Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

honza.kuzel

Přiznám se, že jsem čekal naprosto něco jiného (asi klasičtější revange story), což by nevadilo, kdyby bylo moje očekávání předčeno. Ale nebylo. Příliš pomalé tempo a psycho kamera na mě v první polovině působila chvílemi nudně, přičemž tempo ke konci filmu gradovalo stejně jako šílenství a hloubka hlasu a drog v těle hlavního hrdiny, což si asi Nicolase Cage náležitě užil :D. Co ještě musím pohanit, tak výpravu, jestli se o ní dá vůbec mluvit, páč šlo asi jen o tmu a o mlhu. Také mám trošku problém s vlastní zápletkou, protože mě vždy překvapí, že šílenci, kteří jsou schopni někoho upálit zaživa, nejsou schopni někoho jiného zabít, aby jim pak třeba sjetý nenatloukl (možná proto, že jsou šílení). Co ve filmu fungovalo tak záporaci - ti byli buď dostatečně šílení (sekta) a nebo dostatečně odporní (motorkáři). ()

Sshania11

Psychadelicka pribehova chujovina kde Cage ide svoj LSD revenge trip s maximalnym nasadenim. A to mu posledne roky ide pravdepodobne najlepsie. Zapletka samotna je len kozmetika na pomstichtivo prepnutom masakrovani este viacej prepnutych ludi. Pribeh, dialogy, kamera za 1 bod ale Cageov vykon spolu s hudbou za 4. Bohuzial overall hodnotenie filmu 2,5. ()

PMU

Bez zajímavého příběhu s psycho hudbou.. Jakoby pos.. Stranger Things. Zvládl jsem to celé ale s problémy. Nečekla jsem nic extra, to je pravda, ale tohle bylo fakt zvláštní.. ()

BStone

Nicolas Cage v halucinogenní noční můře jako šílený dřevorubec. Proč ne, Nicolase mám i přes jeho nesporné přešlapy velice rád a i tady dokazuje, že umí. První půlka mi celkem sedla svým pomalým, snovým průběhem. Po překlopení do druhé části nastává krvavější jízda, ale zase tak moc až ne. Očekával jsem asi prostě větší řezbu. Každopádně dohromady jsou to dvě hodiny nevšední a netuctové revenge jízdy a Mandy tak rozhodně stojí za pozornost. 55% ()

lineker

Celé to lze spolehlivě rozdělit na dvě části. První halucinogenní, těžko dýchatelný mix, který mne při absenci jakýchkoliv anotačních prvků několikrát přinutil zapřemýšlet nad tím, že to prostě nedokoukám. Po cineraci životní partnerky však nastane žánrový zlom a Cage začne ve své cestě za pomstou řádit, jak ve svých nejlepších letech. A i když je i ta bloodfucková jízda za odplatou zahalená do podivného démonicko-mysteriózního hávu, již to tolik nebolí a zčásti nechá zapomenout i na to blouznění v první hodině filmu. ()

d-nao

Hudba, dej, Nikolas po dlhsej dobe dokazuje, ze vie hrat, parta fetakov na cele s nedocenenym bozskym magorom.. Velke prekvapenie. ()

BigJohn02

U první hodiny jsem několikrát málem usnul. Poté, co unylý děj dospěl ke kremaci a drvoštěp ve slipech se prolil vodkou na hajzlu, se konečně začalo něco dít. Následoval jediný smysluplný dialog za celý film (v přívěsu s Billem Dukem), a konečně se Cage vydal na válečnou stezku, kdy mi některá zajímavá ukončení padouchů alespoň trochu vynahradila tu nudu. Celé je to zabalené do narcisistické artové onanie, která to neskutečně natahuje. Vyvrcholení za neustálého zatmavování a osvětlování je přímo k uzoufání. Kdyby to natočil jiný režisér s Butlerem v hlavní roli, byl by to nářez. ()

goauld

Tady se zase někdo snažil dělat Tarantina ;-) To bylo teda něco... Navíc s Nikolausem v hlavní roli?? Je vidět, že tento "vyhasínající" týpek dokáže zajímavě a nečekaně překvapit (a to doslova, bo jsem ho v první chvíli ani nepoznal !!). Každopádně byl to opět halucinogenní film, který je vhodné sledovat v partě s houbičkami, protože v "normálním" prostředí je toto vhodné snad jen pro masochisty. (houbičky jsem neměl - takže jsem asi masochista :-D ) Jak jinak si vysvětlit, že by člověk ufikl hlavu týpkovi jen kvuli natrženýmu triku? Dobře - bylo jeho "oblíbený" po chuděrce ženušce, kterou banda upálila zaživa... Ale kvuli tomu se snad ještě nezabijí, ne?? ;-) Stačí pořádný facan a jsme si kvit.... jenže - ono v tom byla ještě ta jeho ženuška... no - tak to pak chápu (pomstu). Co se týče zbytku filmu - Nějak mě tam neseděli ty kreslené vsuvky... bylo to vůbec nutné, když to nemělo v podstatě žádnou souvislost s dějem?? A taky zjištění, že Amerika je asi hooodně rozlehlá a míst, kde človíčka potkáte tak jednoho na 10km asi bude hodně, proto asi "pochybných existencí" potulující se lesy a krajinou je zřejmě dost a dost... Z toho pak pramení ponaučení - nestavět si příbytky na samotách ;-) ()

Allesandra.W

Úprimne, 2 krát som u filmu zaspala, takže začiatok bol hrozne nudný, teda čakala som nejakú akciu, no po scéne, kde sa Cage vyslobodil to začalo byť už o inom. Motorkári boli za mňa rozhodne dosť zvláštne postavy, ktoré som úplne nepochopila, no každopádne urobili hnusný dojem na mňa, čo pri horore nesmie chýbať. Scény, kde Cage postupne likvidoval členov sekty sa mi veľmi páčili, vyzdvihla by som konkrétne tú s motorovými pílami. Film nepatrí k štandardným druhom hororov, má niečo svojského do seba a určite neuspokojí masového diváka, je pre neho asi príliš komplikovaný, no práve pre mňa je niečo takéto rozhodne viac zaujímavé. ()

agent_R.M.

Po zhlédnutí umím uznat že to bylo uplně ujetý ale tak moc mě to bavilo...Akční a zároveň hororová jízda!!! Barvy, zfetovaný šílenci na motorkách, prostě všechno co je super na žánru grindhouse :) ()

Pejryn

Možná někdo bude kroutit hlavou že nesouhlasí,ale hlavou jsem kroutil já celou dobu,co jsem na to čuměl a měl jsem co dělat to dokoukat,protože takovou odmastovnu jsem dlouho neviděl a to jsem se na to docela těšil. Cage prostě klesnul ne na béčkove,ale ceckove Filmy,občas má film obstojny,ale tohle?? Takže..film vlastně úplně o ničem,obehrana story se zabitím milované ženy,jen s tim rozdílem,že tady vraždí totálně vygumovana sekta s partickou tří..ani nevím jak to popsat..ufo slizackych příšer jak z Muže z bažin a vše je hozeny do psycho ulitleho a příšerně natoceneho masakru,kde krev hraje hlavní roli! Jdu blít,jedna hvězda že soucitu! ()

C.A.T.

Strašná nuda.Musím se přiznat,že jsem vydržela jen asi do poloviny, ale dál jsem vážně nemohla. A vydržela jsem jen proto,že se mi moc líbil vizuál a kvůli mému oblíbenci Cageovi..Přitom mám ráda občas hodně divné věci-tohle mi ale fakt nesedlo. Pořád jsem si říkala, že se to určitě rozjede, ať prostě vydržím, ale v momentě když náš pravděpodobně tedy asi "hlavní král" vytáhl šulínka už se to vážně nedalo... ()

RADX1

Film je datován do 80. let a příphodně pro rozpočet, i efekty jsou osmdesátkové. Na můj vkus až moc pomalý začátek - u hororů bývá často pomalost úmyslem a tak největší hrůza mě jímala právě tu první půlhodinu vaty - kdy se asi každý druhý nudil. :-) Naštěstí to pak chytne dobrý šmrnc a začne cloumat s divákovými pocity. Ale hlavně - konečně jsem viděl film s Cagem kde jsem mu uvěřil herecký výkon!!! To je víceméně ta hvězda navíc. ()

Zupan_

Parádny retro revizionistický revenge nášup s občas naozaj dychberúcim vizuálom a hudbou. Prvá polka veľmi pomali budujuca ale zámerne, a vrcholiaca veľmi emotívnym a bolestivim vyobrazením straty. Druhá je v znamení šialenstva a velmi nasratej akcie v ktorej je Cage doslova ako ryba vo vode.Jeden z jeho najlepsích výkonov kariéry. ()

Somewheres

Mandy - Kult pomsty patří k mým nejoblíbenějším filmům, protože to není "tradiční film", který byste čekali. Děj filmu je v podstatě jednoduchý a ze začátku ne příliš zajímavý - Mandy a Red žijí poklidným obyčejným životem (chodí do práce a z práce, sledují filmy, malují obrazy, čtou knihy), bydlí v domku u jezera a užívají si vzájemné lásky. Jednou při procházce se Mandy zalíbí vůdci náboženské sekty, který se rozhodne ji získat. Vloupá se tedy do jejich domu i se svou sektou a když ho Mandy odmítne, upálí ji. Redovi se zhroutí svět, svým způsobem přijde o rozum, a rozhodne se sektu i s jejím vůdcem vyvraždit. Zhruba od poloviny filmu se pak jedná o klasické vyvražďování sekerou, motorovou pilou i holýma rukama. Celý film je ovšem pojat z netradičního pohledu a má skutečně hlubokou atmosféru. Některé scény jsou doplněné speciálními barevnými obrazy nebo uměleckými efekty, a já bych se nebála film označit za art film (nikoli béčkový film!). ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson