Katie se loučí

• USA Katie Says Goodbye

Sedmnáctiletá Katie je jedinou živitelkou rodiny v karavanu, kde bydlí se svou matkou. Katie pracuje jako obsluha v hostinci v opuštěné díře na kraji arizonské pouště a přivydělává si také tím, že si nechává platit za sex s několika místními a laskavým řidičem náklaďáku jménem Bear, který tudy pravidelně projíždí. Její cíle jsou však větší, než se jen protloukat ze dne na den. Šetří, aby se dostala z Nového Mexika a začala nový život v San Franciscu. Když se Katie setká s Brunem, tichým a pohledným novým mechanikem v Budově opravně aut, okamžitě se do něj zamiluje. Jakmile spolu začnou chodit, Katie si je jistá, že se všechno v jejím životě začíná obracet k lepšímu. Ani v nejmenším ovšem nečeká, že ostatní lidé z jejího městečka náhle zradí její důvěru. (Cinemax)

Hanys_

Drsné, nepříjemné drama z amerického zapadákova na kraji pouště. Chtěl bych český remake s mladou Táňou Vilhelmovou.. Btw. Olivii Cooke jsem poznal až díky závěrečným titulkům a Mireille Enos je konečně v roli na kterou má xich..ehm tvář. ()

Jaro_slav

Taková drsnější Díra u Hanušovic. Tyhlety neradostný filmy nemám moc rád, takže v nich hledám, z čeho mít radost. U Joe jsem si užil návrat Nicolase, u Winter's Bone Lawrencový hlas; tady jsem si chtěl užít nechráněnej pohled na Oliviina prsa, jenže ten závěr jako by mi dal jasně najevo: „Ty prasáku, i kvůli tobě je ta holka teď dočista v prdeli!“ Takže se teď za svý pudy stydim a budu si muset pustit ňákou pozitivní pohádku. ()

Renfield

A to to při troubení vlaku vypadalo tak idylicky. Katie je velmi naivní, vždyť stačilo málo, mít normální vztah s matkou, přesněji se o ni přehnaně nestarat, mnoho špatného by se jí tím vůbec nemuselo stát. Každopádně podobných příběhů se jistě neděje zrovna málo a tak je dobře, že se do zfilmování jednoho z nich Wayne Roberts pustil. Navíc Olivia Cooke je v roli Katie výborná, prakticky okamžitě jsem s ní soucítil a prožíval. Nebylo to jen herectví, ale i její vzhled... do role femme fatale řekl bych ideální, tak třeba někdy v budoucnu. Film prakticky nemá vyloženě slabé místo, ovšem scéna znásilnění a následujícího dění, je něco nepopsatelného! 80% ()

barteca

Nebylo to zfilmované špatně, jen uvěřitelnost hlavní postavě klesala s délkou příběhu a s projevy její nekonzistence.... ()

Narciska

Je to dobře zahrané, vedené a napsané, přesto, jestli je smyslem říci, že svět zdaleka není idylické místo, myslím, že to připomínat nepotřebuji. Bylo tam toho prostě moc, až příliš, tenhle film těžko chcete vidět podruhé, v mém případě byla škoda vidět ho i poprvé, i když uznávám, kvalitu mí nadprůměrnou. ()

ink flo

Southwest trailer paradise s typickými postavičkami, mezi nimi naivní dobromyslná dívčina, která si vydělává prostitucí na únik do San Francisca. Bohužel má ale tu smůlu, že režisér jí před tím musí dost předvídatelným způsobem protáhnout všemožným očistcem. ()

Aleister

Svatá prostitutka je typ postavy, který vyvolává smíšené pocity. Představuje ženskou hrdinku jako pasivní oběť okolí a zároveň jako morálně silného a čistého jedince. Na vlně exploatačních snímků, které vyobrazují utrpení mučednic a obvykle vrcholí scénou znásilnění, vraždy, či obojího (za všechny jmenujme Trierovo kanonické drama Prolomit vlny), se svezl i příběh Katie. Za působivost snímku, kterému se vlezlá atmosférická hudba pokouší dodat auru osudovosti a který podává povšechnou zprávu o (nejen) machistickém americkém jihu, je zodpovědná slušná režie a především sugestivní herectví křehké Olivie Cooke v titulní roli. ()

Rockerman

Vypadá to, že americký sen se nemusí vždy splnit. Přitom Katie toho nechtěla až tak moc. Našetřit peníze, odstěhovat se od promiskuitní matky do San Franciska a založit si kosmetický salón. Problém byl v tom, že plat servírky nebyl nejvyšší a tak si milá Katie přivydělává jako placená sexuální pracovnice (abych byl korektní). Když už se zdá, že by to všechno mohlo vyjít a že by mohla odjet i se svým milovaným Brunem, její pověst ji dohání a stane se jí osudnou. Každý druhý by po tom, co se této dívce přihodilo na samém konci filmu propadl depresi, Kejt to hází za hlavu a jde svému dalšímu osudu vstříc. Trochu mě to překvapilo. ()

