Osm dní (TV seriál)

Acht Tage

8 Tage

• Německo

8 Tage – Rette sich. Wer kann?

8 Days

(festivalový název)

Německo, 2019, 6 h (Minutáž: 45 min)

Po Dark nám němci servírují další scifi. Dark je teda o ligu jinde, ale 8 Tage taky není tak špatné. Scifi to je jen okrajově, spíše jde o drama, kde jde o přežití. Chování některých postav je trochu mimo. Trošku mě zklamalo to točení v kruhu, na začátku tu vypadá, že budeme sledovat výpravu za přežitím, ale nakonec se střídají dvě nebo tři lokace a postavy mezi nimi. Konec docela slušný. Klidně bych dal i nějaký pokračování. 70%(6.4.2019)

Jeden z psychicky nejnáročnějších seriálů, jaký jsem viděl. Věřím, že každý si při sledování musel nutně položit otázku, co by dělal on sám, kdyby zbýval týden do konce světa, a možnosti záchrany by sice byly, ale velmi, velmi omezené. Někdo si tady stěžoval, že v seriálu prakticky chybí kladné postavy - možná (byť bych úplně nesouhlasil...), na druhou stranu kdo z nás by se nezachoval jako svině, kdyby stál tváří v tvář rozhodnutí, co dělat, když on sám se zachránit může, ale jeho rodina třeba ne... Tohle bylo opravdu hodně silný a v některých momentech (lasagne, porod atd., je tam toho víc) mi srdce vyskakovalo doslova až do krku.(28.5.2019)

• LIVINGDEAD

Tak nějak pořád čekám ten katastrofický film, ale jsem u třetího dílu a ani sekunda Meteoritu. Zatím jsem se jen dozvěděl, že stará je kurva, její manžel debil a bačkora, její bratr sobec s naprcanou krávou a její dcera je úplně mimo.... Hodnocení po osmém závěrečném díle: "Takže katastrofický efekt s meteoritem trval asi sekundu! A já po celou dobu koukal na Nebezpečné vztahy ala TV Barandov! Ztratil jsem zhruba 8 hodin života! Za tohle si nezaslouží nic jiného než ODPAD!" 💩💩💩💩💩(16.3.2019)

Fanúšikom katastrofických a apokalyptických žánrov môže prekážať, že tento seriál nie je primárne o akcii a už vôbec nie o veľkolepých kataklizmatických efektoch ale je skôr psychologickou drámou o vyrovnaní sa s nevyhnutnosťou definitívneho absolútneho konca, prípadne o zúfalých pokusoch na poslednú chvíľu nejak získať aspoň mizivú šancu na prežitie. Ja za seba vyjadrujem spokojnosť, postavy sú viacmenej v pohode, škoda len, že občas konajú nelogicky a unáhlene, je tu jeden kvalitne stvárnený záporák, jednoznačne najlepšia epizóda bola podľa mňa piata a vysoko pozitívne hodnotím fantastickú úvodnú drtivo-desivú znelku seriálu, ktorá sa perfektne hodí k námetu.(28.4.2019)

Krotce natočený příběh konce Evropy. 1) Spoiler. Velmi zajímavé téma posledních osmi dnů před dopadem ničivého meteoritu je podrobně rozpracováno. Seriál má některé znaky dobré scifi - neřeší se příliš, co a jak, ale hlavní jsou osudy a chování lidí tváří v tvář nové situaci._____ 2) I když je patrný omezený rozpočet, přesvědčivosti sdělení to neubralo._____ 3) Spoiler. Zpočátku se nic moc neděje. Lidé se překvapivě chovají, jako by se nic moc nemělo stát. Až ve druhé polovině se situace konečně přiostří._____ 4) Líbí se mi, že postavy většinou nejsou černobílé a vzbuzují střídavě pochopení, soucit a nechuť._____ 5) Zaujali mě 28letý David Schütter (spasitel Robin) a 47letý Mark Waschke (otec Uli) s pěknou postavou._____ 6) Potence pro pokračování tu je. Druhá řada by mohla být i lepší, než řada první. Uvidíme...(16.5.2019)