Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

zuzza11

Mno, tak jsem si to pustila, protože se u toho psalo, že to má bejt horor. :D První hodina bylo opravdu drama. Řešení rodinných problémů, klobouk dolů jak vyplnit hodinu filmu natáhlými stupiditami! Ale pozor!!! Druhá polovina filmu byla velice výživná. Takový obrat jsem nečekala. Tak dlouho jsem se už od srdce nezasmála. V této chvíli už se projevily rodinné problémy do větší hloubky :D Jako fákt prdel, ještě větší sranda je, že absolutně nechápu proč jsem se na to dívala dvě hodiny :D Co mi měl film přinést? Nad čím mám dumat? Jediné co si odnáším je: nevyklánět se z okna :D Hvězda je za nečekané výbuchy smíchu a přepínání noc/den :D protože toto nevymyslíš :D ()

Aywes

Low costový název, který by se hodil možná tak na prime time Tv Barrandov, skrývá nečekaně docela chytrý horor. Operuje totiž s málo známými fakty a využívá je ve svůj prospěch skrz překvapení a v závěru i groteskní zobrazení situace. K tomu rád zmíním postupné budování atmosféry, které si žádá velmi pozvolný rozjezd, a mám v celku nadprůměrnou zábavičku. Ten chytrý scénář totiž vyčnívá. Kdy naposledy jsem viděl nějaký alespoň trochu nepředvídatelný horor, který stál na (relativně) originálních základech? Já si totiž vážně nevzpomenu. Proto jdu s hodnocením výš. Také si cením upuštění od lekaček a navození strachu skrz postupně naplňující se šílenství. Ne přímo v Lovecraftovském stylu. Spíš více hnané do mainstreamu pomocí lehce gore scén a modernějších bubákovek. Já si to prostě užil. Jasně, je to "jen" další duchařina, ale hej...kdy jste naposledy viděli alespoň obstojnou duchařinu? Jen na to mrkněte. Možná vás to překvapí. ()

shedlo

Cire zlo, ktere vas natahne na sverak! Takhle jsem se nebala snad od Sinister, naprosto skvela hudba stejne jako misty nervy drasajici ticho! Obstalo by to s prehledem jen jako psychologicky thriller, ale i horrorova naloz funguje skvele. Posledni zabery te hruze sice trochu shodi hrebinek, ale davaji smysl jako finalni vysvetleni celeho dedictvi. ()

solisoli

Zo začiatku sa to rozvíjalo, ako slušný tematicky pútavý príbeh s psychologicko jemne hororovým kontextom. Keď to malo nadobúdať patričnú zmyselnosť, zrazu to prepadlo do hlbokého tuctového klišé so snahou dostať sa divákovi čo najviac pod kožu, niekedy až trápnymi scénami. Pokuľhávajúcou nápaditosťou a nedotiahnutou zmysluplnosťou to začalo nadobúdať akčné prvky, až do vrcholného patu. Pri pohľade na polepený raťafák Alexa Wolffa, na čom si detailne kamera dala viackrát záležať v hororových chvíľach pripadalo, ako slušný kabaret. ()

PeckaJ

Film nadhodí témata dysfunkčních vztahů v rodině, psychických nemocí a jejich dědičnosti, vyrovnávání se se ztrátou a vinou za ní, které všechny vyvolávají strach nejednoznačností svého podání. <spoiler> Nakonec to ale všechno zahodí a objektivní kamerou dění vysvětlí jakýmsi všemocným okultismem v pozadí. Je to škoda, protože s perfektními herci a dialogy první poloviny mohl dosáhnout mnohem více. </spoiler> ()

Veto_01

V prvních minutách jsem si říkal: "To bude zase kravina", ale velmi brzy jsem změnil názor. Děsivé dědictví je opravdu děsivé a to hlavně ve své realičnosti. Jestliže chcete netradiční horor se spoustou překvapivých zvratů, ze kterého budete příjemně vyděšeni, tak hurá do toho. Doporučuji ()

Kennedy_R

Nesympatičtí herci z počátku celkem slibného horroru, který sráží nepovedený konec. Nic nezachraňuje ani účast Gabriela Byrna. Proto jen dvě hvězdy. ()

blondboss

Horor trochu inak. Asi takto sa dá jednoducho charakterizovať tento snímok, ktorý z väčšej časti vyznieva skôr thrillerovo s minimálnymi ľakačkami, ale zato hustou atmosférou. Potom to už pomaly ide do klasického klišé hororu, v ktorom samotná pointa vyznieva po tých dvoch hodinách dosť trápne. Každopádne výnimočné herecké výkony, to musím uznať, aj keď celkovo ma ten film až tak nebavil, a čo je hlavné, len veľmi málo som sa bál. 60 % ()

muti

Bola to tak trochu zlatanina, akoby film nevedel čím chce byť. Na jednej strane film o strate dcéry, na druhej bratova vina, ktorá rastie vďaka matkinmu psychickému zrúteniu. Potom príde letmý pohľad na titulok o vyplyve sekty a pozorný divák zistí kam sa to bude uberať. Demonicky Twist mal aj jeden film o liečení chlapca čo mal alergiu na svetlo (teraz si nespomeniem na názov...) ()

hejnovran

Film, ve kterem neni v poradku nikdo a nic. Vse je spatne. Postavy si prochazeji peklem bez jakehokoliv vychodiska. Vse je temne, ultravazne a bez spetky nadeje. Az zaver je paradoxne nejpozitivnejsi cast filmu, katarze zalita oranzovym svetlem. Nejlepsi horor poslednich let. ()

Nikolas__

Jeden z nejlepších paranormálních hororů za posledních pět let. Na 100% to není, přesto jsem absolutně nadšený! Fakt skvěle natočené, vymyšlené, vygradované a celou dobu efektivně pomalé a znepokojivé. Scéna nehody v autě je jeden z momentů co bych u dnešního hororu vůbec nečekal. A takovýchto originálních nekompromisních scén je tu více. Hereditary se tedy právem umístí v mé -imaginární- topce nejlepších hororů 2018, možná sahá i na tu první příčku. ()

J.Mayen

Asi nejvíc celýho filmu jsem se bál tý malý holčičky, ten její kukuč mě pak děsil následujících asi 10 nocí. Lepší představitelku si opravdu vybrat nemohli. Za mě parádní podívaná, plná napětí a překvapení. K filmu mám v plánu se rozhodně ještě někdy vrátit ()

Bobbyk69

Děsivé dědictví je psychologický horor s trochu plíživějším úvodem, kdy jsou tak dvě třetiny filmu pomalejší a plné vyostřených emocí. Ale stojí to za to, protože závěr je dostatečně děsivý a stál rozhodně za to, podívat se na ten film. Celkově mám dobrý pocit, zaslouží si to 80%. ()

Arigato

Krása psychologických hororů tkví v tom, že na každého působí úplně jinak a Hereditary je vcelku přesvědčivým žánrovým příkladem. Každá scéna je zpracována s určitou dávkou pečlivosti, celým filmem pak prostupuje hustá atmosféra, jež dokáže diváka zcela pohltit. Snímek se zaměřuje na rodinnou dynamiku, kde z pohledu hlavní postavy sledujeme nejen její vlastní vnitřní boj, ale i napětí, komplikace a vyrovnání se s traumatem, což postupně ovlivňuje celou rodinu. To dodává filmu hloubku a umocňuje jeho psychologický aspekt. Hereditary umí šokovat, zaujme svým vizuálním provedením a atmosférou, ale také vytváří prostor k vlastní reflexi. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit