Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (CinemArt)

Pepinec

Tentokrat jsou mi uplne fuk vsechny presahy nebo myslenky, jdu ciste jenom po tom, co se mnou ten film udelal. Zarazil me do zidle tak, ze tam budou mit uz naporad obtisknutej ceskej zadek. Abych byl takhle surovymu nasili jeste bliz, musel bych leda sam zacit strilet lidi kolem sebe. Levinson se s tim zrovna dvakrat neparal a docela suverenne ukazal, jakej ma nazor na prsa z instagramu. Pochvalit chci taky Marcella za kamerou, to byla lahudka se na ten masakr koukat! No a holky si to taky daly s prehledem, asi moc dobre vedej, o cem je tu rec... Puvodne jsem na to ani nechtel chodit, ten zvazuju druhou rundu. (Vancouver, Kanada) ()

corpsy

Po dopozeraní tohto snímku, som si začal uvedomovať jednu vec. Ako sa hovorí každého jeho jest a karma je zdarma. Lenže je smutné, že aj napriek tomuto filmu ( ktorý videlo strašne málo ľudí ), si divácka obec ( ktorej sa tento sociálno -kritický pohľad na vec týka ) aj tak neuvedomí následky a bude ďalej troliť na internete a ničiť ľudské životy. A vlastne za to môže aj samotný snímok, ktorý končí tak akosi americky a predošlý kritický myšlienkový presah spláchol do budára. Zo začiatku inteligentné dielo, ktoré sa zvrtne v ( tomto prípade ) zbytočnú exploitation jazdu na horskej dráhe. Obe časti sú skvelé a výborne natočené, ale každá z nich mala mať vlastný film. ()

silentname

Posledné návštevy kina v novembri máme za sebou, tak si poďme rozobrať svoje dojmy z posledných dvoch filmov, ktoré som mal možnosť vidieť dnes na veľkom plátne. A začneme s "Assassination Nation". A prípade, že v mojom komentáre budú spoilery, tak sa ospravedlňujem, no musíme si o nejakých veciach pri tomto filme niečo povedať a príjemné to teda nebude. Ale skúsim začať pozitívne. Takže poďme na to. V prvom rade si myslím, že nápad filmu zlý nie je. Myšlienky, ktoré chce adresovať nie sú zlé. Vizuálne je natočený zaujímavou technikou a sú tu scénky, ktoré sú zaujímavé. Plus mám pocit, že keď som počúval našu hlavnú hrdinku Lily, tak jej slová majú miestami niečo do seba. Lenže reálne čo tento film podľa mňa v skutočnosti robí je, že si podkopáva nohy. Doslova si ich podkopáva sám sebe a miesto toho, aby adresoval problémy, miesto toho aby o nich hovoril nás zasadil do univerza, ktoré by si mohlo podať ruku s celou filmovou sériou "The Purge". Pôsobí to, ako keby oba filmy prišli z úplne rovnakého sveta. Lenže, kým v prípade "The Purge" mám pocit, že aspoň si stanovili niečo na to, ako ich svet funguje, tak mestečko Salem je absolútnou ukážkou všetkého, čo neznášam. Všetkého, čo je odporné, čo je nestráviteľné v tomto svete a ako to povedal aj "RUSSELL" tento film to nijakým spôsobom nekritizuje. Skôr mám pocit, že to všetko v jadre akosi obhajuje. Ako keby toto bol svet, v ktorom žijeme. A keď sa ukáže, že pokrytectvo je vonku pre všetkých, tak jediné čo dokážeme spraviť je byť pokryteckí. Výsledok je absolútne nepríjemný film, kde človek premýšľa, čo si z toho má reálne odniesť. Ako som povedal, niektoré myšlienky, ktoré Lily v tomto filme povie sú dobré, no film ich nedokáže adresovať tak, aby sme ich vizuálne dokázali prijať. Miesto toho nám ukazuje všetko, čo je absolútne proti tomu a v tomto film absolútne zlyháva. A okrem toho je film úplne mizerne marketovaný. Ak čakáte, že budeme tu mať mladých zabijakov, ktoré sa rozhodnú potrestať ľudí a budú to jatka, tak sa zamyslite znovu, keď poviem, že k tomuto sa dostaneme na posledných 15 minút filmu. Inak je to psychologická tortúra s partiou odporných postáv. Rad radom. Je tu dokopy jedna (možno 2) postavy, ktoré sú mi sympatické a z toho obe sa stanú obeťou tohto mestečka. A potom je tu ešte jedna vec, ktorá mi fakt vadí. Kedy sa stihli tieto stredoškoláčky naučili ovládať tieto zbrane na tak perfektnej úrovni? Nikdy zbrane nedržali, nevieme o tom, že by mali špeciálny vojenský tréning, no zvládajú to s nimi perfektne. Záverečné scénky sú podľa mňa tiež ukážkou niekoho demencie. Nebudem vysvetľovať, no reálne poviem, že nič mi to nepridalo. Možno to vysvetľuje, prečo musí byť hlavná hrdinka predmetom záujmu celého mesta, no úprimne poviem, že ak by som vedel, že som spustil niečo takto silné a má to takúto odozvu, asi by mi to už neprišlo "srandovné" a robiť to pre liky a LOL-y. A úplne na konci budeme mať ešte scénku pochodovej kapely, kde nám budú hrať inštrumentálnu verziu "We Can´t Stop" od Miley Cyrus. Osobne len dúfam, že "You will stop." Toto je jeden odporný film, ktorý rozhodne nebol pre mňa. Verím, že si to svojcih divákov nájde, no ja tam nepatrím. Ďakujem, viackrát si to neprosím. Nikdy. Hodnotenie: D+ () (méně) (více)

juta

Bacha spoiler v komentu! Tady je vidět krásná práce s materiálem. Kamera, střih a hra se světly či stíny, dále pak hudba, která velmi dobře doplňovala děj. Jo tohle mě hodně bavilo, jenže příběh a děj už zase tak dobrý nebyl. Na takové filmy nejsem. Tady šlo ukázat jen to nejhorší co v lidech je a jací můžou být v extrémních situacích. A pak trochu mimo byl i závěr, kdy holky, které v životě držely v ruce jen mobil a projížděly instáč najednou nemilosrdně kosí samopaly ty, kteří je chtěli popravit a navíc se pokaždé trefí... To bylo dost nerealistické, ale efektní to bylo. ()

herr_carter

škoda, že to nemělo heavy end, protože ty krávy by si to bezesporu zasloužily, stejně tak všichni ti, kteří se bez instagramů, facebooků a dalších sociálních děvek nedokáží ani vysrat...poměrně mile-brutálně znázorněno, co se s mladistvými paky stane, když svůj život a pohlavní orgány zasvětí sociální síti, ovšem s blbým koncem, který zase ukazuje, že všechno je vlastně jenom virtuální realita, ach jo......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa