Vysloužilý člen speciálních jednotek se ocitá v časové smyčce, v níž musí znovu a znovu prožívat den své smrti. (Filmbox)

Michal_Z

Napriek tomu, že táto myšlienka bola už viac krát použitá, mne sa obzvlášť páčilo spracovanie s Tomom Cruisom - Na hrane zajtrajška. A zdá sa mi, že ešte inde som to videl, napriek tomu - či už som nenáročný alebo mi to len sadlo na moju nôtu, tento film ma veľmi bavil a ja som si to náramne užil. Teším na dabing, aby som si to užil aj s polovičkou! PS: A berúc do úvahy to, že to natočili za 27 dní, tak klobúk dole! ()

davidh76

Prijemny sci-fi akcnak. Nema na sve pedchudce - Na hromnice o den vice, ani na Na hraně zítřka, ale je to fajn oddychovka, ktera pobavi a naprosto vubec neurazi. Hlavni postava cool. ()

F_FF_Brukner

Vlastně mě to i bavilo, jen jsem měl neodbytný pocit, že se koukám na nějakou youtuberskou kvazihvězdu gamingu, u kterých sice chápu, jak a proč své popularity došla, ale uniká mi, proč někdo marní čas tím, že s popcornem čumí na někoho jinýho, jak mastí gamesu, místo aby ji zapařil sám. Co do konceptu hry mě tenhle film zaujal, co do samotného příběhu a hereckých performancí už o poznání méně. Hlavní charakter mi byl vyloženě nesympatický a jeho snahy vypotit ze sebe nějakou uvěřitelnou emoci padaly na kartaginskou solnou zem, i když mu syna hrál jeho vlastní syn, což by alespoň nějakou rámcovou procítěnost spustit mohlo. Pokud ale dáte mozek místo zubů do sklenky na noční stolek a ten kognitivní zbytek vypnete, je to vcelku fajn zábava, která mi neustále evokovala zlatý časy, kdy jsem s kámošema na svý neskutečně nadupaný 386 mastil v pravěku Street Fightera, k němuž se film sám přiznává. Jako prepuboše mě to tehdá medilo nesmírně, jako (papírový) dospělec už bych si to asi nezahrál. Asi tak. ()

OsahuKimina

6/10 Filmy s hrátky časem a časovou osou už nejsou tak originální jak kdysi, přesto si dokáží zatím vždy udržet takovou tu "cool" auru a bavit. To platí i u Boss levelu, ale řekl bych, že jen v první polovině filmu. Tvůrci měli zřejmě moc velké ambice a chtěli nám nabídnout mnohem větší podívanou nad rámec rozpočtu i dramaturgických schopností. Dokud hlavní hrdina hledá a zároveň neustále umírá v šílených, krvavých a výbuchy našlapaných časových smyčkách v neutuchajícím tempu, při hledání odpovědí co se mu to děje s notnou dávkou nadhledu a utahování si sama ze sebe, vše funguje skvěle. Následně přichází nutný příběh nastavující strukturu filmu a děje. Ten je zcela jednoduchý. V celkovém výsledku se jedná o rodinné drama, které se chce brát až moc vážně. Zároveň tvůrci zapomínají na nějaké hlubší představení pozadí postav ať už matky syna hlavní postavy nebo záporáků a jejich záměrů, které by tu vážnost příběhu u diváků podpořilo. Velice ovlivňují tempo a zabředávají v dlouhých dialozích viz. historka Mela Gibsona o hadovi. Místo opravdového "boss levelu" s hlavním záporákem se nám dostane cosi o konci světa, co do příběhu nezapadá a působí to překombinovaně. Nevyřčený konec filmu tomu už vůbec nepomohl. Obsazení dlouho schovávaného, šikovného herce Franka Grilla se povedlo. Opět dokazuje, že má nebo bohužel vzhledem k jeho věku do budoucna spíše měl, dostatečné charisma a dovednosti na podobně velké role v mainstremovějším měřítku. Ve finále si Mistrovská úroveň počíná jako jedno z lepších akčních "béček" posledních let a pro nenáročné diváky je to zábavná jednohubka ke shlédnutí. ()

