Matthew McConaughey) pronese ve filmu 4 básně. Ta ústřední, co je pronesena na začátku i na konci, je „A Beautiful Poem“ od Richarda Brautigana, „Piano“ pak byla přiznaně obšlehnuta od D. H. Lawrence, dále zazní „Be Drunk“ od Charlese Baudelaira a „Song at Sunset“ od amerického klasika Walta Whitmana. (JayZak)

• - Gary Oldman odmítl hlavní roli. Ta poté byla nabídnuta Matthew McConaugheymu, který nabídku přijal. (MeanWhile)

• - Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulkami. (noelcoward73)