Hpatrik

Krásně natočené, a nadpozemsky zahrané! Dobrosdečná a optimistická Katie plná naivních ideálů dostane nepříjemnou životní lekci. Katie je ale mimořádně krásná osůbka, a to nejen vzhledem, ale především uvnitř... ()

mira.l

Tak Katie, t.č. zcela švorc, nemaje ani co na sebe, si (asi) stopla nějakej náklaďák, udělala nám pápá, a mně je tak nějak úplně fuk, jestli se odebrala za lepšími zítřky do Friska (nebo kam to chtěla) či jestli si jen na další rychlovce vydělala svých prvních nových deset či dvacet dolarů. Vojela co mohla a pak bečela. Co čekala?? Celkově se ten film vlek jak těsto na štrůdl. ()

samkko

8.2/10 aneb v jednoduchosti je krása. Neskutečný nářez v podobě nezávislého dramatu o mladé slečně s těžkým životem. Film není známý a o to má silnější kouzlo. Velmi jednoduchý, ale dostačující scénář, výborné herecké výkony, strhující atmosféra a fantastická hudba ženou film téměř k dokonalosti. Vše co se zde za ten krátký čas odehrálo bylo kulervoucí a neskutečně zajimavé. Takhle jednoduché a zároveň tolik lidské postavy jsem už dlouho neviděl. Snímek dobrovází chvályhodná kamera, a světlo je v některých scénách při tmavší obloze, nádherné. Celá scéna pak díky tomu vynikne o to víc realisticky. Konec je ukázka luxusní filmařiny a promyšlené práce, kterou dozajista ocení nejeden divák. Na to, že jsem do filmu šel jen tak "z nudy", nakonec se z toho vyklubalo mistrovské dílo, které je pro svůj žánr extrémné podceněné. Jasně, kdo se v tom bude rýpat, určitě si nějakou chybku najde, ale já jsem nadšen a nemám co vytknout. ()

solisoli

Tak toto bol poriadny nárez o ľudskom osude, kde človek dokáže obetovať všetko, aby sa jeho život otočil úplne iným smerom. Úžasný príbeh sedemnásť ročnej Katie, ktorú skvele stvárnila mladučká Olivia Cooke, svojím pôsobením mrazila až do samotného špiku kosti. Že aj takto môže vypadať život je dôsledkom skvostne prepracovaného scenára a hlboko precítenej réžii a dramaturgii, tak ako sa na poriadnu drámu patrí. ()

Víteček

Malé, nenápadné, ale přesto silné a působivé. Člověk od začátku ví, že se to celé posere a v podstatě i jak, takže je to v podstatě jen čekání na nevyhnutelné. Ono se to nakonec opravdu tak posere a ještě víc, než se nejdřív zdá a přesto to dokáže zapůsobit a zanechat silný dojem. Rozhodně ne veselý film, ale za vidění stojí. Jima Belushiho bych bez informací ani nepoznal. 82 %. ()

McGuffin

Ano, Katie se loučí, Katie Says Goodbye, to je její plán, našetřit v růžových šatech jako roztomilá šlapka a usměvavá servírka, rozloučit se s rodnou Arizonou a odjet do San Francisca. Jenže jí ho i s jejími našetřenými penězi vyfoukne matka šlapka. Katie se pozdě ale přece rozloučí s plánem, penězi i Arizonou, a s úsměvem jen s růžovými šaty a brýlemi se vydá na cestu do San Francisca. Fakt. P.S. To jsou řádky o růžovém příběhu Waynea Robertse, ne o růžovém filmu Waynea Robertse z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Tak si to shrneme : Katie  : okrade vlastní matka a uteče se sousedem i penězi, které si střádala na svůj sen o San Francisku / Bruno, do kterého se zamilovala, jí neuvěří (resp. o tom ani nechce slyšet) , že byla znásilněná dvěma kolegy z autodílny a řekne jí, že je děvka (což ona ale je, nebo byla, to je jedno) / Bruno jednoho z týpků zraní, je v podmínce, tak se určitě vrátí do vězení / vezme na sebe krádež 40 babek z pokladny, kterou na ní narafičila kolegyně proto, že Katie "sváděla" jejího / tudíž přijde i o práci v restauraci a zbyde jí jen uniforma, kterou jí majitelka nechá. A co udělá ? Dvacet vteřin si popláče, nahodí úsměv, řekne si jedeme dál, stopne náklaďák a (nejspíš) se vydá do vytouženého San Franciska za vytouženou profesí kosmetičky. Tohle musí zahrát fakt dobrá herečka a to Olivia Cooke je. Co na tom, že ve 22 hraje sedmnáctku (aspoň to píšou v obsahu, ale věřte tomu, když KAtie žije v Arizoně a chce se za každou cenu dostat pryč z NOvého Mexika ...) ()

peproch

Smutný, defenzivní film, nezbývá nám než sdílet Katie každodennost, perspektivy a smutky, lásku a naději a pak být sklamány, protože jinou šanci nemáme, víc scénarista a rezisér nenabízejí, jen sledovat a velebit nebesa, že jsme měli o trochu víc životního štěstí... ()