Nepříčetná

• USA Unsane (více)

Po traumatickém zážitku se stalkerem, ze kterého se ještě úplně nevzpamatovala, se Sawyer Valentini (Claire Foy – TV seriál The Crown) ocitá v psychiatrické léčebně. Jen chvíli po nástupu do přísně střeženého ústavu zachytí pohled místního zaměstnance, o kterém je přesvědčená, že patří muži, jenž ji pronásledoval. Ale byla to skutečnost, nebo pouhá iluze? (Bontonfilm)

Shitonit

Mám depky, tak si dojdu k lékaři. Ten mě pošle na psychu, a tam zjistěj že jsem magor, (případně ze mě magora vyrobí ) . To je snad normálka. Celej svět polyká antidepresiva, a podobný hovadiny, a přitom stačí užívat co nám život nabízí. Tzn, v kostce: Film je to super, a kdyby si ta kráva pořádně zašukala např s tím po uši zamilovaným tatrmanem, byla by vcelku v pohodě. Trochu mi to připomínalo Přelet na kukačkovým hnízdem. ()

majesty odpad!

Tam nebolo dôveryhodne asi nič, okrem zaverečných tituliek, ktorym som uveril a potešil sa, že na ne konečne došlo.. Tak iritujuce konanie hlavnej postavy snad vybilo dvere aj v Prahe a to som pozeral v Košiciach. Mega deravý dej s azda najblbšim stvárnením psycho-liečebne kde 5 ľudí si robí čo chce a ešte sa tam dostane aj chorý stalker. MEGA množstvo, ale že mega plejada bečkových, až céčkových scén, ktoré sa predbiehajú, ktorá bude najdéčkovejšia.. absolutne neodporúčam :) samozrejme, subjektívny názor, ak máte 97 minút nazvyš, nech sa páči. ()

Equilita

Z filmu o zdanlivo narušenej žene sa nakoniec vykľuje film o psychicky narušenom chlapovi. O technickom prevedení filmu je škoda hovoriť, pretože je to ako od študentov základnej školy. Ako jediné pozitívum tu vidím ťaživú atmosféru. Ani neviem kedy naposledy mi bolo počas celej stopáže takto nepríjemne a za to si film zaslúži aspoň tú 1*. Zároveň ma čím ďalej, tým viac desí, že sa podobní psychopati pohybujú v bežnom živote medzi nami. Tento film mi to po dlhšej dobe znova pripomenul. Brrrr ()

adakraj

Film se mi velmi líbil. Velmi dobře zvolená herečka, která ve mně vzbuzovala právě ten pocit, že ji někdo sleduje a má z toho hrůzu. Po té se hrůza mění v přežití což zahrála neskutečně bravurně. Ovšem nejvíc se mi líbil styl kamery. "Delší" scény trošku natočené právě způsobem, jak se cítila herečka. Neskutečně mě to dostalo. Příběh byl o něco slabší a někde podle mě zbytečný, ale musím uznat, že tento horor stojí za to, aby se na něj člověk podíval. ()

Olafsson

Safra, hodně dlouho mi trvalo než jsem té hlavní hysterce začal věřit. Do té doby to pro mě byla jen psycho-paranoidní neukojená piča s bohatou fantazií... Skvělý film. ()

Vera2613

Claire Foy bola úžasná. Nápad bol zaujímavý ale pre mňa to bol skôr taký lepší priemer. Stalker bol však riadne creepy a nechcela by som byť v koži Sawyer :D ()

borohub

Když odmyslím nesympatickou hlavní postavu a zmatený začátek, tak to byla docela sympatická jednorázovka se zajímavou kamerou. Děj příjemně odsejpá, nechybí napětí. Má to docela zajímavou myšlenku (ta ojebávka s tou pojištovnou), nad kterou se lze zamyslet. Konec mě přišel také docela divný a zbytečně rychlý. 60% ()

PlysovyMacko

Zaujímavá zápletka o mladej žene, ktorá je proti svojej vôli hospitalizovana na psychiatrii, kde osetrovatelom je jej bývalý stalker. Bola som zvedavá ako sa s tým scenár vysporiada. Nie velmi originalne. Film v poslednej tretine zmení smer na hustý thriller. Bavila ma časť filmu, kde si hlavná hrdinka zvyká na psychiatrii. ()

MartinTerran

Thrillerová drama se zajímavou zápletkou, kde fakt nevíte kdo je magor a kdo ne a nakonec zjistíte, že asi všichni včetně personálu! Hororové to není vůbec o tom žádná. Doufám, že takové praktiky se ani v USA nedějí, ale vlastně bych se ani nedivil, jelikož peníze jsou až na prvním místě!  Hodnocení: 61/100. ()

Valenta28

Od tohoto filmu jsem z prvního dojmu pohledem na plakát a název čekal jednoduchý detektivní thriller. Už i popisem děje. Ale popravdě mě nadchl mnohem více, než jsem původně očekával. Perfektní děj a atmosféra, u které je příjemně a zároveň trochu stres. Herecké výkony na jedničku, není co kritizovat. Realistické - připadalo mi to jako opravdový dokument z léčebny, což jen nabíralo zážitku. Perfektní. ()

Cannonball

Unsane je az tak divny film ako sposob ktorym ho natocili. Rozhodne to nie je horror. Je to asi psychologicka drama spojena s kritiou politiky ustavnych zariadeni v amerike. Prave tato rozpoltenist nametu sa tak dobre hodila k poroche hlavnej hrdinky. Hlavny pocit z filmi nebol strach alebo uzskost ale hnev z bezmocnosti. ()

J.Mayen

No tak tohle mi prislo spis jako komedie nez horor,ale budiz, i tak jsem se celkem pobavil, ale priznavam se,ze jsem nebyl schopen dat film na jeden zatah, spis na 3x,jako volne pokracovani zabavneho serialu. Na podobny namet uz tu spoustu filmu bylo, abych predesel zbytecnyho tahani za slovo,tak se priznam, ze si na jejich nazvy vazne nejsem schopen vzpomenout. ()

v.indruchova

Není to žádné veledílo. ALe je dobré upozornit na opravdovou problematiku léčeben v americe. Dívka se chová netakticky, impulzivně sama si vše zhoršuje. (občas si řeknete dobře ti tak). A na to, že je film točený na mobil. ()

Soderbergh se vrací do akce

Soderbergh se vrací do akce

05.02.2018

Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil?… (více)