Vadí nevadí

• USA Truth or Dare (více)

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete. Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře. Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje? (Cinemart)

Sagra

Koukám, celkem rozporuplné hodnocení. Osobně se mi film líbil. Jasně, pár věcí by šlo udělat lépe, ale neviděla bych to až tak černě. ()

Naghavi

Nevadí mi, že už to podruhé doufám neuvidím, vadí mi, že zřejmě tady byla snaha o Final Destination "2018", leč mnohem nudnější a úmrtí neherců docela jalové... ()

Mtytjouda

"Horor" typu nezvratný osud nebo jak tomu jinak říct ... Člověk se těší, kdo další umře a jak moc nechutný to bude ... Herecký výkony celkem slušný, ale těch příběhovejch děr kolik tam bylo, bych snad nespočítal ani na všechn svejch končetinách ... Finální scéna mě celkem zklamala, ale napravilo to poslední přidané video na YT, který změnilo Olivii z mírumilovnuýho člověka v největšího masovýho vraha v dějinách Spojených států ... Jinak celkem fajn podívaná, když na večer nemáte co dělat a jste psychopat, kterej rád sleduje lidi umírat ... 50% ()

moriero

Tohle kdyby natočili v roce 1999 (provedením by to odpovídalo), tak by to byla určitě pecka. Teď ale NENÍ konec devadesátek. Takže to NENÍ pecka. A dát tak nízké hodnocení mi rozhodně NEVADÍ. ()

Jenn

tohle nebylo zase tak zly, dost se mi libily ty jejich zdeformovany ksichticky, haha. z konce me docela zamrazilo. a vsimli ste si, ze je film reklama na apple? ()

Pepi74 odpad!

SPOILERY : Teda takhle jsem se strašně dlouho nenudil. Jeden dostane za úkol projít se s flaškou po střeše, druhý přiznat že je gay a třetí někoho zastřelit. Bylo úplně jedno, jestli někdo řekl vadí nevadí stejně dostal úkol. V půlce to teprve bylo vysvětleno a ještě slušně kostrbatě. Když byl jazyk vyříznut, proč ho nedaly do té pixly a byl by pokoj, ne? Prostě totální blbost co si zaslouží opravdu jen palec dolů. ()

Aideon

Od začátku jsem o filmu dost pochyboval a ne zbytečně. Příběh začne docela nevinně, nápad dobrý, herci průměrní, ale když pak dojde na samotnou hru a "odkrývání tajemství", tak jsem dost často nechápal, co se to zase děje. Nedokázal jsem pochopit, proč jsou na sebe Olivia s Markie v jednom kuse naštvaný, jejich rozhádanost už mi štvala, že jsem doufal, že už jedna z nich úkol nebo pravdu nesplní. Ostatní postavy byli docela lepší průměr a i mě bavili různorodé osobnosti. Čím více děj postupoval, tím méně mě to bavilo. Film si jednoduše neudržel mou pozornost, protože stále opakující se situace nebyli vůbec v ničem originální. Někdo se zeptal, holky se pohádali, další otázka, někdo umřel, holky se usmíří, nějaká detailní informace, někdo se zeptá, holky se pohádají... a takto v podstatě dokola. Když se teda film dostane k závěru, konec je naprosto zvláštní a v podstatě ho nechápu, přišlo mi to, jako by někdo byl moc líný na to vymyslet smysluplnější konec. No když to shrnu, tak mě hrozně bavili některé úkoly a smrti. Film se dal přežít, ale znova asi nekouknu. ()

Lilith03

Jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděla. Nemám absolutně co vytknout režii, scénáři, hercům... Prostě vše na jedničku. Tohle se mi snad v životě nestalo, že bych byla tak nadšená. Wow, super podívaná. ()

Aleais

B-čkový horor v štýle zlepenca "Viem čo ste robili minulé leto" a "Nezvratného osudu". Napriek tomu mi to do noty sadlo viac ako ospevovaný kvázihororový paškvil zvaný Tiché miesto. Napriek tomu, že som sa pri Truth or Dare nebála, mal v sebe viac hororových prvkov, a hoci myšlienka, že detská hra "ožije" a prenesie sa do reálneho sveta nie je vôbec reálna, mal dej minimálne svoju postupnosť, nadväznosť a logiku. S výnimkou konca, na čo však aj môj priateľ poznamenal, že v prípade takéhoto druhu hororu to vždy dopadne inak, než divák očakáva. Inak povedané, tvorcovia diváka oklamú a podvedú. No na pobavení sa a fajn zážitku mi tento fakt neuberá. No a čo, že je to typ "hororu" skôr pre -násť ročných, kto ešte stále nie je prejedený správaním sa amerických stredoškolákov na prázdninách si podľa mňa príde na svoje. Nie vždy je dobré z filmu urobiť vážne klišé s hlbokou myšlienkou trpiacej skupiny/rodiny/menšiny, ktorá v skutočnosti žiadnu podstatnú myšlienku napokon nemá. Pre mňa je toto oddychová záležitosť, ktorá minimálne pobaví. Rozhodne, čo si spomínam ma Truth or Dare upútalo natoľko, že som prestala vnímať svoje okolie. ()

DarkViper

Jedna hvězda a to jen za to, že jedné z hlavních postav nevadilo, že se s jejím přítelem musí její kámoška vyspat jinak chcípne, já bych jí nechal chcípnout než abych si nechal ojet protějšek. ()

psychokiller

Musím říct, že dosavadní horory, které jsem doposud viděla, mi nezamotaly hlavu, jako tento kousek. Začátek v řadách komedie, polib tuhle, zatancuj na klíně tomuhle, a pak se to celé zvrtne. Čekala jsem nějaký komerční shit, ale film mě příjemně překvapil. A ten otevřený konec... Nechápu ty negativní ohlasy, ale jsem zastánce toho, že každý má svůj určitý názor. Sice tam chyběla nějaká ta lekačka, nebo krev, jak je v hororech známo, ovšem u tohohle kousku to nebylo třeba. Celkově napjatá atmosféra od Samova oznámení, proč je tam vlastně přivedl, za jakým vlastně účelem, všechny ty hororové prvky dokonale přerostla. Doufám, že bude Truth or Dare 2, vypadalo to tak, přeci jen, ráda bych věděla, jak to nakonec s Caluxem dopadne... ()

jenspifa

Chyběj mi tyhle filmy, teenage hororů je v dnešní době málo. Mohlo to být lepší, ale i tak jsem spokojen. Vraždy docela vtipný, a chytře vymyšlený, i když nechybějí žánrový klišoidní standarty. 60% ()

v0jt1s3k

Ten film si podkopává židli tím, že porušuje vlastní pravidla. Místy, kde by to nefungovalo, tak začne používat berličky. Takže i když to není úplně blbé, tak ve výsledky zklamání. Na páteční večer možná ()

uprchlice odpad!

Tady nic nefungovalo! Asi jsem už otrlá, nebo na tomto filmu nebylo nic zajímavého. A myslím si, že varianta číslo dvě je správná odpověď. Páč se mě tento flm opravdu nudila nic mi nedal. Mladí herci mě neuchvátili tak , jak jsem potřebovala. Napětí? Zde rozhodně nehledejte. Režisér Jeff Wadlow se netrefil do mého stylu. Nudila jsem se. Přesto jsem to nechala puštěné až do konce. ()