Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

Lukoboss

Já musím upřímně říct, že jsem to nečekal a byl jsem víc než mile překvapen. Na začátku trochu budete tápat, co že se to děje, ale po čase se rozjede dost dobrej kolotoč ve stylu západních, akčních, komiksových blockbusterů. Jasně, nemůžeme úplně srovnávat megalomanskou USA produkci se zbytkem světa, ale moc slabých momentů tady nenajdeme. Vtip, nadsázka, dobře vybraní herci, efekty víc než solidní a ani ten příběh není blbej. Fakt se mně to líbilo a podle závěru to vypadá, že bysme se možná mohli dočkat i nějakýho toho pokračování, ale tak uvidíme. P.S.: Na závěr nechyběl rýpanec do Ameriky, že tenhle hrdina neumí lítat, střílet pavučiny atd., ale že ten pravej superhrdina je právě ten obyč člověk z lidu. :D no jo no... proč ne?! ()

iXtr3m3

Väčšinou nadhodnocujem, tu začínam trošku triezvejšie, takže lepšie tri hviezdy. Nápad to malo, bolo to šmrncnuté Guyom Ritchiem a Dark Knightom, len som čakal viac komixového obsahu ako toho Sherlockovského. ()

Benedygtus

Necekane dobre! Kor v porovnani s tim, co se na nas chrli v posledni dobe z jinych statu a to Rusko opravdu nemam rad. Dal bych asi 4, ale je to tezce podhodnocene takze 5! 85% ()

klukluka

Hodně, hodně dobrý… Rusko je supervelmoc, jejich filmy ale většinou bývají dost “subtilní”. Dostatek sebevědomí pro natočení echt akční podívané poprvé projevili v Hardcore Henry a tohle je za mě teprve vlaštovka číslo 2. A na to, že má tak nízký pořadový číslo, je podle mě výsledek nad očekávání dobrý. Joker se mi líbil víc, toho ale považuju za naprosto mimořádnou věc. U Jokera byla výprava podružná, totálně ji zválcovala síla myšlenky a výpovědi, u Morového doktora se musím spokojit s vizuálem. Ten ale měl kvalitu, o tom žádná…. ()

Michalechal

Tohle byla taky překvapivě příjemná záležitost, bavil jsem se. Jen by to nemuselo mít přes 2 hodiny. Bylo to vtipný, triky byly fajn. Zajímavej námět byl i "hon na oligarchy". ()

Strandmon

Ruská stylovka, která doplácí na přepálenou stopáž. Řemeslně je Major Grom zvládnutý parádně, vizuál je působivý, akce přehledná i adrenalinová a po této stránce bych nevytkl filmu prakticky vůbec nic. Myšlenka je sice celkem zajímavá, ale zhruba v polovině se to začíná dost táhnout a má to spoustu hluchých míst. Každopádně není pochyb o tom, že ruská kinematografie jde nahoru a myslím, že se od nich můžeme do budoucna těšit na dost slušných projektů. ()

Drirr

Každý jeden herec v tomhle filmu dostal zadání "podívejte se na tohoto hollywoodského herce a zahrajte to jako on". Nejvíc vidět je to u toho hlavního boháče, který měl prostě kopírovat Eisenberga. Ono je to tak ostatně v tom filmu se vším. Je to slepenec vykradených scén, postav a zápletek z nejrůznějších komiksáren. Dívat se na to dá, natočené je to zručně, ale na jazyku zůstává pachuť totální rutinérnosti a neoriginality, kterou ještě zvýrazní úmorně dlouhá stopáž. 45,555% ()

Disease

Celkem příjemný ruský pokus o blockbuster ve stylu Hollywoodu, kterému ovšem chybí pořádný scénář, což při přepálené stopáži docela vadí. Jinak je to standardní příběh, kde mi ovšem dost vadily herecké výkony v momentech, kdy se dělal humor. Rázem jsem měl pocit, že se koukám na Mrazíka nebo nějakou starou italskou prdící komedii. ()

Zombi

Předně musím film pochválit za pěknou produkci a výborné řemeslo, dívá se na to parádně. Postavy jsou také sympatické, především hlavní hrdina, který si půjčuje hlavně od Sherlocka Holmese. Kamerové hrátky, sem tam nějaká akce, sem tam vtípek, bohužel to pro mě bylo hrozně dlouhé a natahované, na celkovou stopáž té akce není zase tolik a příběh není tak nosný aby vás bavil dvě a čtvrt hodiny. Být to kratší o 40 minut, myslím že by to bylo výrazně lepší. Silnější 2 hvězdy. ()

mira007

Major Igor Grom v bekovce pátrá v Petrohradu po maskovaném samozvaném vykonavateli spravedlnosti. Kdybych přivřel oči, tak bych skoro řekl, že to je běžný americký blockbuster dle nějakého komiksu, ale ono to je ruský. Překvapivě se to snaží být svěží, vtipné, akční, velmi výpravné a po technické stránce velmi dospělé a ono to občas funguje velmi dobře. Škoda přepálené stopáže, malé originality a tak nějak klišovité šablony scénáře. ( jako ten Osborn ze Spidermana je tam jak vyšitej ), Taky mne pobavila ta závěrečná myšlenka: " neubližujte zkorumpovaným elitám, taky mají děti " ... do scénáře zasahoval snad sám Vladimír Vladimirovič. ()

Sochorisko

Balancuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami, neboť podobných ruských akčních snímků není mnoho, je zde vidět pár zbytečných nedokonalostí, SPOILER například navlíknutí vnitřní osobnosti záporáka-působí skoro až uměle. Ale obecně vzato, za mě povedená práce, rozhodně neurazí a nenudí! ()

Sunny.69

Trochu komedie, trochu dobrej akčňák, trochu zajímavej thriller. Musím tomu dát 4 hvězdy, protože si je to opravdu zaslouží. Má to skvělou kameru, je to dobře a kvalitně odvedená filmařská práce. Bude vás teda bavit se na to koukat, ale zároveň i to sledovat... Protože je to prostě jiné. ()

toi-toi

Dumaj, dumaj! Po hodinke film stráca dych a scenáristi dumajú až príliš. Z filmu sa stáva nezábavna motica lacných masiek a dementných dialógov. Najfascinujúcejšie na filme, že najväčší zločinec je ten kto zabíja oligarchov, no ich trestné činy nerieši nikto a na plebs sa pozerá ako na zvieratá, ktoré žijú v stokách. ()

bozka10

Rusi znovu nesklamali,Major Grom, drsný ruský policajt so sarkastickým zmyslom pre humor v pohode obstojí v konfrontácii s kolegami za veľkú mláku.Obrazovo veľmi sofistikovaná komiksovka s nádychom Batmana,dobre zahraná a zábavná.Stopáž mohla byť trochu kratšia. ()

Bozvav

Bylo to takové, no řekněme ruské. Byť vizuál byl jednoznačně působivý, akce temná a hudba místy démonická, jako celek snímek působil spíše směšně. Dialogy lehce dementní, kdo je Morový doktor, bylo evidentní od chvíle, co se tam ukázal ten narušený Sergej a celé to bylo takové brutálně nablblé. Zkátka z toho čiší ruská mentalita na sto honů, což by nevadilo, kdyby nechyběl humor a nějaká ta vtipná hláška. To bych šla s hodnocením o level výše. Takto za mne 50%. ()

agassi68

Profesionálne skvele zvládnutý blockbuster avšak po pár minútach sa v tom začnete strácať, nastupuje opakujúca sa akčno verbálna nuda a čakáte v podstate na rozuzlenie.. ()