Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

Wallis3

Jedna hvězda za Jóhannssonovu hudbu, jinak tady ty artový díla fakt nepobírám. Snažilo se to být strašně krutý, ale jaksi se z té krutosti nic nevytěžilo. Místy mě to připomínalo Twin Peaks a jebnutý scény s červenými závěsy. ()

Torpid

Stopáží přepálená umělecká onanie nad velmi jednoduchým revenge příběhem, která ale určitě stojí za vidění. Obsahuje totiž po velmi dlouhé době s chutí hrajícího Cage a celkem dost suveréně zvládnutých filmových scén, které ovšem vůbec nedrží pohromadě. Zkrátka Cosmatos v dobrém i zlém. ()

Cinematrix

Na samotě u lesa žili byli dva lidé. Mikuláš Klec a jeho tak strašně hnusná žena, že strašidla se té samotě vyhýbala na sto honů. Ale co čert nechtěl, kde se vzala, tu se vzala podivná sekta, která se toho Mikulášova strašidla ani trošku nezalekla, neboť to neměla ve svých hlavách v pořádku. On to poslední dobou nemá v hlavě kdovíjak v pořádku ani Mikuláš, když bere takovéhle role. Celé se to hodilo do červených filtrů a zpomalených záběrů, aby tomu spousta ČSFD hodnotičů mohla dát 4 hvězdičky, jako že tomu rozuměj. Já tomu nerozuměl vůbec, tak dávám 2 alespoň za to, že Mikuláš si během hodiny ukoval obrovskou sekyru, kterou by i ti nejzdatnější kováři ve Warcraftu kovali nejméně měsíc. S tou sekyrou pak sice žádné šokující kousky nepředvedl, protože byla těžká jako prase, ale to je fuk, hlavně, že si vydělal na další splátku hypotéky. ()

misbos

Jen těžko docenitelný příspěvek k tématu obecné prospěšnosti církví - aneb - každé náboženství lásky a světla se dřív nebo později spolehne na bandu zfetovaných sadistických hovad. Pasáž, kdy má Mandy svůj "fuck you, Sally!" moment, bych nechal promítat ve školách v rámci výchovy k racionálnímu myšlení. Nevěřte extatickým prorokům čehokoliv. ()

Eduardo odpad!

Po predriemanej prvej polhodine som prešiel do browsovania a niekde po 45 minútach som to rovno celé preklikal... a to som si nahováral, že nudnejšia vec ako vesmírna odysea už ani nemôže existovať, ale očividne tam stále boli nejaké rezervy. ()

helraiser

Tak tohle byla masakrální atmosférická krutojízda, plná slušnejch masek a výborného gore. Bejt to kratší o půl hodiny byl bych ještě spokojenější, ale musím uznat, že tentokrát tomu dal Cage skutečně na prdel a to myslím v tom pozitivním slova smyslu. Něco takového si opravdu nechám líbit, tohle se prostě povedlo. ()

Utero

Parádní červeno-černá, osmedesátkově lazená psychedelie s úplně bombastickou hudbou. R.I.P Jóhann Jóhannsson ()

Biopler

Cage si určite zgustol v roli pomstiteľa a celé som mu to veril. Len raz som sa zasmial, keď sa posťažoval na svoje tričko. Mandy je film ak chcete vypnúť, hlavne vtedy keď sa Red vydáva vykonať kult pomsty. Prvá polovica je totálna nuda, záporáci sú vykreslení skôr k smiechu ako k vážnosti. Dialógy naprosto o ničom, dej prešľapuje na mieste. Tvorcom sa však podarilo skrz prostredie lesa, lacných farebných filtrov a neučesaných hercov navodiť zapadákov či odľahlé miesto z roku 1983 vskutku veľmi dobre. Nič to však nemení na tom, že dôvod útoku týpkov z pekla i tých pozemských na nevinných Reda a Mandy je čudesný či poriadne nedomyslený. ()

AngelG

Wau, jaký to naprostý trip, který je nejen osobitý a originální ve svém zpracování, ale hlavně plný emocí. Ať už jde o skvělé herecké výkony všech, o překrásnou vizuální stránku, neustálé střídání barev a filtrů, účelně pomalé tempo nebo o PŘEKRÁSNÝ soundtrack mistra Jóhannssona (který byl jedním z nejlepších skladatelů naší doby, bude mi neskutečně chybět). Když se člověk podívá za všechen ten gore a ujeťárny, které tenhle film nabízí, naprosto mě překvapilo, jak mě emociálně chytne a v závěru i slza ukápla. Velké díky za to má určitě výkon Cage (jeho nejlepší film za posledních několik let) a již zmiňovaný soundtrack, který absolutně vystihl celou atmosféru. To, že tento soundtrack nedostal alespoň nominaci na oscara pouze dokazuje, jak směšnou a bezvýznamnou show se celé to udělování stalo. Tenhle film není pro každého, což je patrné na hodnocení. Někomu se nebude líbit děj, někoho bude nudit.. Já ovšem zbožňovala každou minutu. ()

Hpatrik

Tak to byla síla! Mandy rozhodně není pro každého, ale když vám tahle psychedilycká šílenost sedne, budete oddaně hltat každý záběr. Skvělý casting a dokonalá hudba Jóhanna Jóhannssona. ()

