Najednou jsme rodina

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2018, 119 min

Příjemný, sympatický, nenucený, skvěle vyvážená komedie a drama a parádní sympatičtí herci. A tím myslím všechny, od Wahlberga po toho neschopu, co si přivodí asi 5 zranění. Po hodině jsem si sice říkal s čím ještě Sean Anders přijde, protože děj žene dopředu celkem rychle, ale vážná poslední půl hodina je ideální pro ten pěkný konec, který světe div se přišel. Nalaďte se na tu vlnu a dejte tomu taky 4*.(2.3.2020)

Obsahuje spoilery: Pete: "Nebude nějaký problém v celém tom bílém spasiteli? Stejně jako v Avataru? Jak ti modří prohrávali boj s unobtanium lidmi, dokud se neobjevil bílý muž a ten předstíral, že je modrý? Chci říct, že pár bělochů se ujímá hispánských dětí. Nebudou si lidé myslet, že bychom to dělat neměli?" Úřednice: "Víte co? Pokročíme a vrátíme ty děti zpátky do systému a poznamenám si u vás - jen pro bílé." Pete: "Tak to nemyslel." Úřednice: "Pete, vážím si vaši kulturní citlivosti, ale v systému máme děti všech různých barev... A máme rodiče všech různých barev... A stále málo... Uvidíte kolem udivené pohledy. A lidi budou říkat různé blbosti. Ale když jste ochotni milovat děti, které potřebují mámu a tátu a někomu to bude vadit? Pak se jich zeptejte, kolikže zatracených dětí si osvojili oni!" Mark Wahlberg a Rose Byrne se musí naučit, co znamená být rodič, aby svým novým adoptovaným ratolestem vytvořili domov. V zásadě hodně povedená komedie mixnutá dramatem, přičemž bylo vše pořádně propracované a velmi emotivní. - 90%.(8.10.2019)

• Necrotongue

Uf, tak tohle bylo mocné zklamání. Sice jsem si už zvykl, že Mark Wahlberg hraje v poslední době v dosti chabých filmech, ale něco takového jsem fakt nečekal. Pod tak silnou palbou různých klišé jsem se snad ještě neoctl, ukrýt se navíc nebylo kam, protože naprosto všechno následně zaplavila přímo tsunami patosu. Komedie to byla chabá, emocionální ždímačka se ale tvůrcům opravdu povedla, proto jsem je také náležitě ocenil.(9.5.2019)

,,Mít více dětí je super, stačí se jim trochu věnovat a jsou v pohodě! Důležité je, aby si sedly jejich mamky ! '' :-) ----- Tohle byla hodně příjemná komedie, která lehce klouzala na vážnější struně. Kdo má doma děti, snadno jej film možná zasáhl i trochu hlouběji. Wahlberk jako tatťka a Byrne jako mamka mi do rolí dobře sedli a nebýt některých přepálených ,,humorných'' situací typu hašení hořícího ubrousku od spadlé svíčky čůrkem kečupu vymačkávaným z flašky, mohlo to být i na vyšší hodnocení. Film sám je hřejivý a samozřejmě nedopadne špatně. Bohužel ne vždy to končí jako v amerických komediích. Někdy geny či dávné běsy v dětských hlavinkách prostě nepředěláte a nevyženete. Některé děti jsou celoživotně traumatizované, nebo navzdory vzorné a láskyplné výchově v nové rodině začnou krást a chovat se naprosto mimo kontrolu. Není to jejich vina, je to vina jejich biologických rodičů. O to větší patří můj obdiv všem kdo do toho jdou i s tímto vědomím, nebo vědomím, že se máma po letech ozve a bude chtít děti coby napravená zpět... Volání krve je někdy mocnější obzvláště čím jsou děti starší a začnou se ptát. Pokud adopcím či pěstounské péči nenásilně dopomohl i tento film, pak jenom dobře . Dávám za 3 soudní medvědy. * * *(31.12.2019)

• blackkocour

Při sledování filmu jsem měl dost nepatřičně divné pocity. Možná jsem se až moc vžil do děje, až jsem měl pocit, že jsem si adoptoval ze socialky tři cigánské parchanty. Jednu uječenou malou Eržiku, ubuleného Jožka a venezuelskou mladou prcinu, ze které bych se konstantně dostal do basy, za pedofilní obtěžování.. to je znamení, že se už nikdy na tohle nepodívám, a to myslím fuckt vážně! Marka Wahlberga jsem nemohl brát vážně, že by se chtěl stát otcem cizích harantů. Jediné, co se mi vybaví na tuhle myšlenku, je jen to jak na Marka spadlo 146 kádínek s černým spermatem, v Méďovi dvojce. Nejde to kurva vůbec dohromady. A proto mi jeho role, přišla prostě umělá až nepřirozená, a spíš byl jako křoví v tom pěstounství. Už ta samotná idylka, že by tihle kašparové z Kocourkova měli děti? Doprdele, to za chvíli budou jako Pán a Paní Šoustalovi z Kazišuků. Tam, sice byly víc přirozenější podle mě, a nesnažilo se to aspoň hrát na strunu emocí. A ani na strunu komediální. Tu tam asi zapomněli dát, ale stranou.. pořád opakovací sranice, že jednou jsou děcka v pohodě a na podruhý zas úplně na zabití, mě hodně iritovalo, a několikrát za sebou jsem si říkal, že já ani za boha, nechci mít děti. Hmm, tohle je účinější než kondom. No v mým štěstí, chci vidět slečnu, která by chtěla pojmout mé sém.. to tfuj, zase jsem zapomněl, že nejsem u psychiatra, no. Závěrečná, velmi medově sladká scéna, byla hodně trapná.. doprdele, já jsem tak rád, že to skončilo.(9.2.2020)

• - Film byl inspirován skutečnými událostmi ze života spisovatele/režiséra Seana Anderse. (Stoka)

• - John McConnell a Maureen Brennan, kteří hraja paní a paní Muskie, jsou i ve skutečném životě manželé. (Stoka)

• - Natáčelo se v USA, konkrétně ve městech Atlanta a Chicago. (BMW12)