doom.cz

Začátek? Paráda. Edge of Tomorrow na nás pěkně pomrkává, sympatický hlavní hrdina hláškuje, akce je svižná, vtípky fajne... až bych uvažoval o 5* hodnocení. Ale pak nám to začne skřípat, děj chvílemi ztrácí rapidně tempo, ukecané rodinné pasáže dost zdržují. Naštěstí se tempo filmu zase dostane do správné úrovně, občas nějaké to násilíčko... a potom to ke konci zase docela zdechne. S odřenýma ušima horší 4*. I přes ty ukecané pasáže jsem se dobře bavil a princip videoherního grindování mi přišel zajímavý. ()

Vestor

Příjemné překvapeni, sice béčko, ale místy skoro áčkově natočené. Bere samo sebe s humorem, slušná oddechovka. Jen jsem moc nepochopil, co tam dělal Smell Džipson, takového podivného záporáka mohl zahrát kdokoliv a Netflix by ušetřil za honorář. ()

Hansolo35

Celkem slušná oddechovka s časovou smyčkou. Svižné, vtipné, akční. Naomi si zřejmě od dob King Konga, z nostalgie, nemyla hlavu. A to už bylo v roce 2005. Prase. ()

Norrek

Takové solidní béčko s dnes již tolikrát opakovaným repetitivním motivem. Snímek s Grillem v hlavní roli, podobně jako Wheelman, slušně odsejpá. Na více shlédnutí to sice nebude, pro jednou je to však slušná, akcí napěchovaná popcornovka. ()

BigJohn02

Opakovačka sice není nic nového, ale zpracování bylo fajn - chlapáckej Frank v životní roli, rychlá akce, šílená Číňanka, stále ještě zachovalá Naomi a bohužel trochu upozaděný Gibson. ()

lestatie

Na film jsem narazila náhodou při hledání výplně pohodového odpoledne. Chtěli jsme si s mužem pustit něco nenáročného a zábavného. Což vlastně Boss Level splňuje. Navíc milujeme filmy, kde jsou časové smyčky. Nadupaná akční jízda s konceptem počítačové hry, kdy se hlavní hrdina neustálým zkoušením posunuje v lvlech. Je potřeba počítat s tím, že film je béčko, ale ani si na nic jiného nezkouší hrát. Takže bez velkých očekávání se jedná o zábavný akční film. ()

Jirkacek

Snímek Mistrovská úroveň z roku 2020 nemohl uniknout mé pozornosti, neboť mne vždy bavily filmy, v nichž docházelo k časovým paradoxům, smyčkám či vyloženě k cestování časem. A proto se mezi mé nejoblíbenější zařadily i filmy Na Hromnice o den více, Zdrojový kód, Na hraně zítřka a podobně, ve kterých se stále opakovala určitá situace, kterou hrdina prožíval stále dokola s různými obměnami. Doufal jsem, že se mi bude líbit i snímek Mistrovská úroveň, v němž se vysloužilý člen speciálních jednotek ocitl v časové smyčce, v níž musel znovu a znovu prožívat den své smrti. Jednoho večera se tedy doma na naší korejské televizi tento americký film rozběhl a vše začalo úvodní scénou, kterou jsme viděli ještě mnohokrát. Hlavní roli v ní vždy hrál vysloužilý voják Roy Pulver (Frank Triolo), který se pokaždé probudil v 7:00 ráno, rychle musel zlikvidovat u sebe doma nájemného vraha a vyhnout se střelci v helikoptéře za jeho oknem, který do jeho bytu posílal stovky kulek jednu za druhou. Následně vrtulník vrazil do oken jeho bytu a tak musel vždy vyskočit ven, než stroj explodoval. Pak na ulici ukradl sportovní vůz a začala honička s dvojicí ženských vražedkyň. Pokud se mu podařilo uniknout, zabil jej pak někdo jiný, neboť těch vrahů bylo několik a Pulver jim dal vlastní jména. Časem se mu podařilo naučit se jim uniknout do baru, ale pořád nedokázal přijít na to, jak přežít závěrečný útok ve 12:47, po němž se probudil znovu ve svém bytě v další smyčce. Pak jsme se dozvěděli, že o den dříve, něž Roy vstoupil do smyčky, pozvala jej k sobě do práce pod záminkou přijímacího pohovoru jeho manželka Jemma (Naomi Watts), se kterou už několik let nežil. Sympatická žena se s ním nejdříve pohádala jejich synovi jménem Joe, kterému tvrdila, že její manžel je pouze rodinným přítelem a poté mu nenápadně sebrala vzorek vlasů. Následoval příchod šéfa firmy plukovníka Clive Ventora (Mel Gibbon), který imaginárního uchazeče o práci nechal z firmy vyvézt, aby se neplet do jeho tajného projektu. Pak jsme se opět ocitli v další časové smyčce, v níž se Roy pokoušel zavolat Jemmě, ale místo toho mluvil s Ventorem, který mu řekl, že jeho manželka zemřela při nehodě v laboratoři den předtím. V pozdější smyčce potkal Roy svého syna v herně, kde trávil čas místo školy a strávili spolu den, dokud ho zase zabijáci nezastřelili. Když se Roy probudil, uvědomil si, že ho vrazi sledovali pomocí sledovacího zařízení, které mu do zubu během narkózy implantovala zubařka Alice (Meadow Williams), jeho náhodná holka na rande z předchozí noci. Prostřednictvím dalších smyček stylem pokus omyl Roy našel  způsob, jak se zbavit zabijáků a dostat se do firmy za Ventorem. Ten mu při jednom setkání nevědomky prozradil, že pracuje na projektu Osiris, kvantovém stroji času, který chtěl využít, aby se stal světovým diktátorem. Také se přiznal, že za smrt jeho manželky je přímo on zodpovědný a že to byla ona, kdo nastartoval časovou smyčku. Ovšem nikdo jiný nevěděl, jak to ovládat, takže hrozilo, že zničí svět, pokud bude stroj času běžet příliš dlouho. V dalších smyčkách Roy konečně pochopil důvody, proč ho manželka do časové smyčky uvedla a ten se podle toho zařídil. Do konce filmu zbývala asi půlhodinka a já si marně lámal hlavu, co všechno se ještě stane. Myslel jsem, že se Roy prostě pomstí za smrt manželky a zachrání svět, jenž jsem se mýlil. On toho udělal ještě více a cesta k těmto jeho činům mne překvapila. Nejprve se setkal s někým, kdo mu prozradil důležitou informaci, aby zachránil ještě někoho…Víc toho už neprozradím, nerad bych čtenáře tohoto komentáře připravil o dvě překvapení v závěru. Ovšem ještě předtím se vše složilo dohromady jako dobře vylisované puzzle. Vše, co jsme nudných pasážích filmu sledovali, to se logicky vysvětlilo a rázem nám vše bylo jasné. Jediné, co bych režisérovi Joe Carnahanovi se scénáristy vytknul, bylo závěrečných 20 vteřin. Proč ? Uvidíte sami. Každopádně mne film příjemně překvapil, měl dobré herecké obsazení a to včetně nádherné Naomi Watts, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Mistrovská úroveň ode mne získal čtyři mistrovské hvězdičky ****. () (méně) (více)

Harry89

Už dlouho jsem se chtěl podívat na Princeznu zakletou v čase a celkem to jde... Žišmárja špatná recenze! Ale celkem to jde 4* :D ()

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

05.11.2019

Herecké hvězdy Mel Gibson a Frank Grillo mají za sebou čerstvě spolupráci s režisérem Joe Carnahanem na akčním sci-fi Boss Level, které je momentálně v post-produkci. Tato trojice si pak zjevně sedla… (více)