Chata na prodej

(festivalový název)

Chata na predaj

Komedie / Drama

Česko, 2018, 77 min

Ale jo, takhle by to mohlo být... v každé druhé rodině. Konečně něco, co nešustí obaly od protlačovaných pytlovin (PP) a i když se nejedná o komedii ale pěkně mrazivé drama, dívat se na to dá. Judit Bárdos je sexy, Vávra a Synková jsou herecky dokonalí. Vávra svým minimalismem, Synková přesně naopak.(10.12.2018)

z bezpečnostních důvodů už jsem dost dlouho žádný nový český film neviděla, tudíž jsem byla docela nadšená. Výborné herecké obsazení, výborný výběr hudby, ale od A. Březiny se to dalo čekat, je to profík. Snad jen škoda určité dokumentárnosti, odtažitosti - jako kdyby se film bál zaujmout k postavám nějaký postoj, podívat se na ně hlouběji, zaujatěji. Jenže to není problém jen Chaty na prodej, ale filmů poslední doby obecně. Velmi se mi líbilo vykreslení vztahu rodičů, hlavně Vávrovy postavy. Výborná je Lucinka a její odpověď: "já mám pocit, že ma potrebuješ." K tomu se nedalo nic než utéct.(8.3.2019)

• Handle

Jako neříkám, že je to nekoukatelnej film, jen absolutně nechápu, co chtěl vlastně snímek sdělit. Celý to bylo naprosto odnikud nikam. Tvůrci nakousli milion scén s potenciálem, ale žádnou z nich nedotáhli do konce. Pořád jsem čekal na nějakou pointu, ale ve filmu se vše jen nakouslo a zas se rozjelo něco dalšího. Postavy navíc nejsou bůh ví jak sympatické a spousta z nich neměla pro snímek sebemenší smysl nebo byla naprosto přehnaně napsaná/zahraná. Herci se přitom více méně snaží, ale je jim to prd platný, protože kvůli divnému scénáři bohužel ani moc nemají, co hrát. Fakt nevím, jaký byl záměr tvůrců, jen vím, že to nefunguje ani jako komedie a ani jako drama. Osobně jsem čekal, že to bude alespoň prča, ale ani ten humor se nějak nedařil. 50 %(31.7.2018)

Češi jsou národ chatařů, chalupářů a nejrůznějších kutilů. To se nedá popřít. Chvilkami vtipné a chvilkami smutné vyprávění, které bylo tak civilní, že se v něm musel najít každý. Já jsem tam naši rodinu našla. Měla jsem při sledování pocit, že se dívám do zrcadla. To mě malinko vyvedlo z míry. Naprosto uvěřitelný příběh ze života. Herecké obsazení bylo bezchybné.(6.8.2018)

Tahle minimalistická komedie stojí podobně jako třeba Výlet na rodinných setkáních, při nichž se odhalují hříchy minulosti. Divák se baví, jelikož poznává v příběhu samozřejmě i svou rodinu. V tomhle nenápadném filmečku je ale toho pod povrchem mnohem více, vyjadřuje se totiž třeba ke kulturním rozdílům. Vše je však podáno velmi stereotypně a ačkoli výsledný mišmaš stojí za pozornost, o fascinující a sžíravou satiru se nejedná. Přesto velmi sympatický kus, kterému fandím.(8.7.2018)

• - Film měl mít původně název „Sešlost“. (Teres)

• - Režisér Tomáš Pavlíček sa nechal pri písaní scenára inšpirovať skutočnými rodinnými historkami a postavami. (classic)

• - Před českou premiérou v kinech proběhla premiéra na Karlovarském IFF 5. července 2018. (Varan)