PEZ

Keby sa film udržal v tom istom naratíve ako v jeho prvej polovici, neváhal by som ohodnotiť Mandy plným počtom. Ale i tak sa jedná o šťavnaté a vynikajúce B-čko, kde Andrea Riseborough ukázala svoju nesmrteľnosť skrz nadpozemskú auru, ktorá má a Nic Cage opäť raz ukázal, že to má borec stále v sebe, iba nie vždy skončí v dobrom filme. Skvelá forma, nekompromisné psychedelické prvky, naozaj "tučná" hudba, napriek dĺžke a pomalému tempu, som vďaka Mandy mal fakt dobrý filmový zážitok. Odporúčam sledovat o polnoci. Toto si rád kuknem aj znovu, prvá polovica je ako z iného sveta (pre mňa 10/10), tá druhá je už iný svet. :) ()

tranquill

Vypadalo to na zajímavé psychedelické zpracování, ale po necelé hodině už to byla docela ztráta času. Hlavně, když nosili trička Black Sabbath a Motley Crue... ()

dalziel

Tak toto vážne nie je film pre každého. Slabšie povahy zaraďte spiatočku. Divnejší film som vãzne ešte nevidel. Stále som si hovoril už to vypnem, no nedalo sa.Bol som zvedavý čo bude ďalej aj keď som si vravel že to je totálna magorina. Tá temnota filmu mi pripomínala 8 MM, tak preto ma to možno tak upútalo.Je to taký TRIP na sucho.Máte halušky bez tooho ,žeby ste si niečo vzali. ()

NorseSword24

Vizuálne porno! Kamera úžasná, ale hlavne tie farby sú extrémne a je tam aj dosť šumu a táto kombinácia silných farieb s veľkým množstvom šumu, nemusí sadnúť každému. Môže sa to zdať ako moc prehnané ale keď sa tomu poddáte tak si to užijete. Herci dali solídny výkon a nie len Cage, ale hlavne aj vďaka scenáru Linus Roache ukázal niečo úžasné. Snovú atmosféru moc chválim, ale tá prvá polovica filmu aj keď je dobre zrežírovaná tak je moc natiahnutá, pomalá a mohla by byť jednoducho záživnejšia. Potom keď sa rozbehne psycho krvák tak to je už iné kafe. Celý film vyzerá ako snová maľba a má aj také snové tempo. Pomalé, uspávajúce čo nemyslím v zlom ale aj tak by tom mohlo byť trochu rýchlejšie. Ale inak fakt super film so zaujímavými nápadmi, ktorý pôsobí podobne ako Mad God, ako nočná mora. ()

JimiH

Cosmatos zhmotnil osmdesátkovou Satan panic do hrůzného snu Tipper Goreové o tom, co se stane s dětmi hrajícími Dungeons and Dragons a poslouchající metal. Audiovizuální skvost se skvělou ústřední dvojicí i hypnotickým záporákem. ()

elessar04

Mandy, přítelkyně dobré duše dřevorubce, bude unesena a pak před zraky svého přítele Reda brutálně upálena. Red se pomstí celé sektě. Následuje brutální krvavá jízda!Co jsem to viděl prosím vás? Já sám vlastně nevím. Dvouhodinová psychedelická obrazová báseň kombinovaná různými hypnotickými psychedelickými animacemi a výrazovými prostředky. V centru dění tohoto uměleckého čehosi je šílený Nicolas Cage, jehož výkon je bestiálně typicky přehnaně geniální. Tohle je přesně ten typ filmu, kde je jeho přehnané herectví žádané.Gradingová barevná šílenost. Místy krásné, místy vyloženě hnus (ten šum byl příšerný). Drogové sekvence úžasné. Problém všeho? MOC TMY. Kvůli nadmíře tmy film připomíná místy nezdařený počin Vetřelci vs. Predátor 2, tzn. že z většiny scén je těžké odhalit, co se v nich vlastně děje.Obrazově je skoro vše perfektní. Prostě psychedelická barevná jízda. Scénář - klasická pomsta doplněná o brutální krvavý biják. Cage a proti němu "IGGY POP". No, ujetina.Film má brutálně pomalé tempo. Minimum slov. Vypráví se obrazem. První hodina je totálně o ničem. Ve druhé je zase jen krvavá řežba. Po celou dobu kromě skvělé obrazové hypnózy můžeme vnímat perfektní hudbu, která je dalším vypravěčem.Shrnuto: film s obrovskou stylizací, který si tak trochu/více hraje na něco, co fakt není. Rozhodně to není Osvícení. Já vlastně ani nevím, co tohle má být. Audiovizuálně je to zážitek, ale prostě nevím, jsem zmatený a nevím, co k této šílenosti dál říct… ()

Dzvandzi

Na první projekci na KVIFF celkem zajímavý film, podobný jsem opravdu ještě neviděl, protože abych jednu chvíli přemýšlel nad odpadem a v druhé chvíli váhal až mezi 3-4*, to se mi dámy a pánové opravdu ještě nestalo. První polovina je opravdu strašná a to hold kazí celkové hodnocení snímku, protože i když se Cage v druhé polovině snaží jak chce, tak celkový dojem nemůže být více než průměrný, ale na první kino na tomhle festivalu opravdu nečekaná sranda...kdo nebyl nepochopí ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson